Skocz do zawartości

LE GLORIEUX HELLER 1:150


ryszardb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stateczek mja już bukszpryt \

 

IMG_4056.JPG

 

Zaczęłem składać fokmaszt no i przykra niespodzianka. Zgubiłem gdzieś bramstęgę fokmasztu i stęgę bezanmasztu. Wcięło ją i tyle.Pewnie wyrzuciłem z ramkami. Muszę jakpoś ją odtworzyć, ale nie znam wymiarów. Może ktoś ma ten model i mógł by miprzesłać rysunek albo zdjęcie z linijką obok ew. obok stęgi grotmasztu ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrekonstruować brakujące bramstęgi.( wywaliłem 2 bramstęgi )

znalazlem zdjęcie wyprasek razem z miarką ( w dobrym sklepie) no i po kilku toczeniach w wiertarce z okr. listewek dębowych z marketu zrobilem jak na zdj. ta z X jest oryginalna z zestawu

IMG_4078.JPG

 

IMG_4080.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"patyczki" pomalowane

 

IMG_4090.JPG

IMG_4091.JPG

IMG_4094.JPG

 

Po wstawieniu na miejsce czeka ta najprzyjemniejsza czynność OLINOWANIE , od tego bedzie zalerzał caly efekt wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta farba to Humbrol 63 "pobrudzony brudnymi paluchami i pędzlem RaVELLEM 84 i jeszcze raz przejechany (miejscami) cieniuteńko Hum.63.

Maszty postawione. Niestety otwory w pokładach były zbyt duże, a więc zamaskowałem je krążkami ze skory i wiązaniem na maszcie ze sznurka(nici) c. brązowego. Niestety mimo wielu prób nie udało mi się zrobić wyrażnego zbliżenia, ale zdj ecie pokazuje w miarę jak to wygląda

IMG_4095.JPG

 

Zabieram się do olinowania a więc będą dłuższe przerwy w relacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam na różnych forumach jak co zrobić i jak wiele ludzi o to pyta. Pokażę może niezbyt udanie, ale krok po kroku jak wiążę wanty.

Wanty wiążę parami na każdej burcie i na przemian , najpierw lewa potem przwa burta. ;

IMG_4110.JPG

Przekładam wanty nad salingiem wkoło stengi masztu

IMG_4114.JPG

wiążę talrepy (jufersy) jednej strony ze sobą na odpowiednią wysokość

IMG_4118.JPG

IMG_4120.JPG

teraz ustawiam drugi koniec wanty

IMG_4122.JPG

po ustawieniu wiążę środkiem i robię dwie omotki na wancie aby je powiązać ze sobą na stałe

IMG_4124.JPG

IMG_4125.JPG

teraz pozostaje połączenie do łu i góry ze sobą i zawiązanie wolnego końca nici nad górnym talrepem

IMG_4127.JPG

 

Pozosaje życzyć sukcesów innym kolegom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę może niezbyt udanie, ale krok po kroku jak wiążę wanty.

Może zrób osobny poradnik w dziale Jak to zrobić i pokazać , na pewno niejednemu modelarzowi się przyda, a i łatwiej będzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanty już gotowe Pora na stenwanty i tu zaczną się schody. Było kilka rodzajów mocowań stenwant i muszę się na któreś zdecydować.

A oto wynik

 

IMG_4173.JPG

IMG_4174.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na stenwanty. Na początek przeglądnąłem troszkę zdjęć i literarury

IMG_0001.jpg

IMG_0002.jpg

Wygiełem z drutu uchwyty talrepów (jufersów) do przywiązania i ch do want.

 

IMG_4176.JPG

IMG_4177.JPG

No i dalej do supłania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.