Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie

 

Dawno się w tym wątku nie wypowiadałem ,co nie oznacza że go nie śledzę:)

Moim zdaniem jest to biblia wiedzy o Humvee i chcąc dołożyć swoje trzy grosze pragnę zamieścić kilka fotek Humvee Level IV z Afganistanu używanych przez naszych żołnierzy.

Zapraszam do oglądania , i myślę że mnie admin nie zlinczuje...

 

HummerlevelIV00.jpg

HummerlevelIV01.jpg

HummerlevelIV02.jpg

HummerlevelIV03.jpg

HummerlevelIV04.jpg

HummerlevelIV05.jpg

HummerlevelIV06.jpg

HummerlevelIV07.jpg

HummerlevelIV08.jpg

HummerlevelIV09.jpg

HummerlevelIV10.jpg

HummerlevelIV100.jpg

HummerlevelIV101.jpg

HummerlevelIV102.jpg

HummerlevelIV103.jpg

HummerlevelIV104.jpg

HummerlevelIV105.jpg

HummerlevelIV107.jpg

HummerlevelIV108.jpg

HummerlevelIV109.jpg

HummerlevelIV11.jpg

HummerlevelIV110.jpg

HummerlevelIV111.jpg

HummerlevelIV112.jpg

HummerlevelIV113.jpg

HummerlevelIV114.jpg

HummerlevelIV115.jpg

HummerlevelIV116.jpg

HummerlevelIV117.jpg

HummerlevelIV118.jpg

HummerlevelIV119.jpg

HummerlevelIV12.jpg

HummerlevelIV120.jpg

HummerlevelIV121.jpg

HummerlevelIV122.jpg

HummerlevelIV123.jpg

HummerlevelIV124.jpg

HummerlevelIV125.jpg

HummerlevelIV126.jpg

HummerlevelIV127.jpg

HummerlevelIV128.jpg

HummerlevelIV129.jpg

HummerlevelIV13.jpg

HummerlevelIV130.jpg

HummerlevelIV131.jpg

HummerlevelIV132.jpg

HummerlevelIV133.jpg

HummerlevelIV134.jpg

HummerlevelIV135.jpg

HummerlevelIV136.jpg

HummerlevelIV137.jpg

HummerlevelIV138.jpg

HummerlevelIV139.jpg

HummerlevelIV14.jpg

HummerlevelIV140.jpg

HummerlevelIV141.jpg

HummerlevelIV15.jpg

HummerlevelIV17.jpg

HummerlevelIV18.jpg

HummerlevelIV19.jpg

HummerlevelIV20.jpg

HummerlevelIV21.jpg

HummerlevelIV22.jpg

HummerlevelIV23.jpg

HummerlevelIV24.jpg

HummerlevelIV25.jpg

HummerlevelIV26.jpg

HummerlevelIV27.jpg

HummerlevelIV28.jpg

HummerlevelIV29.jpg

HummerlevelIV30.jpg

HummerlevelIV31.jpg

HummerlevelIV32.jpg

HummerlevelIV33.jpg

HummerlevelIV34.jpg

HummerlevelIV35.jpg

HummerlevelIV36.jpg

HummerlevelIV37.jpg

HummerlevelIV38.jpg

HummerlevelIV39.jpg

HummerlevelIV40.jpg

HummerlevelIV41.jpg

HummerlevelIV42.jpg

HummerlevelIV43.jpg

HummerlevelIV44.jpg

HummerlevelIV45.jpg

HummerlevelIV46.jpg

HummerlevelIV47.jpg

HummerlevelIV48.jpg

HummerlevelIV49.jpg

HummerlevelIV50.jpg

HummerlevelIV51.jpg

HummerlevelIV52.jpg

HummerlevelIV53.jpg

HummerlevelIV54.jpg

HummerlevelIV55.jpg

HummerlevelIV56.jpg

HummerlevelIV57.jpg

HummerlevelIV58.jpg

HummerlevelIV59.jpg

HummerlevelIV60.jpg

HummerlevelIV61.jpg

HummerlevelIV62.jpg

HummerlevelIV63.jpg

HummerlevelIV64.jpg

HummerlevelIV65.jpg

HummerlevelIV66.jpg

HummerlevelIV67.jpg

HummerlevelIV68.jpg

HummerlevelIV69.jpg

HummerlevelIV70.jpg

HummerlevelIV71.jpg

HummerlevelIV72.jpg

HummerlevelIV73.jpg

HummerlevelIV74.jpg

HummerlevelIV75.jpg

HummerlevelIV76.jpg

HummerlevelIV77.jpg

HummerlevelIV78.jpg

HummerlevelIV79.jpg

HummerlevelIV80.jpg

HummerlevelIV81.jpg

HummerlevelIV82.jpg

HummerlevelIV83.jpg

HummerlevelIV84.jpg

