Jump to content

38cm RW61 auf Sturmmorser Tiger AFV 1/35


badger
 Share

Recommended Posts

Długa kazałeś nam czekać na galerię końcową, ale warto było, bo model wyszedł przecudnie. Model jest świetnie zweatheringowany, ma ładnie stonowane kolory kamo. Szkoda, że trochę słabo widać wnętrze. Ogólnie jeden z lepszych modeli pokazanych ostatnio na forum.

Link to comment
Share on other sites

W wątku warsztatowym pisałem chyba jeden czy dwa razy, bo w sumie co tu komentować. Po prostu model cudownie wykonany - wzór dla modelarzy. Sporo dzięki Twojej relacji można się było nauczyć. Tyle ode mnie.

 

Pzdr dla Krakusa

Link to comment
Share on other sites

Miło czytać te słowa bo model wycisnał ze mnie siódme poty. Jest bardzo trudny malarsko ze względu na swoją "bryłę". Ubolewam tylko nad zdjęciami bo jednak trochę przekłamują, w rzeczywistości raczej lepiej wygląda (jak się uda pokażę toto w Kielcach).

Jakub a Ty "walcz" bo widzę że znowu zacząłeś dłubać.

Dziekuję raz jeszcze za miłe słowa.

Link to comment
Share on other sites

Trochę pojadę

Nadbudówka jest genialnie wykończona, no może z wyjątkiem tych "groszkowych" wstawek, ale już to co niżej wydaje mi się za bardzo przekombinowane. Nie podoba mi minia pod zimmeritem, śmieci na płycie silnikowej z moim ulubionym łańcuchem włącznie.

A tłuste zacieki od czopów śrub mocujących nadbudówkę ?

Bardzo mi się podobają trzonki narzędzi, mają idealny kolor.

Acha, malowanie Friuli nie jest dobrym pomysłem, sam się o tym przekonałem.

Jeżeli bym miał ocenia w skali do 10, daje mocne 7,5

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Seb masz dużą spostrzegawczość jeżeli o friule chodzi.

Dół mam nadzieję zgra mi się z podłożem które kombinował będę - albo i nie

Dzięki za uwagi, oczywiście część to sprawa gustu, a co do części innych masz rację.

Link to comment
Share on other sites

Coraz rzadziej tu zaglądam, ale co ja widzę... w końcu go wymęczyłeś, bardzo pozytywnie oczywiście . Swoją twórczością wpisujesz się w modny od kilku lat sposób na modelarstwo - więcej artyzmu malarskiego, mniej "gadania" (puryzm w kwestiach detalowo-merytorycznych). Zazwyczaj z fotkami w galeriach jest tak, że dobrze zrobione 72 wygląda jak 35-tka, jeszcze się nie spotkałem z sytuacją odwrotną, jednak kilka zdjęć Twojego Sturmiego daje pozorne wrażenie, że to jakaś 72-ka ... Niestety (a może stety) ten model należy oceniać bardziej z punktu widzenia estetyki "wykończenia", aniżeli dopieszczonego detalu (choć nie mówię, że go tu nie ma, bo oczywiście jest - choćby sam ammo podnośnik jest bardzo misterny i elegancki). Najważniejsze, że widać, jak powoli sobie wypracowujesz własny styl malarski. Sturmi jako całokształt przyciąga uwagę i aż chce się go dotknąć . Oby Ci jedynka wyszła przynajmniej na tym samym poziomie. Oczywiście czekamy na kolejną wciągającą relację warsztatową.

Link to comment
Share on other sites

Seb czasu mało Aczkolwiek tak wyglądające gąsienice to dla mnie porażka jakaś jest, chyba że stanowią dobrą bazę malarską - u siebie po prostu dałem złe podkłady i mi się zgryzły po wejściu na to wszystko thinnerem, aczkolwiek sprobować trzeba bo mylić się ludzka rzecz.

Kazio dzięki - naprawde trudny kamuflaż sobie wybrałem i model okazał się być ciężkim do detalizacji bo detali praktycznie brak, same płyty pancerne. Dodać co najmniej 2 lub 3 ekesperymenty malarskie + błędy których się człowiek nie ustrzeże - to wygląda troche faktycznie nierówno.

Zobaczmy co wyjdzie w powiazaniu z podlozem.

Link to comment
Share on other sites

Podkłady też g.. dają, kupiłem specjalnie "Metal primer" Gunze, dodatkowo zabezpieczyłem wszystko lakierem i mimo wszystko przy byle puknięciu farba odpadała.

A Friule po moczeniu w Domestosie + ocet wyglądają rewelacyjnie, spróbuj, a zapewniam Cię, że juz w malowanie więcej bawić się nie będziesz.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.