Skocz do zawartości

Diorama - wrak samolotu na dnie morza


tmerlin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z was już kiedyś robił (a może widział) diorame przedstawiająca wrak samolotu na dnie morza/oceanu/jeziora?

Np coś takiego:

18a6c6ee0b0905a3.jpg

 

Czy jest taka przezroczysta żywica która po dodaniu błękitnego barwnika imitowała by wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł.

Tak sobie na szybko pomyślalem,

że nie trzeba żadnej żywicy.

Można by spróbować umieścić taki wrak

w szklanej gablotce pomalowanej jakąś

przejrzystą, niebieską farbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do żywicy mozna dodać np takiego nurka ;), albo jakieś ławice rybek coby to ładniej wyglądało .. klocek zaschniętej zywicy ładnie by się prezentował na podstawce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł.

Tak sobie na szybko pomyślalem,

że nie trzeba żadnej żywicy.

Można by spróbować umieścić taki wrak

w szklanej gablotce pomalowanej jakąś

przejrzystą, niebieską farbą

 

lub po prostu umieścic w małym akwarium a do wody dodac niebieskiego barwnika

 

pomysł ciekawy i nietuzinkowy. Gdzieś coś widziałem, ale to było w czasie googlowania za czymś innym i nie zapisałem sobie tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak czy siak trzeba by to umieścić w jakimś akwarium/pleksi . Abo po prostu zrobić samo dno z wrakiem, a szklaną gablote pomalować tak jak mart72 napisał. A nurka można przczepić cienkim drucikiem abo przykleić jakąś część np. noge do wraku. Można też na górze odpowiednio na danej wysokości gabloty przyczepić pleksi a na nim wylać dopiero żywice i odpowiednio zrobić fale a nawet jakąś łajbe dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do żywicy mozna dodać np takiego nurka ;), albo jakieś ławice rybek coby to ładniej wyglądało .. klocek zaschniętej zywicy ładnie by się prezentował na podstawce ...

Nie jestem pewien, czy nie było by problemu z umieszczeniem

nurka i rybek w odpowiednim miejscu. Czy by sobie nie opadł na dno

w trakcie powolnego zasychania żywicy albo innego specyfiku.

Albo wrzucić do wody w jakimś akwarium i dolać jakiegoś niebieskiego płynu żeby wyglądało jak morze.

Barwnik pewnie też z czasem opadnie na dno

Piętrzę trudności, co?

 

EDIT: Niesamowita ta diorama. Może ktoś się wczyta jak to zrobił,

bo ja nie panimaju.

 

II EDIT: Aż by mi było szkoda takie cudo zalewać czymś.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mart72 niekoniecznie. Kiedyś kombinowałem ze szkłem wodnym i plakatówkami i nie wyszło to najlepiej... Zanim wszystko zastygło farbka zdołała się oddzielić i na dnie pozostał z niej osad :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mart72 niekoniecznie. Kiedyś kombinowałem ze szkłem wodnym i plakatówkami i nie wyszło to najlepiej... Zanim wszystko zastygło farbka zdołała się oddzielić i na dnie pozostał z niej osad :(

Właśnie o tym napisałem wyżej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu byłem na zawodach w Mosonmagyarowar ,była tam zatopiona chyba Zerówka w galaretce deserowej koloru morskiego ,fajne toto było ale ciężar swój miało .Taka dioramka chyba też długo nie wytrzyma i myślę że modelarz zrobił ją na konkretny konkurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

jeśli temat nadal aktualny to dorzucę coś od siebie: sama robiłam kiedyś świece żelowe (kolejne moje dziwne hobby), i naprawdę polecam taki żel. Można do niego dodać specjalny żelowy niebieski barwnik, jak ktoś ma w planach taką dioramę mogę podesłać pocztą kilka granulków barwnika koszt samego żelu to 10 zł za około 200g, zajmuje to około pół litra z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
jeśli temat nadal aktualny to dorzucę coś od siebie: sama robiłam kiedyś świece żelowe (kolejne moje dziwne hobby), i naprawdę polecam taki żel.

 

Z tego co na szybko wyczytałem, to przed zalaniem formy żel należy odpowiednio podgrzać.

Plastyk zaczyna topić się przy ok. 70 st. C. Boje się, że jakikolwiek model nie przeżyłby takiego zalewania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.