Skocz do zawartości

CAMARO IROC Z - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś byłem w serwisie komputerowym i trochę mi dali śmieci w postaci przewodów, drucików itp. Niestety większość jest za grube i trudno utrafić w skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No cóż, wygląda na to, że na plecione przewody trzeba będzie poczekac aż będą w Hiro Natomiast najłatwiejszym i najtańszym sposobem pozyskania gładkich wężyków jest ściągnięta koszulka z przewodu elektrycznego. W sklepie elektrycznym za 1 mb. w zależności od średnicy, to wydatek rzędu 0,5 - 3,0 PLN.

 

Mam pytanie natury technicznej: używasz do malowania kompresorka Pari?

Pari to już historia, obecnie używam MA 1000.

 

Przy okazji pokażę co dzisiaj zrobiłem, co prawda niewiele tego jest ale ważne, że do przodu

 

71378c6c366faf7a.jpg

559a02166b365a2b.jpg

0cbad3f969e5521d.jpg

965d446b22ff91e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody nabyłem w Hiro: Link do sklepu

 

Wywaliłem posty nie zwiazane z tematem. Mam nadzieję, że nie pogniewacie sie za to

 

Popracowałem jeszcze trochę nad elektryką i myślę, że to już będzie koniec prac pod maską, tzn. muszę zrobić kilka poprawek malarskich i zmyć nalot powstały od CA. Chciałem jeszcze poprowadzić wiązki do lamp, ale ze względu na ciasnotę wokół nich nie miałem jak dobrać się do nich . Szkoda bo mogłem dać kabelki w lampach zanim przykleiłem je do listwy.

Dręczyła mnie pomka na zbiorniku spryskiwaczy, trochę pokombinowałem i na ile się dało na tyle obniżyłem jej położenie

Dopiero teraz uświadomiłem sobie, że w układzie chłodzenia dałem o jeden przewód za dużo, przez co inny jest źle podłączony Tak to jest gdy korzysta się ze zdjęć kilku różnych samochodów, a w których to przewody są inaczej podłączone

No dobra, dość pisania, a teraz fotki:

 

1ae13426ca6b86a8.jpg

df17d0ee076fb5ac.jpg

1484cf79adcd1c05.jpg

520d7be6813abe2e.jpg

5c0190c58125a775.jpg

30e7641499976698.jpg

075723fa11fb64ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było zwykłych tablic ?

Nie było, a ponieważ model robię "salonowy" (bez śladów eksploatacji) więc doszedłem do wniosku, że te mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było, a ponieważ model robię "salonowy" (bez śladów eksploatacji) więc doszedłem do wniosku, że te mogą być.

 

Można było też zostawić same ramki Ale to nie mój model z resztą Tylko czekać na galerie .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było też zostawić same ramki

Ale mnie podobają się te tablice a właściwie jedna, bo tylko tylna będzie.

Ps.

Dzisiaj nie będzie aktualki, dzisiaj byłem w Łomży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie praktycznie jest już gotowe Nie wiem jak to sie stało, ale przegapiłem jedną jamę skurczową (zaznaczona strzałką), którą to dopiero teraz dostrzegłem na zdjeciach w każdym razie musze to poprawić.

Przeszlifowałem maskę silnika i ponownie pomalowałem podkładką, narazie wyglada ok. Teraz farba utwardza się, jutro przeszlifuję ją i psiknę bazą, no i ma sie rozumieć clearem też

 

5d68100edd64c2a6.jpg

6c824033d2fff1a7.jpg

54dae82547011cf0.jpg

704f0fbcaad5dcaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytanie Tornado. Być może odpowiedź na moje pytanie już znajduje się w tym temacie, ale nie jestem na tym forum na bieżąco więc zapytam.

 

Jakich past polerskich używasz do polerowania ostatecznego i czym wykonujesz polerowanie, jakieś specjalne szmatki, ściereczki?

 

A żeby nie odbiegać od głównego tematu powiem, że nigdzie indziej nie miałem okazji zobaczyć tak dopracowanego modelu w tej skali. Po prostu mistrz bez dwóch zdań.

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poprawiasz jamki skurczowe to może i tę dorzuć do listy...

No cóż, widocznie zbyt długo przesiaduję przy modelu (średnio 8-10 h/dziennie) przez co nieco ślepawym oczom może cosik umknąć Na szczęście, jak widać mogę liczyć na Twoją/Waszą pomoc Oczywiście poprawię i to miejsce.

 

Jakich past polerskich używasz do polerowania ostatecznego i czym wykonujesz polerowanie, jakieś specjalne szmatki, ściereczki?

Do wstepnej polerki używam past zarówno Tamiya jak i Gunze 3000, jednak ostateczną polerkę robię Gunze 8000 delikatną flanelką.

 

Jeszcze wczoraj przeszlifowałem podkładkę na masce silnika i lusterkach, a także połóżyłem bazę z clearem:

 

45e02a0240e4bd18.jpg

b1518b0ce2f68160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Clear utwardził się więc zabrałem sie za polerkę i uzbrajanie maski. Został jeszcze spód do zrobienia, tzn. muszę pochromować teleskopy i nakleić matę.

 

912ac631e021f20d.jpg

b47244f6262388db.jpg

 

Widok ogólny:

 

e4054ebbe436819d.jpg

d63b74e4dfd70314.jpg

c756a400f927c2ce.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.