Skocz do zawartości

78 Corvette - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę czasu mineło od ostatniej aktualizacji, w tym czasie zmontowałem kastę do kupy i postanowiłem zamontować nakładkę na mały przedni spojler (wczesniej byłem niechętny jemu). Po połączeniu wszystkich elementów aby wszystko było ładnie i równo kasta wymagała dość sporo szlifowania na surowo. Dopiero po tym zabiegu poszła szpachla i podkład. W rezultacie musiałem trzy razy kłaść podkład, bo za każdym razem gdy wysechł okazywało się, że trzeba coś jeszcze podszpachlować i przeszlifować. Ramy okiennej nie malowałem gdyż niechcący walnąłem nią o stół i odłamałem w niej spory fragment, a że ma mieć inny kolor więc będzie obrabiana po zakończeniu lakierowania kasty. Obecnie z tego co widać czeka mnie ostatnie szlifowanie budy, no i w końcu chyba będę już mógł kłaść bazę

Kilka słów o podkładzie: na pierwszy rzut poszedł sufracer 1200, kolejne powłoki psiknąłem mieszanką Pactry A44 i A45 w stosunku pół/pół. W rezultacie zużyłem ponad pół słoiczka sufracera i sześć słoiczków Pactry.

 

e3eda9a5d10ffd5b.jpg

7b6a667c85597518.jpg

761f82d478c8ec3b.jpg

a196685205cf616d.jpg

01348573b0c047bf.jpg

 

Dzisiaj odbyłem wycieczkę do mieszalni lakierów po zakup chemi. Niestety w katalogach nie mieli srebnego koloru do Corvetty z 78 roku więc kupiłem najwcześniejszy jaki był w tabeli, tzn. z 85r. Kupiłem również trochę grafitowej perły, którą to mam zamiar namalować pasy na kaście.

 

bc62750fea64b5b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W rezultacie zużyłem ponad pół słoiczka sufracera i sześć słoiczków Pactry

 

Wielkość modelu mówi sama za siebie Cóż mogę dodać ? Jak zawsze perfekcyjna robota

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknąłem kastę bazą i być może jutro namaluję pasy po jej bokach Niestety odłamany kawałek kolejny raz odpadł od ramy okiennej Postanowiłem, że zajmę się nim dopiero po polerce kasty, a przed malowaniem ramy na czarny kolor.

92c97ee2f686eeaf.jpg

 

Pomalowałem i zamontowałem pompę hamulcową do ścianki działowej, ale trzeba będzie jeszcze zrobić drobne poprawki malarskie:

a6ae4316225be499.jpg

 

Także filtr powietrza jest już gotowy (na silniku leży na sucho).

Widok ogólny na całość:

9db1128511800d65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda miałem dzisiaj namalować graditowe pasy na masce i kaście ale doszedłem do wniosku, że farba jeszcze jest zbyt świeża przez co taśma maskujaca może ją zerwać. Tak więc z malowaniem poczekam jeszcze trochę a, że dzisiaj przyszły z Francji dywaniki więc zająłem się wnętrzem. Deski jeszcze nie montowałem na stałe, narazie leży luźno.

 

6c682d4eca9ae951.jpg

c0a05d41f9773b9c.jpg

2f68c666a667a492.jpg

e2d8d7905a74402a.jpg

8e36e9641059c10e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że kierownica jest zbyt blisko lewych drzwi. Możliwe, że po przyklejeniu deski odległość będzie większa. Jak to było w prawdziwej Corvecie bo wygląda jakby biedny Amerykanin nie mógł tam nawet reki włożyć przy skręcaniu w jakaś przecznicę :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że kierownica jest zbyt blisko lewych drzwi. Możliwe, że po przyklejeniu deski odległość będzie większa. Jak to było w prawdziwej Corvecie bo wygląda jakby biedny Amerykanin nie mógł tam nawet reki włożyć przy skręcaniu w jakaś przecznicę :P.

Kierownica w modelu od drzwi ma około 1 cm wolnej przestrzeni, ale i w realu nie ma za dużo miejsca na lewą rękę - widać taka to już dola właściciela Corvetty Szkoda, że na zdjęciach drzwi są otwarte, ale i tak widać jaka jest tam ciasnota.

