Skocz do zawartości

78 Corvette - Monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja mam 2 pytania ;)

 

1. Świece malowałeś sam czy były w pochromowanych wypraskach ?? ;)

2. Są w zestawie jakieś kalki na filtr oleju, bo troche łyso wygląda ?? ;)

 

Ogólnie to silniczek jest konkret

1. Świece są metalowe, nie było ich w zestawie (kupione oddzielnie).

2. Niestety nie ma takowej kalkomani ani żadnych innych oznaczń i tabliczek znamionowych, ale coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, silnik wygląda przepięknie.

Może to są fotki prawdziwego silnika

Czekam na dalsze fotki bo jak wszystkie Twoje modele zapowiada się wybitnie

 

Ps.

Ja osobiście bym dał srebrną kastę z czarnymi wstawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś a'la ten Mustang

 

Nie wiem jak kolega Tornado i inni ale ja uważam, że ten rodzaj malowania powinnien byc zarezerwowany tylko dla GT500 "Eleanor"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kolega Tornado i inni ale ja uważam, że ten rodzaj malowania powinnien byc zarezerwowany tylko dla GT500 "Eleanor"

Też tak uważam.

 

Jedna ze świec jest wkręcona pod innym kątem niż pozostałe.

Zgadza się, ale nie będę jej poprawiał bo świece w otworach wkleiłem na CA i mogło by się coś uszkodzić. Po za tym w gotowym modelu osprzęt zasłoni je i wogóle nie będzie ich widać.

 

W silniku przybyły kolektory wydechowe i wykombiowałem sobie kaleczkę na filtr oleju:

 

60ce36c99ea78895.jpg

 

Nastepnie zabrałem sie za montaż podzespołów podwozia. W resorze wywaliłem imitację jarzm, które zastąpiłem drucianymi z nakrętkami, a w przednim zawieszeniu i chłodnicy powkręcałem trochę śrubek:

 

6e89f3874d9f9a23.jpg

5f188f6fc2e459ff.jpg

413620db9e2f1b18.jpg

9123ab18cd3e9fc8.jpg

6281828b8cd78ca0.jpg

735ec83d019acc6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za wiele nie zrobiłem, podłączyłem tylko przewody hamulcowe do zacisków, pomalowałem felgi i napisy na oponach, a na koniec zamontowałem kółeczka. Tak z ciekawosci poskaładałem na sucho kastę i zrobiłem przymiarkę z podwoziem:

 

9978144c7525bf95.jpg

7df4ef78b9eaad00.jpg

506c175427791217.jpg

da9237b3a8c5beda.jpg

 

I jeszcze jedno zdjęcie z Camaro:

 

af00f2611d2c5807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiera się bo to przecież przymiarka Ale z tej dwójki wziąłbym Camaro Już nie mogę sie doczekać kolorku na Corvettcie-no i właśnie ,jaki w końcu on będzie ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykombiowałem sobie kaleczkę na filtr oleju

Na czym polegało to "wykombinowanie"?

Na tym, że zaadoptowałem ją z innego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło od ostatniej aktalizacji. W tym czasie dorabiałem aparat zapłonowy gdyż producent nie przewidział takowego w tym modelu, a w jego miejsce dał tylko osłonę, która wszystko zasłaniała Prace były już w toku gdy nagle przypomniało mi się, że przecież postanowiłem złomować Corvettę 85, a w której to jest taki aparacik Tak więc przełożyłem go do do obecnie budowanego modelu i od razu podłączyłem przewody. Miałem również problem z paskami klinowymi gdyż Monogram dał gumki w beżowym kolorze Gumki recepturki i dętka rowerowa odpadały bo albo kolor nie taki, albo nie ten wymiar. Na szczęście udało mi się kupić paski klinowe w sklepie elektronicznym, no i już są zamontowane na swoim miejscu Pociągnąłem jeszcze wiązkę do rozrusznika i to narazie tyle, a przynajmniej na zdjęciach. Więcej zdjeć zrobię rano gdy już klej wyschnie na tym co skleiłem bo tak wogóle to już przymocowałem silnik do podwozia, połączyłem go przewodami z chłodnicą i zamontowałem wydech.

 

e1c2d85bbc1a5466.jpg

9764763d0d1a925a.jpg

02245cf75827bca9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - przesadna dbałość o porządek - nie widziałem tak wysprzątanego warsztatu samochodowego - no bo nie wmówisz nam, że to nie 1:1

 

Mistrzostwo - nic dodać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak kolega Tornado i inni ale ja uważam, że ten rodzaj malowania powinnien byc zarezerwowany tylko dla GT500 "Eleanor"

Też tak uważam.

Trochę pogaduch uskutecznię i własnego widzi-mi-się ;) ale uważam, że malowanie to jest tak samo typowe dla muscle cars (w sensie jednolity lakier + racing stripes) jak każde inne, a a sam styl przeróbek w Eleonore uważam za pomyłkę, bo nie uważam łączenia nowoczesnego designu w motoryzacji z klasycznymi samochodami, zwłaszcza muscle, za dobry pomysł ;) Zdecydowanie bardziej trafia do mnie GT500 rodem z genialnego "Bullit"

 

A wracając do Vette - patrząc na zdjęcia poskładanej na sucho kasty - aż się prosi o pomarańczowy lakier (popularny w latach 60tych i 70tych "Hugger Orange") plus ewentualnie czarne pasy. Styl jak najbardziej w klimacie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki zmontowanego podwozia, trzeba bedzie zrobić kilka poprawek malarskich, ale to już w trakcie kolejnych prac. A oto zdjecia:

 

f243083d0812cf53.jpg

0905b57b466675e8.jpg

c2758ad848818d6c.jpg

 

Popracowałem trochę przy wnętrzu, praktycznie wszystko już jest pomalowane i czeka na oklejanie tapicerki:

 

7df4275b0516d610.jpg

6a38faff03e33c08.jpg

 

Przymiarka na sucho:

 

12291f94f74224f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłej nocy spędziłem kilka godzinek przy oklejaniu wnetrza bagażnika. Tapicerkę wykonałem ze sztucznego zamszu, trochę ciężko układa się go na wypukłościach ale efekt końcowy chyba nie jest taki zły

 

b5147fc1067b493d.jpg

f38ef7d62cc9d027.jpg

f93fd491673022b5.jpg

7445c50041a3d5dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.