Skocz do zawartości

Königstiger - Dragon 1/72


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie

 

Projekt jest prosto z pudła (blaszki Parta z błotnikami, blaszki po piwie, druciki miedziane i polistyren sam wsadziłem sobie przed zaczęciem do pudełka ).

Trochę tym nim roboty, z dorabianiem elementów to dopiero połowa drogi, jeszcze zastanawiam się nad kompozycją, dwóch gości pali sobie fajki i podziwiają owoc niemieckiej myśli technicznej(porzuconej), ta latarnia to nie wiem czy pasuje, ale mi się spodobała

 

Trochę detalu od Dragona:

kt1.jpg

 

kt2.jpg

 

kt3.jpg

 

I trochę zabawy:

kt4.jpg

 

kt5.jpg

 

kt6.jpg

 

kt7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Balu, miło znowu widzieć jakiś twój projekcik (a co z poprzednimi? przegapiłem końcówkę?) zapowiedź jest zacna. pamiętaj tylko, że taki czołg, którego nazwałeś KingTiger nigdy nie istniał. prawidłowa nazwa to nazwa niemiecka czy to się komuś podoba czy nie. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Balu, miło znowu widzieć jakiś twój projekcik (a co z poprzednimi? przegapiłem końcówkę?) zapowiedź jest zacna. pamiętaj tylko, że taki czołg, którego nazwałeś KingTiger nigdy nie istniał. prawidłowa nazwa to nazwa niemiecka czy to się komuś podoba czy nie. pozdrawiam.

 

Poprzedni stoi gotowy, tylko jakoś nie mogę zebrać się, żeby zrobić zdjęcia do galerii

 

Powoli do przodu, wieżyczka i góra skończona. Jeszcze tylko dokończyć lewy bok i cały prawy Błotniki z tyłu niestety muszą być, bo są tam straszne szpary wynikające ze spasowania, ciężkie do usunięcia na tym etapie

 

Palacze też prawie gotowi, straszne z nich koksy, bo w ogóle nie mają szyi

 

kt8.jpg

 

kt9.jpg

 

kt10.jpg

 

kt11.jpg

 

kt12.jpg

 

kt13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam pytanko ! Jak udało Ci się ułożyć te gumowe gąsienice na kołach tak, że nie "pieją" do góry i nie są naciągnięte ???

 

Klinuję od góry o kadłub wykałaczkami, wacikami i czym popadnie w zależności od rozmiaru szpary, aby nadać odpowiedni kształt Kleję to Tamiya Extra Thin Cement (bo nie zostawia śladów), ale można też zwykłym klejem, lub CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy w porzuconych wozach zostawiają km-y? Przecież Niemcy nawet ze zniszczonych wyjmowali bambetle jeżeli tylko się dało. No nie zostawia się wrogowi sprawnego MG w prezencie... No a tym bardziej, że w tym wozie zniknęły wszystkie narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nawet na zdjęciach widać, że broń została wymontowana, chyba, że czołg został trafiony i spłoną.

Czy ktoś skusi się na wykonanie takiej dioramki:

 

Tiger-II-La_Gleize.jpg

 

tigre-avant.jpg

 

char-face.jpg

 

char1960.jpg

 

tank-montage-1.jpg

 

 

źródło: http://www.december44.com/anglais/index.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tiger-II-La_Gleize.jpg

 

Ten czołg stoi w tym miejscu od II WŚ.

Jesteś w błędzie - podczas osfensywy w Ardenach czołg został wyeliminowany z walki w zupełnie innym miejscu - w lipcu 1945 roku Amerykanie przecholowali go do Le Gleize gdzie za butelkę koniaku pozostawiono go na miejskim placu. Bodajże w 1951 roku armia belgijska przeniosła go do muzeum grudnia 1944 gdzie został odrestaurowany i stoi tam do dzis jako jedna z pamiątek jakie pozostawiła po turne kampfgruppe Peiper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa wygląda na zerwaną. Ogólnie ma siadnięte zawieszenie, pewnie po zabawach niemieckich saperów w momencie porzucania sprzętu. Lowrider.

 

A model z tematu piękny! Jak otworzyłem relację, to myślałem że to 35! Czysta robota! Brawo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości jest to czołg należący do SS Obersturmfuhrera Dolingera,pozostawiony w miejscowości Werimont .Tu jest fotka z miejsca pozostawienia,jak widać brak fragmentu lufy

213LeftNumberFwd.jpg

Co do lufy, to też zauważyłem, ale myślałem, że to jakiś feler fotki.

 

char1960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.