Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Razem z Gulusem załatwiliśmy Wam własny kącik Jakby coś zostało jeszcze nie przeniesione, to dajcie mi znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Bardzo proszę Szanownych Kolegów o podpowiedzi - mam dylemat z wyborem malowania i wariantu modelu M1114 UAH. Rozważam takie opcje:

 

1. Typowe piaskowe malowanie US Army z Iraku. Malowanie może trochę nudne, ale byłoby bardzo urozmaicone - model mógłby być porządnie obładowany jako jedyny z czterech, które wchodzą w grę - plecaki, kanistry w koszu na tylnej klapie, czerwono-białe pachołki drogowe na antenie, żółta tablica "Stay Back", antena Duke, wyrzutniki granatów dymnych, panele CIP itp. itd.:

Irak412.jpg

2. Ciekawe malowanie z Afganistanu (rok 2005 - 504th Parachute Infantry Regiment "Devils In Baggy Pants" 82nd Airborne Division). Ten model byłby dużo bardziej "goły":

Hummerurb06.jpg

3. Używany przez najemników w Afganistanie M1114 w kolejnym ciekawym malowaniu, bez tylnej klapy i z siedzeniem dla strzelca w bagażniku:

angolaski1.jpg

4. Iracki M1114 z wieżą GPS/GPK podwyższoną szybami i siatką na górze. To malowanie też mi się podoba:

iracki15.jpg

 

Odpowiedzi "zrób wszystkie cztery" na razie nie biorę pod uwagę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podoba się numer 3. Nie dość, że malowanie jest bardzo ciekawe, to jeszcze ten niesamowity bagażnik. Konkurencją może być moim zdaniem tylko iracka czwórka, z tą świetną wieżyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi, spoza forum mam jeszcze jeden głos na wersję numer 4.

Kubisz zrób aktualną fotkę wszystkich Twoich Humvee.Ta fotka jest już nieaktualna

Od tamtego zdjęcia na półkę trafił tylko jeden gotowy model (portugalski opancerzony z ISAF), jak skończę zaczęte 3 projektowe warsztaty, zrobię zdjęcie grupowe. Cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i głosy się rozłożyły tak:

1 - 0

2 - 2

3 - 3

4 - 2

Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że tak to będzie wyglądało Jedynka odpadła, bo mam też w planach M1151 w malowaniu piaskowym. Dwójka odpadła, bo jakoś najmniej mi się podobała. Do czwórki musiałbym dorabiać całą wieżę, a czasu i chęci mało Ale na takiego Irakijczyka jeszcze kiedyś przyjdzie pora, wtedy pomyślę o zakupie konwersji MIGa z wieżą (mam zestaw bez niej). Czyli jeżeli nic mi się nie odmieni, po skończeniu trzech zaczętych warsztatów projektowych pod nóż trafi taki właśnie M1114:

angolaski1.jpg

02-8.jpg

03-10.jpg

Mam tylko te 3 zdjęcia (BaldPuma - dzięki ), ale powinno to wystarczyć. Sądząc po łbach wystających z pojazdu i innych szczegółach samego Humvee, jest to ten sam egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze mam mu liczyć Sporo to... sporo. Czyli dużo. Czyli mogło byś kilkaset, może więcej. W 2005 roku, kiedy zaczęto wprowadzać Frag 5, było około 5500-6000 Humvee w wersji M1114 w Iraku. Kto to tam wie, ilu pojazdom założono Interim Frag 5. Oczywiście, że tych z Objectivem jest więcej. Proszę się nie czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja dla bogatych:

 

Z tego modelu (Tamiya 35263):

Tamiya-35263-M1025HumveeArmamentCar.jpg

przy użyciu tego (Legend Productions LF1194):

m1151-1.jpg

i tego (Legend Productions LF1195):

bumper.jpg

towbar.jpg

oraz tego (Blast Models BL35135K):

blast_bl35135k.jpg

można sobie zrobić taką bestię:

Irak1223.jpg

czyli moje modelarskie marzenie. Póki co aż boję się policzyć ile trzeba wydać na taki zestaw. BaldPuma pewnie się cieszy, że w 72 nie ma takich pokus On to sobie darmowo ładnie wystruga z kawałków tego i tamtego No chyba, że uda mi się go namówić na zmianę skali. Bo dlaczego tylko ja mam się spłukiwać na żywiczne kółka na przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.