Skocz do zawartości

Pancerna Rezerwa Uderzeniowa - Festung Posen - Pz. IV H


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam drucik miedziany 0,2 mm, ale myślę że chyba znalazły by się w sklepach cieńsze.

 

Albo może spróbuj wciągniętej nad ogniem plastikowej ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Troszke mnie tu nie było.

Z drucikiem coś się pokombinuje.

Błotniki weszły jak weszły. Nie jest to majstersztyk ale jest. Najwięcej roboty było z nitami.

Nie wiecie może czy można kupić same przednie błotniki fototrawione? W tym zestawie są tylko tyle.

Działam już powolutku z wnętrzem wieży. Jak się uda to górna część będzie zdejmowalna, tak aby było można do środka wejrzeć.

Stan na dziś:

76.jpg

78.jpg

77.jpg

 

Słabe mam teraz warunki do robienia zdjęć. Jak się zebiore to kupie ten namiot bezcieniowy.

Małe głupie pytanko, bo dopiero druga lufa z RBModel:

Osadzić ją należy do miejsca zaznaczonego czerwoną kreską? Czy do końca tzn. tego cypla?

75.jpg

75-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Dzięki uprzejmości Jarka (CCC) otrzymałem przednie błotniki. Jeszcze raz dzięki.

Niestety, jak zauważył kolega Dominik, trzeba poprawić dach wieży. Już miałem sobie to odpuścić, gdy przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Usunąłem plastik trzymający dach i dodałem płytke na przednią część dachu. Dzięki temu nie ma różnicy grubości.

80.jpg

 

Wnętrze wieży powolutku. Nie jest majstersztyk.

79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc teraz na rysunek z pierwszego postu. Na pewno Twój model powinien mieć przykręcaną śrubami czołową płytę?

W dodatku ułożenie gąsienic na bokach może świadczyć o braku szczelin obserwacyjnych (zaczęto je eliminować w czerwcu '43).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc teraz na rysunek z pierwszego postu. Na pewno Twój model powinien mieć przykręcaną śrubami czołową płytę?

W dodatku ułożenie gąsienic na bokach może świadczyć o braku szczelin obserwacyjnych (zaczęto je eliminować w czerwcu '43).

Nie ma innych zdjęć także można przyjąć, że były, a można przyjąć, że ich nie było. Jednym słowem, czy zrobiłbym bez, czy z szczelinami oraz przednią dokręcaną płytą będzie ok. Zwróć jeszcze uwagę na rolki podtrzymujące w układzie jezdnym - są gumowe. Późne ausf. H miały raczej metalowe. Już w tym temacie było o tym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Witam po przerwie

Gratuluje samo zaparcia.

Hmm, i co dalej?

Dopiero teraz zauważyłem. Projekt musi poczekać, bo mam troszke inne plany, a przy okazji musze odpocząć troszke od "4".

Jednak nie odpoczywam.

 

Plany modelarskie zmieniają się co chwila. Postanowiłem jednak dokończyć tą czwóreczke. Zmotywowała mnie zapowiedź późnej J.

Wnętrze prawie gotowe. Zostały do zrobienia włazy oraz wieżyczka dowódcy. Posklejam to w całość i biore się za zewnętrzną część modelu. Udało mi się zrobić tył, ale jeszcze nie do końca. Gąsienice oraz koła jezdne są już na ukończeniu.

Model wygląda dziś tak:

84.jpg

86.jpg

85.jpg

87.jpg

 

Przed przyklejaniem osprzętu musze jeszcze poprawić niektóre powierzchnie po szpachlowaniu, dorobić niektóre spawy i ponacinać linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.