Skocz do zawartości

I Wojna światowa...zapomniany konflikt


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

No i proszę niby zapomniana wojna a tu parę osób zainteresowanych , sądzac po modelach i poszukiwanej literaturze to starzy wyjadacze.

Modele jak prawdziwe, gdyby im zrobił fotki w odpowiednim ujęciu to za oryginał mogły by uchodzić, gratuluje tym bardziej. iż od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WWI mnie się najbardziej podobają samoloty. Jak tylko kupię psikawkę mam zamiar zacząć w tym kierunku działać. Na razie gapię się ze ślinotokiem na modele samolotów z tego okresu w 1/72 autorstwa kolegów sianko i ZIO BY NAITT. To taki mój punkt docelowy w tym temacie

 

Pancerka z tego okresu - dla mnie jakaś taka nieciekawa. Nie mają w sobie tego "czegoś" co sprawia, że patrząc na zdjęcie pojazdu chce się go skleić od zaraz. Tutaj późniejsze konstrukcje biją te "wczesne formy ewolucyjne" na głowę - wg mnie oczywiście. I dlatego szansa na to, że coś z nimi zrobię jest znikoma.

 

Ale samoloty... ech.... piękne są:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No super z tym Fordem!!! Czekamy na jakie zdjęcia.

 

Modele twoje dobrze pamiętam, ROBIĄ DUŻE WRAŻENIE! Choć nieststy w realu nie widziałem :/

Kiedys ci zdjęcia Whipetta podsyłałem (BTW ukazał się ten artykuł? Zerkałem po sklepach ale chyba przeoczyłem.

 

Relacja z budowy Forda jest na Modelworku

viewtopic.php?p=228034&highlight=#228034

 

Odnośnie artykułu, miało się ukazać. Ale jak narazie nic z tego nie wyszło.

 

Nowe fotki Whipeta mam w planach. Ale to chyba nastąpi dopiero jak zrobie nowego Marka V lub jak skończę Forda.

 

Pozdrawiam

Jacek

 

PS. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym A7V w 1/16

http://www.store-juckenburg.de/catalog/product_info.php/cPath/21_29/products_id/183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądała strzelców wyborowych w I wojnie, jakie były początki, jak działali, jakie było ich zadanie oraz mundury?

Jak działała artyleria? Jak wyglądała sprawa łączności?

Trochę pytań ale bardzo mnie to interesuje a mało znajduję.

Z góry dzięki

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesują niemieckie pułki taborowe z I wojny światowej , jeśli ktoś zna jakieś interesujące strony albo publikacje na ten temat to będę wdzięczny za informacje.A jeśli chodzi o temat I wojny światowej w modelarstwie to są bardzo fajne figurki firmy M-model http://www.figus.pl/I_Wojna_Swiatowa-k167-0-3-default.html

Ostatnio myślałem nawet nad wykonaniem na podstawie tych figur powstańców wielkopolskich , a tak nawiasem mówiąc to powstanie wielkopolskie mimo że zwycięskie jest również zapomnianym epizodem w naszej historii .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaką artylerie chodzi?a transport to jaki morski, drogowy ,kolejowy?

 

Jeżeli chodzi o artylerie to ciężką polową, haubice i te sprawy, szczególnie początek wojny, ich rozlokowanie i system działania.

Transport kolejowy i drogowy , jak wyglądał i jak przebiegała jego zmiana.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się w paru zdaniach opowiedzieć o tych logistycznych zagadnieniach Wielkiej Wojny trzeba to rozwarzać w kontekscie poszcególnych działań bojowych zarówno na zachodzie i na wschodzie.

Każda z armii posiadała takowy sprzet i używała zróżnym skutkiem.

Generalnie należało byś poczytał książki o tej tematyce tam na pewno znajdziesz odpowiedzi.

W tej chwili na przyklad jestem na etapie udziału wojskowych koleii polowych w wojnie, i sam ten temat to pare ładnych grubych książek do przeczytania, temat rzeka a co dopiero inne zagadnienia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka wojna ma swoją otoczkę. Mnie najbardziej zawsze fascynowały fortyfikacje. Te ciągi okopów, zasieków, forty fotografowane z powietrza... to jest to

Miałem okazję poszwendać się dzionek w okolicach Verdun...

Moooooocno klimatyczne miejsce.... wystarczy przymknąć oczy, i od razu sielankowa trawka na pagórkach zmienia się w wyrzucane w powietrze błoto

Są miejsca gdzie nie ma praktycznie kawałka równego terenu, wszędzie mniejsze lub większe "dołki".

Mam nadzieję wybrać się kiedyś tam na parę dni i powłóczyć się z plecakiem po szlakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka wojna ma swoją otoczkę.

Ano

Większość współczesnych technologii wojskowych raczkowało: pierwsze czołgi, pierwsze samoloty, pierwsze okręty podwodne... a maszyny z początków swojego istnienia mają swój niepowtarzalny urok.

Jakiś czas temu "utonąłem" w sprzęcie z początku ubiegłego wieku i tak zostało...

Tylko trochę ciężko z fotografiami...

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak ,jeśli chcemy wiedzieć jakie były poczatki naszego wojska w niepodległej Polsce, to siłą rzeczy musimy sięgnąć do Wielkiej Wojny.

Od razu nie pojawiły się tankietki, czy 7Tp coś było pierwsze i niewątpliwie jest to temat dla modelarzy historyków bo w tym temacie nic na tacy podane nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze bomby zrzucano już w 1849:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nalot_balonow_czyli_pierwsze_bombardowanie_w_historii_74278.html

 

...natomiast z samolotu jako pierwsi bombardowali Włosi, zrzucając z maszyny Etrich Taube ["taube" to gołąb chyba? ] cztery bomby na żołnierzy tureckich podczas konfliktu o Trypolitanię i Cyrenajkę w listopadzie 1911 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu nie pojawiły się tankietki, czy 7Tp coś było pierwsze i niewątpliwie jest to temat dla modelarzy historyków bo w tym temacie nic na tacy podane nie jest.

 

Taaak jest!

Właśnie zamówiłem:

1d2d31c5fe97e762.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.