HummerlevelIV85.jpg

HummerlevelIV86.jpg

HummerlevelIV87.jpg

HummerlevelIV88.jpg

HummerlevelIV89.jpg

HummerlevelIV90.jpg

HummerlevelIV91.jpg

HummerlevelIV92.jpg

HummerlevelIV93.jpg

HummerlevelIV94.jpg

HummerlevelIV95.jpg

HummerlevelIV96.jpg

HummerlevelIV97.jpg

HummerlevelIV98.jpg

HummerlevelIV99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erni - dzięki za zdjęcia Jakiś model w końcu byś tu zmajstrował

 

Mam też pytanie, jak jest podwozie wzmocnione? Ile to wytrzymuje ?

Standardowy M1114 waży 4447 kg, maksymalnie załadowany 5489 kg. Pancerz ze zdjęć Erniego, czyli Frag kit 5, waży ok. 1000 kg, ale jest montowany zamiast fabrycznych pancerza i drzwi M1114, więc masa pojazdu wzrasta tylko (albo aż) o ok. 345 kg.

Najprostsza wieża, czyli GPS/GPK waży ok. 50 kg (GPS) + ok. 145 kg. (GPK). Wieża taka jak z pierwszego zdjęcia (czyli O/GPK) waży ok. 570 kg.

Mamy w sumie wzrost masy M1114 o ok. 1 tonę - podwozie oczywiście musiało zostać wzmocnione. Jak to technicznie wygląda - nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26. AFV CLUB - AF35S-04 – Hummer

AFVClub-AF35S-04-HummerM998.jpg

Budowana wersja:

Tajwański M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier Open Cab (otwarty wariant czteroosobowy)

Model pojazdu w wersji z otwartym nadwoziem, uzbrojonej w granatnik Mk 19, używanej przez siły zbrojne Tajwanu. Jest to prawie kompletny model Academy 1362 (brak jedynie gumowych opon) z dodanym pokaźnym woreczkiem żywicy: koła nowego typu, ramowa konstrukcja otwartego nadwozia, granatnik Mk 19, przednia osłona, fotele i kilka innych elementów. Jest także perforowana blacha na podłogę "bagażnika".

Odlewy żywiczne słabej jakości.

 

Nie zapominaj o tym temacie.

 

Od siebie dodam jeszcze, że mimo iż jest to bardzo ciekawa wersja Humvee, to nie polecam, ze względu na fatalną jakość żywicznych odlewów. Oczywiście wszystko można poprawić, oszlifować, załatać itd. ale za taką cenę (ponad 100 zł) chyba nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, temat oczywiście znam. Gdzies mi umknęło. Sorry. W każdym razie na pudełku wygląda fajnie, może sobie takiego zrobię, nawet mi się podoba. Masz może jakies dokładniejsze fotki, chociaz jedną? Lubię takie otwarte Humvee's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki:

th_01-6.jpg th_02-7.jpg th_03-7.jpg th_04-7.jpg

 

th_05-4.jpg th_06-2.jpg th_07-5.jpg th_08-5.jpg

 

th_09-2.jpg th_10-1.jpg th_11-2.jpg th_12-4.jpg

 

th_13.jpg th_14.jpg th_15.jpg th_16-1.jpg

 

Tak z drugiej strony, to odliczając cenę modelu Academy (ok. 40 zł), za ok. 70 zł dostajesz żywiczną konwersję. Tak tanio to chyba innej nie kupisz Ale jak pisałem - jakość kiepściuchna. Fotele miały być niby nowego typu, a są chyba jeszcze gorsze od zestawowych. Koła całkiem niezłe, chociaż felgi mają centralne śruby za duże i za głęboko osadzone. Granatnik w zasadzie od razu do wyrzucenia, ale łatwo mógłbyś go zastąpić tym z M998 IED. Pozostałe elementy wymagają sporego nakładu pracy przy obróbce, są bardzo chropowate.

