Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie również podoba się wybrana przez Ciebie wersja. Na pewno będę śledził warsztat.

 

Warsztatów co raz więcej (i dobrze), a mnie co raz bardziej korci jeszcze jeden Hummer. Mianowicie ten:

 

m998withzsu23202800x538.jpg

m998withzsu23201800x577.jpg

Źródło: internet

 

Podstawą modelu byłby Academy I.E.D., natomiast działo przeszczepiłbym z tego:

 

KLIK

 

Jak sądzicie brać się za to czy nie? Zdanie kolegi Kubisza już znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie brać się za to czy nie? Zdanie kolegi Kubisza już znam.

Już Cię dodałem do listy na początku tematu, więc nie masz wyjścia

Masz tu jeszcze jedno zdjęcie marokańskiego Humvee z działkiem, w oryginalnym malowaniu:

marokaski21.jpg

A tak Marokańczycy wożą ZSU na innym typie Humvee:

marokaski39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać się i to napewno

Sam się przymierzam - jakaś 10 pozycja na liście zamiarów (ale muszę robić działko bo z ACM w 72 jest marne)

Mam(y = ciągła wymiana fotek z Kubiszem ) jeszcze chyba 1-2 fotki tego ustrojstwa - zebrałem też trochę fotek działka (przy okazji robienia listy) jak trzeba prześlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powyższa wersja się nie nadaje

a czemu nie?

 

No chyba, że faktycznie ograniczymy się tylko do pojazdów wojskowych. Co jednocześnie przekreśli moje plany o tym:

3466186703_6c3a16210e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powyższa wersja się nie nadaje

Jak najbardziej się nadaje, punkt z regulaminu projektu (1. post w tym wątku): "projekt dotyczy wszystkich wersji pojazdu <>, z dowolnego okresu, użytkowanych przez dowolny kraj, wojskowych lub cywilnych, w dowolnej skali."

Tak więc gulus - zapraszam do zgłoszenia. Qdłaty - Ty mnie nie strasz co jakiś czas tym gąsienicowym Hummerem, tylko też bierz się za robotę A tu mam jeszcze jedno zdjęcie Humvee z ZSU na skrzyni ładunkowej:

marokaski48.jpg

Mam(y = ciągła wymiana fotek z Kubiszem ) jeszcze chyba 1-2 fotki tego ustrojstwa - zebrałem też trochę fotek działka (przy okazji robienia listy) jak trzeba prześlę.

Nie bądź taki skromny z tą wymianą, większość fotek mam już teraz chyba od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegom Cywilniakom na razie wstawiłem informację jako nowy wątek. Zobaczymy co się urodzi.

 

 

Ty mnie nie strasz co jakiś czas tym gąsienicowym Hummerem, tylko też bierz się za robotę

Bardzo chętnie, nawet wymęczę ten układ jezdny, ale poszukuję osoby, która pomoże mi zaprojektować i wydrukować kalki. Oczywiście odpłatnie. Tych znaczków pędzlem nie namaluję.

 

Co do ZSU to wybiorę oryginalne malowanie UN. Ewentualnie dodam wyciągarkę bo wkońcu IED ma w zestawie, ale o tym więcej w warsztacie.

 

 

BaldPuma napisał:

Mam(y = ciągła wymiana fotek z Kubiszem ) jeszcze chyba 1-2 fotki tego ustrojstwa - zebrałem też trochę fotek działka (przy okazji robienia listy) jak trzeba prześlę.

 

Nie bądź taki skromny z tą wymianą, większość fotek mam już teraz chyba od Ciebie

Ja bym się chętnie pod tą wymianę podłączył... w trybie zasysania, bo niestety nic ciekawego, poza łazikiem marsjańskim, nie mogę zaoferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ZSU to wybiorę oryginalne malowanie UN. Ewentualnie dodam wyciągarkę bo wkońcu IED ma w zestawie, ale o tym więcej w warsztacie.

No jakże by inaczej. Już zamawiam ładne, rodzinne zdjęcie wszystkich Twoich białych Humvee po skończeniu tego z ZSU

Ja bym się chętnie pod tą wymianę podłączył... w trybie zasysania, bo niestety nic ciekawego, poza łazikiem marsjańskim, nie mogę zaoferować.

Podłączę Cię, szczegóły na gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. Co do zasysania i wymiany - np dopisane ( no problem)- jak dasz adres mogę wysłać płytkę - mam darmowe przesyłki /Kubisz da Ci nr gg/

 

2. pytanie - czy w projekt mogą wejść - URO - seria Vamtac, Mowag Eagle I-III, i wszelkie nielicencyjne kopie np Chińskie ale z założeniem dokładnie hummerowskiego zawieszenia czyli np Toyota Megacruiser wchodzi a Gaz Tigr - NIE

Hummerowskiego - bo mam zamiar wziąść gotowe podwozia

 

sorki za np /mimo "słusznych" lat jestem graczem online/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie po miesiącu (z małym kawałeczkiem) trwania projektu. Na razie zgłosiło się 12 chętnych, z czego 6 osób prowadzi w sumie 12 warsztatów. Jest już jedna galeria. A w budowie są (i była ta jedna zakończona) takie wersje Humvee:

ColdWinter.jpg

01-7.jpg

M1025zmotocyklem.jpg

05-4.jpg

b47c712b9ffa5d1f.jpg

kolumbiaCSyD_20JUL2007_09.jpg

3805383990_91ec959368_b-1.jpg

filipiski16.jpg

c8a8585d9b4c7d73med.jpg

m99802.jpg

01-8.jpg

img500.jpg

Jak widać, każdy inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w planach budowę mojego humvee numer 2 i wybrałem sobie pick-upa.Zamierzam go zrobić z dużą ilością ładunku na pace. Macie może w swoich zbiorach fotki humvee tak mocno obciążonego ładunkiem.

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu jeszcze, żebyś nie mówił, że mało Wszystkie są z OIF:

Irak1063.jpg

Irak740.jpg

Irak767.jpg

Irak768.jpg

Irak920.jpg

Jak widać, często skrzynia zostaje pusta (żeby się desant zmieścił), a wyposażenie żołnierzy wisi na zewnątrz albo jest załadowane na półkę nad kabiną. Ale spokojnie możesz też zrobić typowo towarowego M998, z ławkami lub bez, ze skrzynią wypakowaną czym się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.