Skocz do zawartości

LE GLORIEUX HELLER 1:150


ryszardb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

I chyba tak zrobię. Na niektórych zdjęciach modeli widziałem wnętrza łodzi pomalowane na biało , w okretach wojennych często były malowane ( przynajmniej górna partia burt) na czerwono. Stąd moje pytanie.

Zrobiłem gretingi na podlogi szalup i te będą białe. Ławki siedzeń były na tych okrętach najczęściej czerwone ( tak jest w instr.). ale to za duża pstrokacizna więc u mnie też chyba będą białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt jak najbardziej bojowego wyglądu, ten kolor miał bojowe zastosowanie - zapobiegał obniżaniu morale dziarskich matrosów przez nie miły widok rozbryzganiej na ławkach krwi, a przynajmniej dawał tyle, że ta krew była mniej widoczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalupy już na miejscu. Ostatnie ich zdjęcie,

IMG_3909.JPG

potem nie będzie widac

IMG_3911.JPG

 

Teraz przyszła kolej na dziób. Przydałoby się tu zakląć szpetnie - niewiele tu do siebie pasuje Pokładzik galionu nie pasuje do kształtu dziobnicy, wręgi pokładzike nie pasują do odbojnic burt i ledwo się mieszczą na przedłyżeniu dziobnicy.

Na pokłzdzie dziobówki producent chce wcisnąć schodnię na górny pokład dziobówki , kiedy w dziobówce są drzwi a klapy działowe nie mogąsię otworzyć. Horror konstrukcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów udało mi się zrobić parę detali : wiaderka , beczki i figurę galionu

IMG_3921.JPG

IMG_3931.JPG

 

załączę moje "patenty" do mieszania farb - kiedys ciągle przy mieszaniu chlapałem farbami po całym stole. Z pustej buteleczki po rozp. zrobiłem osłonkę i teraz mam spokój .

IMG_3924.JPG

 

Ze starych pędzli zrobiłem parę potrzebnych przyrządzików: pierwsze to "wiertarki" o różnych długościach(czasem się coś zapomni a potem niemożna się dostać do wmętrza) , następne to osadzone igły i różne kształtki do wiązania lin

IMG_3930.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się zrobić galion i dziobnicę

IMG_3938.JPG

 

Figura jest trochę żle wklejona. W orginale ma szparę 2,2mm , a stęga dziobnicy 3,6 mm. Troszkę ją spiłowałem ale gdybym przymierzył figurę do gołego kadłuba można by to było dociąć lub bardziej powiększyć szczelinę w figurze. Ale nie wygląda chyba najgorzej

IMG_3939.JPG

IMG_3940.JPG

 

Ate schody i jakieś wytyki na dziobie są zbędne i ich nie wkleję

IMG_3945.JPG

 

Tylna ściana 2pokł. jest już na miejscu. Idziemy dalej

IMG_3952.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace postępują powoli. Armaty na miejscu uzbrojone, kule w pogotowiu wyciory do pracy gotowe.

IMG_3976.JPG

IMG_3978.JPG

IMG_3979.JPG

Muszę jeszczezrobić regał na hamaki gdyż ten co jest oryginalny jakoś mi go nie przypomina , no i zabawa rrufą

IMG_3967.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.