Skocz do zawartości

[HUMVEE] - dyskusja ogólna o HMMWV/Humvee/Hummer


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

BaldPuma

Oczywiście zauważyłem. Biorąc pod uwagę to, że i tak mamy za mało danych, żeby zrobić którykolwiek z tych wariantów, na razie traktuję to jako ciekawostkę przyrodniczą.

Zdjęcie brązowej znalazłem już jakiś czas temu, możliwe, że był to etap prototypu. Zdjęcie czarnej pojawiło się niedawno na www.armyvehicles.dk i możliwe, że tak wyglądają pojazdy seryjne. Napisali też na tej stronie, że dopiero w sierpniu 2009 wysłali takie pojazdy do Afganistanu, więc może teraz zdjęcia zaczną wypływać. Znów liczę na Twój instynkt poszukiwacza

A póki co można pomyśleć o zrobieniu "zwykłego" duńskiego Dumvee, co kolega Tysiuniek robi od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Kubisz i BaldPuma wasza wiedza o humvee jest wielka i zawsze podparta dokumentacją zdjęciową.Macie może linki do jakiś ciekawych stronek poświęconych humvee,ja najwięcej zdjęć znalazłem na www.primeportal.net/humvee/humvee_home.htm Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie podanej przez Kubisza, jest prezentowane takie zdjęcie:

 

hmmwvm1045a2_1.jpg

 

Samochody te są jednak opisane jako M1045, aczkolwiek w wersji A2. Jak to w końcu jest z tym nazewnictwem? Czyżby stosowano podwójne nazewnictwo na tą samą wersję? Czy M1046 to jest ta sama wersja co M1045A2? Może ktoś spróbować to wyjaśnić...Mają wyciągarki,nowy typ lusterek, mają już też montowane tylne zderzaki...Czy mają inne fotele, elektronikę i silniki o wyższej mocy niestety nie widać...Logicznie rzecz biorąc, ta wersja powinna sie nazywać M 1046 A2. Ale może coś mi sie pokręciło...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Macie może linki do jakiś ciekawych stronek poświęconych humvee...

BaldPuma specjalizuje się w przeszukiwaniu egzotycznych for dyskusyjnych. Muszę mu chyba postawić pomnik za cierpliwość i poświęcony czas

Ja sporo ciekawych zdjęć znalazłem tutaj:

http://www.defenseimagery.mil/index.html

i na przykład tutaj:

http://picasaweb.google.com/FrenchyHP/HMMWV3?authkey=Gv1sRgCJa8t-60k5GlUw#

Polecam też www.militaryphotos.com. Poza tym oczywiście nieśmiertelna strona www.google.com, zakładka "Grafika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie podanej przez Kubisza, jest prezentowane takie zdjęcie:

 

hmmwvm1045a2_1.jpg

 

Samochody te są jednak opisane jako M1045, aczkolwiek w wersji A2. Jak to w końcu jest z tym nazewnictwem? Czyżby stosowano podwójne nazewnictwo na tą samą wersję? Czy M1046 to jest ta sama wersja co M1045A2? Może ktoś spróbować to wyjaśnić...Mają wyciągarki, mają już też montowane tylne zderzaki...Czy mają inne fotele, elektronikę i silniki o wyższej mocy niestety nie widać...Logicznie rzecz biorąc, ta wersja powinna sie nazywać M 1046 A2. Ale może coś mi sie pokręciło...

Nazewnictwo jest stałe. Wersja TOW Carrier z dopancerzonymi fabrycznie drzwiami (czyli płaskimi) to M1045. To samo z wyciągarką to M1046. Upgrade'y, czyli A1 i A2 nie mają tu wpływu na zmianę symbolu, dodaje się np. "A2" do nazwy i mamy np. M1046A2. Na duńskiej stronie jest pomyłka.

Co ciekawe - wystarczy założyć do Humvee dwoje drzwi bez dopancerzenia (czyli z "x") i dwoje z dopancerzeniem (płaskie) i... Humvee nie ma konkretnego określenia typu. A właściwie to ma podwójne - wtedy mamy np. M966/M1045, M1036/M1046, M1025/M1043, M1026/M1044. Na koniec mała uwaga - nie ja to wymyśliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Model Master 4812 US Army/Marines AR 1/2 Acryl, cieniowane Model Master 4673. Ewentualnie Pactra A-25. Ale te farby tylko pod aerograf, do pędzla raczej się nie nadają. Tu już coś lepiej z typy "Enamel", np. Humbrol 93, cieniowanie Humbrol 94, ewentualnie Humbrol 83. Jednak polecam MM, są odpowiednikami FS, no i trzymają odcienie. A zresztą każdy egzemplarz jest inny, użytkowanie, zużycie, słońce itp.

