Skocz do zawartości

CAMARO IROC Z - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie za miłe słowa

 

tylko czy na ścianie grodziowej nie powinno być tej maty wygłyszającej, czy te modele miały gołą blechę?

Tak jak napisał Mikele . Kilka przykładowych zdjęć komory silnikowej:

 

ebebd44c35a45e08m.jpg90674e47fc8c39fem.jpgd3ce241038cb0eb2m.jpgfa261a2216f5dfc7m.jpg

 

06a5c86cab809b89m.jpg025f01887054fb54m.jpgb4ecb514668276c7m.jpg695b5d63eab9202cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem jeszcze troche przy wnętrzu, tym razem zająłem się sufitem. W tym celu odbyłem wycieczkę do sklepu szewskiego i nabyłem cieniutkie odpady skóry na wykonanie podsufitki. Niestety każdy z kawałków miał większe lub mniejsze skazy (plamki) Część z nich udało mi się zlikwidować przy pomocy papieru ściernego, ale kilka zostało. Na szczęście plamy są na suficie i po zmontowaniu modelu jako tako będą niewidoczne Po obiciu dachu przykleiłem przednią szybę z lusterkiem i zamontowałem panel z oświetleniem kabiny:

 

7117b2553abd9236.jpg

c1cf5383bdb2f23c.jpg

 

a tak to wygląda od zewnątrz:

ae603cf60bba7d7f.jpg

 

Część kasty przeleciałem pastą gunze 8000 (reszte polerki jutro) i zamontowałem przednie lampy:

 

e84553b2c2228301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szczęścia brakuje tylko dźwięku bulgotu tego silnika. Świetna robota, absolutna profeska. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo... nic dodac nic ując. Wygląda przepięknie. Cóż, patrząc teraz na moje modele czuję się jak przedszkolak

 

Kapitalna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna bestia - podziwiam czystość roboty, wyobrażam sobie, że taki lakier nic nie wybacza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słodzicie panowie no ale dzięki

 

Ufff, wnetrze gotowe Zostało powiercić otwory w ściankach komory silnikowej i można wszystko montować do podwozia

 

914f53df56254122.jpg

75bf49835e4dd5c7.jpg

34f3e33dd86c6e1a.jpg

 

Miejsce dla Camaro w regale już zarezerwowałem ino gablotki jeszcze nie ma

 

733eecbcbb4f2fab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w prawym fotelu nie uciąłeś wystającej nitki w szwie fotela.

A poważnie to piękna kolekcja. Pokuszę się nawet na stwierdzenie, że jest to jakaś lokata na przyszłość. Na pewno emocjonalna a czy finansowa to się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to na żywo obejrzeć, ale pewnie Ela by mnie zamordowała.

Wojtuś Ela nie jest taka zła na jaką wygląda

 

Przytwierdziłem już na stałe budę do podwozia, przymocowałem przednie pasy i podziałałem trochę w komorze silnikowej. Wlot z filtrem powietrza jeszcze nie jest gotowy, położyłem go luzem do przymiarki.

 

c0120d45d18bd0c3.jpg

288e332d42206164.jpg

be30d48ea3c3c76c.jpg

 

Podłączone przewody do przekładni z drążkiem kierowniczym:

 

aa66014469091a6b.jpg

 

Nie będe wyliczał tego co zrobiłem pod maską bo łatwiej powiedzieć co zostało do zrobienia, a do zrobienia mam jeszcze elektrykę, przewody do pompy hamulcowej i poprawki malarskie - szczególnie przy zbiorniczku do spryskiwacza. Zapraszam do oglądania:

 

6e3f3cf68339babb.jpg

696b971546390c5e.jpg

97116fd71429bc5a.jpg

d836142a5c70a7da.jpg

a88f52f869e3a46d.jpg

f777de9309ece496.jpg

442962d221089803.jpg

f549dbca88ce9990.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zlituj się nad nami

 

Czekaj czekaj... gdzieś tu na podłodze była moja szczęka... OOOoooo Mam Jak tylko ją pozbieram to idę spróbować coś zlepić

 

Pozdrawiam

 

Mors

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie było w zestawie czy Hiro? Śliczne te końcówki plecionych przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za miłe słowa

 

Okablowanie było w zestawie czy Hiro? Śliczne te końcówki plecionych przewodów.

Wszystkie przewody są z Hiro, a końcówki (taki mój patent) to nawinięte wąskie paski folii chromowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waldek za uwagę Chodzi ci o pompkę na zbiorniku spryskiwacza ? Fakt mój błąd W oryginale jest mniej więcej w połowie wysokości zbiornika. Właściwie popełniłem go celowo, pierwotnie montowałem pompkę (biały metal) niżej, niestety przeźroczysty przewód sprężynował i odrywał ją od ściankli zbiorniczka, dlatego przeniosłem ją wyżej.

 

Ps.

Kupiłeś Citroena w 1:8 Też mam ochotę skusić się na niego i zrobić nieco inaczej od poprzedniego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Nie no Andrzeju coś pięknego, nawet linka od gazu jest, a nie wspomnę już o pompce do spryskiwaczy. A te przewody plecione to były w zestawie, czy sam je zrobiłeś, zaciskajęc końcówki? Bo wyglądają jak byś skoczył do sklepu i w piwnicy je zmniejszył jakimś "zmniejszaczem plazmowym"

Piękna robota, tylko pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kilka postów wcześniej pisałem o tym, że przewody są kupione w HIRO, a końcówki zrobiłem z nawiniętego paska folii chromowanej.

 

Ps.

Ma ktoś z Was namiary na sklep z podobnymi przewodami bo w Hiro od dłuższego czasu cosik nie widać ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.