Skocz do zawartości

LE GLORIEUX HELLER 1:150


ryszardb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedyś używałem nici Hellera, kupowalem w składnicy harc. nad kanalem .Trochę mi jeszcze zostało, ale obecnie ze względu na koszty używam nici krawieckich i kordonków do haftowania serwet (na zdj. gruba biała szpula).

Trzeba szukać takich jak używa się np. do jeansów (0,6mm) kordonek robi za 0,9 1,0 mm. Cieńsze tylko bawełna (dają się farbować np. w herbacie).

Jednak wszystkie nici najpierw przeciągam przez świeczkę aby nawoskować, a potem szybko przeciągam nad płomieniem świecy i zwijam pomiędzy palcami( najlepiej jak są jeszcze ciepłe) . Pozbawia je to sterczących włoskiów. Uwago ruch nad ogniem musi być w miare szybki - bo mi się fajnie przepalają. W pudle na kartonikach papierowych są nawinięte nici już po farbowaniu. Grubsze liny to kordonek nawet do 1.5mm.

Taga gruba szpula ma ok 500m . Kupiłem ją w sklepie z nićmi na Owczarni, ale teraz widzę że ma ruską metkę więc pewnie można ją kupić na rynku

IMG_3980.JPG

IMG_3981.JPG

Miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wszystkie nici najpierw przeciągam przez świeczkę aby nawoskować, a potem szybko przeciągam nad płomieniem świecy i zwijam pomiędzy palcami( najlepiej jak są jeszcze ciepłe)

A co sie stanie jesli ich nie zwiniesz jak sa cieple???

Z tego co zrozumialem to najpierw nitke nacierasz woskiem a potem przeciagasz nad ogniem-ciekawa koncepcja musze wyprubowac bo jak widac u mnie wlosy stoja z nici jakby jej sie siersc zjezyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to też gdzieś wyczytałem i stosuję z powodzeniem. Jak się pzrekulga między palcami to dodatkowo włoski się zwijają razem z nicią. Dalej to kwestia prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam - no i schodki. To nie pasuje !!! Ugóry przy burtcie między ozdobami a konstr. burty powstaje olbrzymia szpara. Chyba trzeba to czymś zasłonić

IMG_3993.JPG

IMG_3997.JPG

IMG_3998.JPG

Poza tym kasztel wygląda ładnie tylko taki trochę mały jak na francuza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję dalej. Podkleiłem boczne nadbudowy taśmą malarską , zagięłem je do krzt. kadluba i przykleiłem boki do kadłuba. widać że prawa burta jest inna od lewej

IMG_3999.JPG

teraz wsunąłem papier pomalowany na czarno między kasztel a kadłub, co dało mi wanienkę chroniąca przed rozlewaniem się szpachlówki i da to ściankę od strony pokładu

IMG_4001.JPG

noi szpachlówka na miejscu

IMG_4004.JPG

teraz już tylko delikatne skrobanko skalpelem (papieru sciernego nie ma tam jak wsadzić)

IMG_4005.JPG

IMG_4006.JPG

IMG_4007.JPG

 

No i chyba powoli wyjdę obronną ręką z kłopotów. Nie wygląda to dobrze,ale chyba ujdzie w tłoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
No i chyba powoli wyjdę obronną ręką z kłopotów. Nie wygląda to dobrze,ale chyba ujdzie w tłoku
Wygląda na to, że nie będzie tak źle. Dziwię się natomiast, dlaczego tej operacji nie wykonałeś jeszcze przed malowaniem kasztelu... Ogrom włożonej pracy przy malowaniu będzie teraz musiał być, niestety, poprawiany... A może jednak nie będzie potrzeba poprawek malarskich ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba powoli wyjdę obronną ręką z kłopotów. Nie wygląda to dobrze,ale chyba ujdzie w tłoku

pomalujesz i będzie całkiem ok

teraz już tylko delikatne skrobanko skalpelem (papieru sciernego nie ma tam jak wsadzić

papier ścierny można przyklejać np. CA do różnego rodzaju patyczków, profili itp.

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że poprawki malarski będą tylko w załomach no i w uzupełnieniach. Chyba tam zrobię ciemne drewno aby uwypuklić złocenia. Na pawęży u góry dodam deskę zamykającą. Konstruktor chyba tam o czymś zapomniał. Wygląda to trochę łysa. A papieru ściernego nie można tam było wsadzić- za małe szparki i pod kątem.

Staram się czytać Wasze rady i stosować je. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sklepach z artykułami do lakierowania samochodów materiały ścierne firmy "APP" Chodzi mi o tzw. pianki ścierne. Jest to gąbka w miarę sztywna z jednej strony "pokryta" papierem ściernym. Oczywiście gradacje są różne. Można z niej wycinać różne kształty (trójkąty, prostokąty) A ściernica jest drobna i w sam raz nadająca się do modeli. A chodzi o to że wycinając wąski pasek możesz śmiało szlifować i wygładzać w takich trudno dostępnych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huraaa !!! Chyba się udało rufa gotowa

IMG_4014.JPG

IMG_4034.JPG

IMG_4033.JPG

IMG_4035.JPG

IMG_4037.JPG

 

Pawęż dostala nowe usztywnienia i poręcz nadburcia

 

IMG_4023.JPG

 

 

Wejściówka na pokład rufowy dostała w nagrodę relingi

 

IMG_4039.JPG

 

Przy trapach na burtach położyłem dywaniki , co aby goście nie pobrudzili pokładu i mieli gdzie nogi obetrzeć

 

IMG_4022.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale daleko mi do wprawy TORNADA i jego osiągnięć. Gratuluję.!!piwo:

Z tego wszystkiego zapomniał bym o flagsztoku W zestawie był kszywy i musiałem go zrobić od początku

 

IMG_4042.JPG

IMG_4049.JPG

 

no i oczywiście trzeba uwiązać ster aby nie zgubić go gdzieś na "wielkiej wodzie"

 

IMG_4055.JPG

 

N i teraz wypadało by przejść na dziób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.