Porównałem sobie fotkę z malowanym wzornikiem, na tzw. nakładkę. Kolor praktycznie identyczny to Pactra A-25, o ile nie jestem daltonistą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Peter zapytał o jakieś w miarę tanie i proste propozycje wersji Hard Top z ISAF lub OIF. No to proszę bardzo:

1. Polski M1026 dopancerzony zestawem ASK - czyli to, o czym ostatnio myśli Zderzak. To chyba jedyna ciekawa wersja z ISAF, choć prosta do budowy raczej nie jest. No i wypadałoby kupić (lub dorobić) ASK Eduarda (ok. 45 zł):

th_polski133.jpg

Kolejne propozycje to OIF:

2. M1025 bez przeróbek, ale porządnie obładowany, coś w tym stylu (na zdjęciu co prawda M1043 lub M1044, mniejsza o to):

th_Irak322-1.jpg

3. M1025 Military Police z dodatkowymi uchwytami na karabiny w tylnych drzwiach:

th_Irak749.jpg th_Irak750.jpg th_Irak751.jpg th_Irak752.jpg

4. Gun Truck na bazie M1026, też z ASK:

th_Irak825.jpg th_Irak824.jpg

5. M1025/M1026 używany przez US Marines, z dopancerzonymi bokami i drzwiami z płyt (zrobiłem kiedyś podobny model przy użyciu zestawu Eduarda 35778 - na trzecim zdjęciu. Eduard robi też trochę inny zestaw dopancerzający - 35780 - dość tani, ok. 14 zł):

th_1stBat124ID.jpg th_1stBat82ndABFallujah.jpg th_DSCF1426.jpg

6. M1025/M1026 również używany przez US Marines, inne drzwi (podobne, jak w modelu M998 IED Academy):

th_Irak619.jpg th_Irak808.jpg th_Irak809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Peter jest wybredny, tym razem propozycje ciekawych malowań krajów innych niż USA:

 

- Afganistan:

th_afgaski5.jpg

- Kolumbia:

th_kolumbijski9.jpg

- Kuwejt:

th_kuwejcki2.jpg

- Irak:

th_iracki105.jpg th_iracki93.jpg

- Jordania:

th_jordaski4.jpg

- Kazachstan:

th_kazachski4.jpg

- Meksyk:

th_meksykaski18.jpg th_meksykaski1.jpg

- Dania:

th_01-15.jpg

- Izrael:

th_06-7.jpg

- Zjednoczone Emiraty Arabskie:

th_ZEA2.jpg th_ZEA21.jpg

- Maroko:

th_marokaski10.jpg

 

Może szału nie ma, ale jest w czym wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za pomoc! H93 mam i malowałem nią poprzedniego Humvee. Dodatkowo zamówiłem Matt Cream czy jakoś tak. Ale nie o tym mowa

Mam teraz pewne pytanie. Jako że niedługo rusza Zimowy Konkurs i stąd pytanie. Co robić, gdy chcę wystartować z M-1026 Tylko warsztat konkursowy i projekt bd biedniejszy o jeden model, czy jakaś inna alternatywa? Wydaje mi się, że pozostaje start w konkursie, tam warsztat, a po zakończeniu wrzuci się galerię i warsztat tutaj. Dobrze myślę

 

P.S.Kolejny będzie M-1026 znowu z Bliskiego Wschodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem takie fajne zdjęcie:

humvee.jpg

http://www.vetcp.com/page4.html

 

Może ktoś się pokusi o dioramkę?

 

Ktoś mi powie co on ma na kipie?

 

Humvee_mortar_armyrecognition_idex_2005_01.jpg

http://www.armyrecognition.com/moyen_orient/Emirats_arabe/IDEX_2003_Pictures_Gallery/IDEX_2005/IDEX_2005_Pictures_gallery.htm

 

No i ciekawe zdjęcie dla lubiących udziwnienia:

3320_01.jpg

http://www.gizmag.com/go/3320/picture/6649/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliśmy, a jakże. Oczywiście to nie wyścig, ale miło, że projekt tak ładnie się rozwinął. W tematach też jest mało lania wody, dużo konkretów, sporo ciekawych informacji dla miłośników Humvee. Szkoda tylko, że wielu z tych, którzy się zgłosili, nie zaczęło w ogóle budowy. A niektórzy zaczęli, ale już jakiś czas temu ucichli. Póki co jednak jest ruch w temacie - i dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.