 

źródło internet:

f408760d679345ae.jpg

ccda28a2c858be81.jpg

 

Edit: znalazłem fotkę na, której wyraźnie widać jak blisko drzwi jest kierownica:

 

78ae179d13a565da.jpg

źródło internet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa

Zabrałem się za malowanie pasów ale tylko maskę psiknąłem klearem, a to dlatego, że jakoś nie mam przekonania do bocznych pasów Tak w ogóle miałem psiknąć tylko mgiełką, ale przy drugim zapomniełem się i za mocno nacisnałem spust w aero przez co wszystkie malnąłem na maxa. Po przymiarce kasty zastanawiam się czy aby nie zamalować bocznych pasów pod kolor kasty, a zamiast nich psiknąć na grafit listwy, które będą zamocowane pod drzwiami

 

2b0441afa849b366.jpg

6d9096a5100449a2.jpg

b5107b7e4d566191.jpg

fbc2a1c9533b2c15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pasują mi te boczne pasy. Ale to moja opinia. Wolałbym coś bardziej "muscle'owatego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pasują mi te boczne pasy.
Na masce zrozumiałe, ale z boku nijak mnie się to widzi.

Mnie też nie podobały się te pasy, dlatego przetarłem je papierem 2500 i zamalowałem.

 

790289d0a4162b94.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto w końcu za Beenhakkera ?

Nie mam pojęcia - nie słuchałem. Obawiam się, że kto by nie był, to i tak nie zmusi naszych "piłkarzy" do porządnej gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponad tydzień temu psiknąłem clearem (6 warstw) kastę, maskę i zewnętrzne lusterka, a wczoraj zrobiłem wstępną polerkę. Dzisiaj dokleiłem kawałek odłamanej ramy okiennej i po wyschnieciu kleju zabiorę się za dalsze malowanie, oczywiscie miejsca łączeń ramy przedtem zaszpachluję. Za polerkę końcową wezmę się dopiero gdy już pomaluję na czarno ramę okienną z podszybiem, nadkola i spód maski. Obecnie tak to wygląda:

 

058588d88ea980bb.jpg

65cc33cfbbd80682.jpg

 

Wcześniej nic nie wspominałem o przedniej szybie, a że kilka dni temu odebrałem paczuszkę z nową więc teraz to robię. Otóż gdy dostałem paczkę z modelem po otwarciu kartonu okazało się, że szyba była pęknięta na pół, właściwie mało co brakuje aby rozleciała się na dwa kawałki:

 

d04ac7052cbf5d39.jpg

 

Miałem ją samemu dorobić, ale znalazłem w USA gościa, który złomował swój model i udało mi się za jedyne 18 $ kupić od niego prawie nową szybę

 

68d2b9e9bb3b8f61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że Wam się podoba

Kastę pomalowałem, czeka ją teraz końcowa polerka i uzbrajanie w lampy. Zastanawiam się czy zapuszczać linie podziału blkach W tej skali są ona na tyle wyraźne, że nawet z kilku metrów dobrze je widać, pomyśle, może jakąś ciemną szarą farbką nie zaszkodzi podkreślić je

 

59d349cdfaa00151.jpg

3484ec2fe1d439b3.jpg

65977e6132ed5e7a.jpg

7e423bc450b734d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zapuszczenie linii podziału farbą o dwa tony ciemniejszą nie zaszkodzi

Tak też uczyniłemm, linie podziału blach zapuściłem niewiele ciemniejszą od kasty szrą farbką olejną dla artystów. Myśle, że takie mogą być i już raczej nie będę ich przyciemniał. Ponad to zamontowałem tylne i boczne lampy, pod sufitem tapicerkę i lusterko, zasłony przeciw słoneczne obiłem imitacją skóry, a także już na stałe przytwierdziłem do kasty maskę silnika i wnętrze.

 

d27ad3c9042e95c4.jpg

384a8f4283c09079.jpg

6be7f7a867adb019.jpg

fb0f6da761a22d47.jpg

d291fa46d6d06017.jpg

531900f176b75ce2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się!

Taka (jeśli by użyć całkiem nie modelarskiego określenia) dyskretna elegancja

 

Tornado Ty to jak Stig z TG jesteś, perfekcjonista.

Trudno Ci babola znaleźć, hahaha.

Naprawdę piękna robota.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.