Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

gulus

O Matko, Puma, ten wygląda jak z filmu science fiction gdzie drastycznie obcięto budżet.

 

Proszę bardzo całą(?) rodzinkę

od lewej: pozorator czołgów, pozorator BRDMów, pozorator dział samobieżnych (w środku) i moim zdaniem pozorator wozów dowodzenia lub środków walki elektronicznej /tak mi się wydaje jako że w tej konfiguracji humvee pojawia się tylko i wyłącznie (na posiadanych 815 fotkach izraelskich humków) w towarzystwie innych pozoratorów lub na ćwiczeniach swój-obcy/

 

th_15.jpg th_2_7_2.jpg th_30.jpg th_73.jpg

 

źródło: flick lub webshots - tematy Miluim - czyli ćwiczenia po hebrajsku

ps - podoba mi się ten BRDM - ale nie wiem co ma na pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, a przynajmniej mojego wzornika, jeżeli będzie to samochód z z pierwszej wojny irackiej, z 1991 r to z pewnością Pactra A-25, a jeżeli z drugiej (OIF), to już raczej Model MASTER 4812, ale nie ma reguły.W tym czasie wystepowało przynajmniej kilka odcieni piaskowego, i to nie tylko na Humvee, ale równiez na cięższym sprzęcie. Podczas operacji OIF wystepuje tez sprzęt w typowym malowaniu NATO, albo w obu jednocześnie...Naprawy, remonty, fantazja, inwencja mechaników lub samych załóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - piszesz w najodpowiedniejszym dziale Chociaż ja Ci wiele nie pomogę, znalazłem tylko dwa zdjęcia, a w zasadzie dwie wersje tego samego ujęcia (Irak):

th_Irak886.jpg th_Irak887.jpg

Niestety nie wiem, kto jest właścicielem tego Humvee

 

EDIT: coś "w ten deseń" to mam jeszcze tylko M1114 UAH najemników z Afganistanu:

th_afgan.jpg th_02-8.jpg th_03-10.jpg th_angolaski1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standardowy M1114 Up-armored Humvee z również standardową wieżą GPS/GPK (Gunner Protective Shield - tarcza przednia / Gunner Protective Kit - osłony boczne i tylna). Choć pojazd ma kilka zmian - zderzak, uchwyt na bocznej osłonie wieży (tez ze skrzynką amunicyjną). Zdjęć różnych M1114 mam bardzo dużo (zresztą nie tylko ja, Polak92 robi podobny model w projekcie), ale zdjęć tego konkretnego Humvee - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam bardzo ważne pytanie: czy ktoś ma możliwość odstąpić, oczywicie za niewielką opłatą, przedni panel do Humvee, tzn. ten panel, na któtym znajdują się przednie reflektory. Może być z Italeri, a najlepiej z Academy. Może znajdzie się jakiś element po kasacji w magazynie modelarskim. Może byc pomalowany, nie musi zawierać samych reflektorów.Bardzo ważne dla modelarza! Litości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nieco ponad trzech miesiącach mamy 16 uczestników, 34 czynne lub zakończone warsztaty, 14 galerii:

peter

peter1410

BaldPuma 1

BaldPuma 2

BaldPuma 3

BaldPuma 4

Qdłaty 1

Qdłaty 2

Zderzak 1

Zderzak 2

Tysiuniek 1

Tysiuniek 2

Tysiuniek 3

kubisz

Jak widać, ciągle w kilka osób kisimy się we własnym sosie. Szkoda, że póki co nie bardzo możemy przyciągnąć do projektu osoby sklejające na co dzień inne modele, niż Humvee. Może będzie lepiej, choć i tak jest całkiem nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.