Skocz do zawartości

[in-box] 1/35 Sherman VC FIREFLY, tasca 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto mój "antytigerowy" inbox Shermanowy, na prośbę kolegi rObO87, dedykuję go wszystkim którzy nie lubią czołgów o wyglądzie pudeł po butach (wiadomo których )

 

W zestawie są jeszcze:

mała blaszka,

gumowe ale bardzo ładne gąsienice

wiele rodzajów kół

możliwość wykonania ruchomego zawieszenia, na gumowych amortyzatorach (ta czarna pianka)

przezroczyste peryskopy

 

brakuje mi tylko liny holowniczej, ale i tak zastosuje miedzianą z EurekiXXL, no i szkoda że instrukcja taka "krzaczasta"...

wybaczcie mi że go trochę wcześniej napocząłem

 

ShermanFirefly005.jpg

Shermaninbox001.jpg

Shermaninbox002.jpg

Shermaninbox003.jpg

Shermaninbox004.jpg

Shermaninbox005.jpg

Shermaninbox006.jpg

Shermaninbox007.jpg

Shermaninbox008.jpg

Shermaninbox009.jpg

Shermaninbox010.jpg

Shermaninbox011.jpg

Shermaninbox012.jpg

Shermaninbox013.jpg

Shermaninbox014.jpg

Shermaninbox015.jpg

Shermaninbox016.jpg

Shermaninbox017.jpg

Shermaninbox018.jpg

Shermaninbox019.jpg

Shermaninbox020.jpg

Shermaninbox022.jpg

 

jakby co link na stronę producenta:

http://www.tasca-modellismo.com/seihin/firefly5c/firefly5cca.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny czołdżek ale pudełko to porażka. Wygląda jak manga albo upgrade kit do modelu Shermana. Wybaczcie ale to mi się kojarzy z zabawkami do samodzielnego montażu dla małych dzieci, gdzie proces montażu jest urozmaicony różnymi historyjkami w "krzakowym" języku.

Sam model na prawdę zacny .

 

edit: Jak wygląda ilość części? Jest tak jak w Dragonie, że można zbudować półtora czołgu z jednego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak ten czołg ma się do Firlefly VC Dragona?

No nie ma co się zastanawiać - Tasca wygrywa. Jedyna przewaga DML-a nad powyższym, to gąsienice ogniwkowe z możliwością założenia albo zwykłych zębów, albo zębów z "łopatkami" (bodajże się to zwie Duckbills).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny czołdżek ale pudełko to porażka. Wygląda jak manga albo upgrade kit do modelu Shermana. Wybaczcie ale to mi się kojarzy z zabawkami do samodzielnego montażu dla małych dzieci, gdzie proces montażu jest urozmaicony różnymi historyjkami w "krzakowym" języku.

Przecież to o zabawę chodzi, a to pudełko zresztą w fajny sposób tłumaczy parę ciekawostek.

 

W ramkach wygląda ładnie. Wie ktoś jak ten czołg ma się do Firlefly VC Dragona?

Nijak Jak się zbuduje choć jeden model Tasca, to każdy Dragon potem będzie śmieszył

 

Też choruję na Firefly. I koniecznie z 1 Dywizji.

 

Tu trzeba uważać. Były dwa (tak tylko upraszczając) rodzaje takich Firefly. Jeden jak ten powyżej z integralnym dopancerzeniem wieży i bez pistol portu z lewej strony wieży i taki z dopancerzeniem przyspawanym i z pistol portem. Ten drugi też Tasca robi. Robiąc więc polski czołg trzeba posiłkować się zdjęciem, które określi, które cechy z wymienionych na nim występują. Tak pokrótce, to dla 1.DPanc łatwiej znaleźć zdjęcia z tych z pistol portami i spawanymi policzkami, a dużo zdjęć polskich Firefly bez pistol portów i z integralnym dopancerzeniem wieży jest z Włoch. Jak łatwo się pomylić widać zresztą po Tasce, bo w zestawie ze spawanym policzkiem są kalki do polskiego Firefly, który miał dopancerzenie integralne.

Poza tym polecam do tego modelu lufę RB.

 

Ps. Patrząc jeszcze na te włoskie - polskie Firefly trzeba uważać na inną rzecz. Były to chyba w większości czołgi Ic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Patrząc jeszcze na te włoskie - polskie Firefly trzeba uważać na inną rzecz. Były to chyba w większości czołgi Ic.

 

Wszytkie nasze Firefly we Włoszech to były wersje I.c.

Firefly V.c w 2 Bryg.Pancernej nie było.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.martola.com.pl/pl629/produkty25155/British_Sherman_VC_Firefly_w_cast_Cheek_armour_Tur

Cytat:

nigdzie go nie znajduję

 

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę któregoś ze sklepów hasło "firefly". Laughing

 

W Martoli na razie go niema, ja chyba kupiłem ostatniego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroju, chciałeś miec obłożonego Shermana to polecam (podstrona 2):

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?search=Y&q_brand=&q_category=&q_scale=&q_word=firefly

Ja zamówiłem przedostatni zestaw z Legenda.

 

W Martoli na razie go niema, ja chyba kupiłem ostatniego ;p

Do kupienia chociażby w www.luckymodel.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shermanoholizm...

 

to lecz póki nie jest za późno! to straszliwa choroba <śmieje>

 

możecie powiedzieć gdzie go można kupić?? nigdzie go nie znajduję

 

pozdr

 

Witam

Zapraszam do sklepu Exito , mam jeszcze na stanie parę sztuk:

 

http://www.exito.sklep.pl/index.php?products=product&prod_id=205

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.