I jeszcze jedno - tajwańskie kalki (numery na boki i gwiazda na maskę) oczywiście są w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba.Spróbuję coś poprzerabiać. Model mam, fotele są do zrobienia (przynajmniej w/g moich standardów), kalki mam,granatnik mam, koła też się znajdą. problem będzie z przednia osłoną. Chyba nikt takiej nie produkuje. Jak myślisz, można by było wykorzystac fotele z Italeri ( z poduszkami)? Na fotkach są takie podobne. Klatka też jest do zrobienia (na podobnej zasadzie jak robiłem w Orevie), nie wiem tylko która obrotnica by pasowała....Z Academy, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia osłona - tylko w tym zestawie jest taka, jak trzeba.

 

Obrotnica - jest nowy element żywiczny do wykonania odpowiedniej obrotnicy.

 

Fotele - na wszystkich zdjęciach, które wkleiłem wyżej, są fotele starego typu (fotele Aca i Ita sam wiesz, jak daleko od nich leżą). Mam też zdjęcia tajwańskich Humvee z fotelami nowego typu, ale te z konwersji też średnio je przypominają

 

Przypomniało mi się - tutaj na stronie mojehobby.pl masz ładny inbox tego zestawu.

 

EDIT. Przyjrzałem się jeszcze raz tym fotelom na zdjęciach z mojehobby i kurczę, chyba jednak aż takie złe nie są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem. Chyba jednak się zdecyduję na tą wersję, będę go robił coś na zasadzie Orev-a, czyli wiele samoróbek i przeróbek. Jako podstawę wykorzystam prawdopodobnie model Italeri, tylko z innymi kołami. Troche elementów z Aca, reszta "od podstaw". Ale to juz po M 998 GK. Przednią osłonę chyba trzeba będzie zrobić "od zera". Inbox naprawdę niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i serducho zaczyna szybciej bić Jeszcze się okaże, że zanim zacznę M1026 to wydadzą M1097. Chociaż obstawiałbym wg tej daty, gdzieś na czerwiec, lipiec. Wątpię, że wydadzą go tak szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 rzeczy dobrze mi znane Czy ja tam widzę figurki Potrzebujesz ich ekwipunek, czy zamierzasz bawić się w żołnierzy

U mnie słabiej, więc nie będę się zbyt chwalił. Ale czy można prosić np. fotkę różnych pozostałości, kół itd Kiedyś chyba gdzieś dawałeś takie zdjęcie jak miałeś części w kartonie i fajnie to wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja tam widzę figurki Potrzebujesz ich ekwipunek, czy zamierzasz bawić się w żołnierzy

Zakup dla ekwipunku i dla uzbrojenia. Figurek chętnie się pozbędę.

 

 

czy można prosić np. fotkę różnych pozostałości, kół itd Kiedyś chyba gdzieś dawałeś takie zdjęcie jak miałeś części w kartonie i fajnie to wyglądało

Dawałem w warsztacie z Humvee z działem bezodrzutowym:

...

DSCF1850.jpg

...

W zasadzie cały czas wygląda podobnie, zależy co się na wierzch wygrzebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jedno takie fajne żywiczne kółeczko. Takie pudło z pewnością dużo waży, więć gdybyś się pozbył jednego kółeczka (z żywicy) - na moją rzecz - z pewnością by Ci było lżej je dźwigać. Dobry uczynek bezinteresowności z pewnością zostałby nagrodzony przez los, a poza tym zawsze miło jest pomagać bliźniemu w potrzebie. No i wspaniały przykład dla innych...Pudło też lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurek chętnie się pozbędę.

Czyli tak jak ja. Próbowałem coś działać, ale nie miałem ani farbek, ani zacięcia do postaci

Złom wygląda fajnie Długie zbieranie daje efekty. A tak patrząc całościowo, to tam masz pewnie prawie 2 całe modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrząc całościowo, to tam masz pewnie prawie 2 całe modele

Otóż nie. Trochę części ubyło z tego pudła od wykonania zdjęcia (elementy wybrane do Dumvee, Humvee z Tien-Chien, ukraińskiego i warsztatowego mieszkają w oddzielnych pudełkach). Ale nawet wtedy nie było tam ani jednego kompletnego modelu. Choć w zasadzie do szczęścia brakuje tam tylko jednego elementu - dolnej części nadwozia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kremowe, chyba starego typu. Tak ładnie się do mnie uśmiecha, a do kółeczka uśmiecha sie mój Orev - czyli wszyscy sie uśmiechają do siebie.

Jedyne kremowe jakie tam widzę, to kółko Super Swamper. Już od dawna ma swój przydział do Dumvee, więc uśmiech pozostaje nieodwzajemniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.