Skocz do zawartości

[Wrzesień'39] Czołg lekki Vickers Mk. E type B


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

e7d3055a5331ed1emed.jpg

 

Aby mieć okresową odskocznię od dosyć skomplikowanego modelu PF 621 plot 75 mm, chciałbym rozpocząć w projekcie model Vickersa Mk. E typ B.

Oczywiście ze 121 kompanii czołgów lekkich 10 Brygady kawalerii.

Model firmy Mirage Hobby plus dodatki takie jak blaszka i pojedyncze ogniwa gąsienicy RPM-m.

 

78e03518ff7de4f9.jpg

c3c91c19e860a267med.jpg

dfccb1930459527bmed.jpg

9ad7ece49f9fa2d1.jpg

0860d462889f6eba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć okresową odskocznię od dosyć skomplikowanego modelu PF 621 plot 75 mm, chciałbym rozpocząć w projekcie model Vickersa Mk. E typ B.

No nie wiem, czy to dobry wybór na odskocznię. Model jest słaby, a Ty raczej budujesz bardzo dobre merytorycznie modele. Połowa części pozostanie Ci w ramkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk, normalnie mam wyrzuty sumienia. :(

Nie moge wrzucić chwilowo projektu, bo do zakończenia makiety 7TP brakuje mi 2 figurek, wysokiego maszu, podnośnika i tablicy z nazwą miejscowości. Jak zamknę temat, to od razu przyłączę się do Ciebie!

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki za dobre słowa dotyczace mojej kolecji. Mysle ze by się przyłączyle do projektu Wrzesien 1939 z Polskim Fiatem 508 zmotoryzowna taczanka lub z TK-3 z nkm FK-A 20 mm .

Moj ostatni "Polak" lecz nie jest z Wrzesnia 39 http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=58&t=29649&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milan zapraszam Cię oczywiście do projektu. Stawiam na PF 508 "taczanka" - jeszcze tego modelu nie widziałem.

 

PS. Twój Staghound wygląda bardzo fajnie. Czy masz już pomysł na kamuflaż? Bo to sprawa ciekawa i drażliwa. Poglądy autorów zmieniają się radykalnie co kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siara to będzie jak rozpocznę i SKOŃCZĘ jeszcze kolejne 3 modele. A magazyny u mnie załadowane po dach(sufit).

 

Powoli zaczynam rozumieć ten dylemat, co prawda nie mam modeli po sufit ale w rezerwie czeka ich przynajmniej kilka.

 

Milan - widziałem galerię, masz się czym pochwalić brachu. Też też jestem za taczankowym fiatem, kolejny wóz wyjdzie z ukrycia. Będziesz bazował na tym z S Modela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkusím tedy Fiata 508 , samozřejmě budu vycházet z S-Modelu ,jiného nemám. Jendrasse1 též se máš čím pochlubit tvoje konverze jsou fantastické tvůj PZInž 222+FK-A 20 mm jsou prostě nádherné.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk , díky za hodnocení mého Staghounda, kamufláž to bude problém.

 

Někteří autoři uvádějí pískovou + zelenou další olivovou + černou, udělám ho v pískovozelené.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę trochę mnie w Polandzie nie było a tutaj taki progresssss!!!! Jarekk co do budowy samego modelu zachowało się kilkanaście oryginalnych Vickersów w różnych muzeach więc przy budowie tego modelu materiałów zdjęciowych zdecydowanie więcej niż przy 7TP. Zwracam uwagę na przednią płytę pancerną - w modelu jest z klapami tak jak w 7TP w Vickersie nie było tych klap, ponadto właz dowódcy zupełnie inny kształt niż to co w modelu. A co do gąsienic przemyśl zastąpienie ogniwek RPM Fruilami, naprawdę w rodzinie Vickersopodobnych te gąsienice dużo dają. Pozdrawiam i kibicuję sam mam w planach ten model

Machocki_marian.jpg

Zródło: www. zgapa.pl

Na zachętę fotka naszego jednowieżowego Vickersa ze zrolowaną plandeką łopatą i łomem na przedniej płycie pancernej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jarusgoral za uwagi. Materiał do Vickers-a (w większości z Internetu) mam już skompletowany. Na początku chciałbym skupić się na kadłubie. Tę przednią płytę już zauważyłem. Dużo piłowania jest w modelu Mirage (listwy pod błotnikami, magiczne prostokąty na bocznych płytach).

Zastanawiam się czy nie praktyczniej byłoby zbudować model Vickers-a na bazie T-26 Zviezdy? Detale kadłuba są delikatniejsze, mechanizm zawieszenia (napinania) tylnego koła jest po prostu prawdziwy. Czytałem kiedyś, że goście na forach chwalili elementy zawieszenia Zviezdy. W zapasie jeden model Zviezdy mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie praktyczniej byłoby zbudować model Vickers-a na bazie T-26 Zviezdy? Detale kadłuba są delikatniejsze, mechanizm zawieszenia (napinania) tylnego koła jest po prostu prawdziwy. Czytałem kiedyś, że goście na forach chwalili elementy zawieszenia Zviezdy. W zapasie jeden model Zviezdy mam.

Moim zdaniem nie. Kadłub i zawieszenie Zvezdy też wymaga przeróbek. T 26 Zvezdy jest nieco mniejszy od Vickersa, ma kadłub spawany (przynajmniej w wersji dwuwieżowej), przednia płyta, płyta nadsilnikowa, właz kierowcy i jego boki itd. do przeróbki, błotniki są lepsze w T26, ale i tak wymieniasz. Zawieszenie T-26 jest trochę kanciaste i wymaga mniej piłowania niż to w Vickersie ale do wykorzystania są tylko same „żółwie” z resorami. Tak, więc chyba szkoda psuć drugi model. Natomiast fajne napinacze (i inne detale) są w zestawie Parta P35062 do C7P. Jeżeli do budowy C7P wykorzysta się wannę z Armo to właśnie te detale zostają niewykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką wannę Mówisz Janusz, że ona dobrze nadaje się do robienia Vickersa ?

W zasadzie należałoby osłonę wyciągarki ze spodu kadłuba usunąć. Ale jeżeli się posiada odpowiednie know-how to można część detali sobie skopiować.

 

Zdravím,

Četl jsem kdysi v časopise Militaria XX wieku Nr 1/2006 článek Vickers Mk E wyjdzie spod ziemi . Podařilo se jej najít a vytáhnout nebo ne ?

Znaleziono wtedy tylko pozostałości SU-57. Żadnych elementów Vickersa nie udało się odnaleźć.

 

Pojawiła się literaturka do Vickersa w najnowszym Poligonie ukaże się pierwsza część artykułu poświęconego tym czołgom pióra ś.p. J. Magnuskiego

http://www.magnum-x.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=2&Itemid=13

Co prawda jest przeredagowany tekst Magnuskiego publikowany wcześniej w nTW ale za to podobno artykuł ma być bogaciej ilustrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jutro rano zamiast wyprawy po świeże bułeczki .....wskazana wyprawa do "RUCHU" (jest jeszcze coś takiego) po ..... POLIGON nr 3!

W numerze:

- Vickers w Wojsku Polskim cz 1 (oryginalne rysunki!).

- Polska Brygada Pancerna (!) w operacji zajęcia Zaolzia 1938.

- 1 Pułk Artylerii Przeciwpancernej 1DPanc.

 

a60ff41bca0d0ded.jpg

 

a65f62fe52d956f6.jpg

 

Materiały do Vickersa jak na zamówienie. Ja to mam szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.