Skocz do zawartości

[BF2] Leopard 2 A4, Italeri 1:35


karol 111

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

 

W założeniu ma być tak jak na tych fotkach poniżej:

 

0001.jpg

 

01CIMG1114.jpg

 

czy to są barwy forum ?

myślę, że tak, w razie czego niech szacowne grono daltonistów odrzuci projekt zawczasu, w końcu forum nie jest takie centkowane

 

do pomalowania posłuży mi model Italeri

 

wel001.jpg

 

i mówię od razu - zacząłem tydzień temu i na dzień dzisiejszy jest tak :

 

wel002.jpg

 

wel003.jpg

 

wel004.jpg

 

model sklejony będzie prosto z pudełka, bo głównym moim celem jest zrobienie tego malowania,

do tematu podchodzę tak jak na to zasługuje, czyli na luzie, bez stresowania się czy leo z Italki przypomina leo, czy nie,

ogólnie stwierdzam, że przypomina i to mi wystarczy

 

a jak mi ten kotek wyjdzie, to zobaczymy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacowne grono daltonistów

Szacowne grono akceptuje i gorąco kibicuje, bo malowanie szalone!

Jak technicznie planujesz je wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej jak sie da,

idealnie by było, gdyby udało mi się te wszystkie plamki namalować aero, ale problem będzie z tymi najmniejszymi,

trzeba podejśc do tego na spokojnie i po kolei nanościć kolejne kolory,

maskowań nie przewiduję (narazie)

 

póki co przygotowuję sie psychicznie studiując dostępne w internecie materiały szkoleniowe np. takie :

 

leopard-lessons-615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale problem będzie z tymi najmniejszymi,

trzeba podejśc do tego na spokojnie i po kolei nanościć kolejne kolory,

maskowań nie przewiduję (narazie)

- tu podratowac Cie moze austriacka "Leopardina" z 2005 roku.

 

9953b98649f2fecf.jpg

ec2fe0998b19d862.jpg

ac27028ab3021b68.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malarze podeszli do tematu poważnie i pomalowali wahacze oraz wannę kadłuba (że o gąsienicach nie wspomnę)

 

wel005-1.jpg

 

wel006.jpg

 

więc ja też

 

wel007.jpg

wel008.jpg

wel009.jpg

 

po zmontowaniu układu jezdnego i przyklejeniu osłon bocznych niewiele z tego będzie widać, ale zrobiłem to powiedzmy dla sportu i żeby zobaczyć jak to będzie wychodzić

 

potem przykleiłem kółka:

 

wel010.jpg

 

i pomalowałem je docelowo:

 

wel011.jpg

wel012.jpg

wel013.jpg

 

ech... pierwsze koty za płoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gąsienice... stare, dobre Italeri

 

kawałki tworzywa w kształcie gąsienic, które znalazłem w pudełku połączyłem w pary i pomalowałem,

mrucząc pod nosem magiczne zaklęcia starałem się możliwie jak najbardziej naturalnie ułożyć je na swoim miejscu:

 

wel014.jpg

 

wel015.jpg

 

 

a następnie szybko przykleiłem górną część kadłuba, która... dużo zakrywa, (wcześniej wyciąłem prostokatne otwory w osłonach bocznych)

 

wel017.jpg

 

wel018.jpg

 

mógłbym zamontować gąsienice AFV Club do Leopardów 2 gdybym je miał, ale za to mogę powiedzieć, że model ma oryginalne gąsienice Italeri rocznik 1995 !

 

p.s. kibicom dziękuję za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

82271201_1.jpg

 

Czarna plamistość (cz.p.) [łac. Rhytisma acerinum modelaris] - roznosi się drogą kropelkową wraz z silnym strumieniem powietrza,

w temperaturze pokojowej.

Osiada na powierzchniach czystych i równych w postaci nieregularnych trwałych przebarwień.

W zależności od wywołujacego ją czynnika, cz.p. daje się usunąć przy pomocy agresywnych środków chemicznych, bądź wody destylowanej.

Nieleczona ogarnia cały obiekt powodujac czasami efekty atrakcyjne wizualnie, innym razem wprost przeciwnie.

Patogeneza nie jest do końca rozpoznana. Przypuszcza się, że cz.p. jest raczej efektem stanu umysłu, a powierzchniowe czarne wykwity jedynie uzewnętrzają wewnetrzne potrzeby zarażonego.

 

Na rycinach poniżej czarna plamistość - stadium zaawansowane

 

wel027.jpg

 

wel028.jpg

 

wel029.jpg

 

wel030.jpg

 

wel031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

 

na zbliżeniach widać, że nie jest to takie super-hiper,

maluję z ręki, dyszą 0,2, farba akrylowa rozrzedzona w stosunku ok. 40% farby - 60% rozcieńczalnika,

ciśnienie malowania ~ 4 bary,

normalnie maluję ciśnieniem od 2 do 3 bar, ale tutaj wychodziło mi, że przy minimalnie otwartej dysze lepiej jest zastosować większe ciśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak na razie wygląda . Zostało jeszcze trochę tego ciapania, trzymam kciuki żeby wyszło równie dobre jak już ukończone. Lufa będzie chyba największym wyzwaniem w malowaniu ciapków, czy tylko mi tak się wydaje.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.