Skocz do zawartości

CAMARO IROC Z - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Bolidy F1 Lotus 78 i Tyrrell są już na finiszu więc pora zabrać się za coś normalnego. Wybór padł na Camaro Iroc Z z 85r z pięciolitrowym silnikiem V8 TPI 305. Model jest dość leciwy bo wypuszczony na rynek w tym samym roku co oryginał, opracowany w skali 1:8 (dł. modelu 60,3 cm) przez firmę Monogram.

 

5973a313b868482a.jpg

 

Rozważam jedno z dwóch malowań:

 

607370217e64da57.jpg

783fa9e0c88a9b0a.jpg

 

Za budowę modelu zabrałem się dzisiaj i jak do tej pory skleiłem blok silnika, tylny most z zawiechą i zabrałem się za układ kierowniczy. Zdjęcia wstawię dopiero gdy klej wyschnie i wszystko zostanie obrobione.

Zapraszam do śledzenia tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Camaro w wersji Iroc Z -kawał fajnego auta No i w końcu (jak słusznie to zostało stwierdzone) coś "normalnego" -czy ja wiem Przecież to znowu kolos A co do malowania postawił bym na bordowego .

 

Powodzenia & Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Camaro to wole SS coupe z 1969.

Jednak sam nick Tornado gwarantuje świetnie zrobiony model więc i ja zasiąde na widowni

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć, czy ilość detali i ich jakość są wprost proporcjonalne do skali?

Jak by nie było jest to Monogram za 100 $ a nie Pocher za 2500 $, to i za wiele nie ma co oczekiwać. Model składa się mniej więcej z 200 - 300 elementów (ciężko policzyć bo połowa z nich jest luzem, a ewidencji nie ma), a wiec ilość części i jakość ogólna średnia. Monogram zrobił podwozie dosć uproszczone (brak tarczy hamulcowych, są tylko osłony piast z imitacją zacisków) rekompensując to dużą ilością detali w komorze silnikowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone malowanie jakoś nie widzi mi się czarne jest fajne ale w tej skali i czarnym kolorze mam już trzy modele, tak więc chyba wybiorę bordo lub niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może taki blue

 

BadBlueIROC1989ChevorletIROCZ.jpg

 

przepraszam, że tak wrzucem te fotki, ale podoboją mi się tego typu pojazdy pomalowane jakoś inaczje niż zwykle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, ja bym pomalował na ten bordowy kolor co na pierwszej fotce, pasował by na półce do innych Twoich autek ponieważ Cobra o ile dobrze pamiętam była już niebieska. Ale zdanie pozostawiam już tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wóz i świetny modelik raczej też zrobiłbym bordo, choć o ile widze na pudle kalki są w kolorze czerwonym wiec na bordowym będą słabo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze sugestie co do koloru są brane pod uwagę, to sugerowałbym żółty. Kolor, w którym moim zdaniem 3 generacja wygląda najlepiej.:

 

user101607pic5406124779.jpg

 

Świetny temat na model.

 

ps. Z resztą na ten temat jest świetna piosenka, w klimacie ;)

 

Weezer - Yellow Camaro

 

No zółty też bardzo ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że żółty Camaro wygląda Jednak myślę, że ten kolor bardziej odpowiedni jest dla młodych ludzi a nie dla mnie

 

Prace przy modelu idą powoli do przodu, praktycznie wszystkie elementy oczyściłem z nadlewek, a części składowe podwozia pomalowałem już podkładem. Dzisiaj będę kładł kolor na podłogę i elementy zawieszenia, myśłę, że jutro wstawię już fotki tego co zrobiłem/zrobię

 

Zacząłem już myślec o wnętrzu bo muszę kupić wykładzinę podłogową i tu mam mały problem z wyborem koloru tapicerki do bordowego nadwozia. Wnętrze mam zamiar pomalować na wzór poniższych zdjęć, może coś doradzicie ?

 

c0bd8a87c7adce2f.jpg

ca1542ca8d2eb6a6.jpg

f4be2c35e372682a.jpg

6c3e5155661788eb.jpg

29eb988012d131f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za beżowym piaskowcem na wnętrze dałbym flock na wnętrze gdzie się da (podłoga, słupki, dach), a na siedzenia zamsz, albo skórę. Ooooo wiem Beż z czekoladowym!!! podłoga w beżu, deska w czarnym a siedzenia beż/czekolada

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.