Skocz do zawartości

TS-11R Iskra bis DF - ZTS Plastyk 1:72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Yunior nie rób scen z wtajemniczeniem.

Popatrz na fotki i będziesz wiedział co zrobić.

Uwierz mi, model bedzie wyglądał lepiej.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zacząłem myślec nad tymi skrzydłami, bo bym później miał gadane, a i może pora zacząć i poprawia to co producent spartolił ;)

Popatrzyłem sobie na rysunki Iskry ze starej książki Polski samolot i barwa T. Królikowskiego i wiem co robić, tylko nie wiem jak

Rozważam dwie opcje, bezczelnie oszlifować skrzydła aby nadać odpowiedni kształt, tylko że wtedy mogą się popsuć proporcje skrzydła, (końcówka będzie za mała w stosunku do reszty skrzydła). Albo dokleić kawałki plastiku w miejscach które powinny być obłe i przeszlifować. Sugestie i podpowiedzi mile widziane

 

I taka mała dygresyjka, po doświadczeniach z tą Iskrą, 200BR zrobię chyba w 1:48 żywiczną Choroszego, bo jest to na tyle ciekawa konstrukcja, i tak mi się podoba że na jednym egzemplarzu nie poprzestanę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając chwilkę czasu odpaliłem Ilistratora i wyrysowałem kalki wg artykułu który dostałem od Krystka.

iskrakalki.jpg

 

Teraz muszę znaleśc kogoś kto by mi to wydrukował

Poza tym jeszcze wpadło mi do głowy, próbował ktoś pisać do np techmodu, czy wydrukowali by takie customowe kalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie ma takiej opcji

Twarz z miniaturki jest jedyna i należy tylko do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.pl/Miroslawgumi/TS11IskraLatajCeWLotnictwieMWWSiemirowicach#

 

http://picasaweb.google.pl/Miroslawgumi/25022003PoEgnanieIskierWSiemirowicach#

 

Może się przydadzą. Nie patrzyłem, czy jest akurat ta Iskra ale widać oznaczenia pozostałych samolotów siemirowickich. W pierwszej galerii są zbliżenia godeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert dzięki, na te zdjęcia wpadłem już jakiś czas temu

p1000758b.jpg

Podkład z akrylowej farby położony, obrys skrzydeł poprawiony. Mam nadzieje że już jest akceptowalny, bo biorę się za malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra się maluję na obecną chwilę jestem na etapie retuszów i malowania detali, sądzę że zajmie mi to jeszcze koło tygodnia. A póki co to dziś dotarły do mnie fotele od Pavli

iskra16.th.jpg iskra17.th.jpg iskra18.th.jpg

iskra19.th.jpg iskra20.th.jpg iskra21.th.jpg

Odciąłem fotele od podstawek moją nową piłką Trumpka i taaaaak, co dalej?

To moja pierwszy kontakt z żywicą i nie wiem jak się za to zabrać. Póki co zdążyłem zauważyć że jest to wszystko kruche i ma kupę nadlewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra otrzymała szaty

iskra22.jpg

iskra23.jpg

Tyle że kolorystycznie to to kompletne SciFi :( tak to jest jak się w sklepie dobiera farby "na oko" Może jak powas:bip:e to coś się zmieni

Poza tym górne hamulce zalały mi się farbą, wynik malowania pędzlem.

A zółty usuwając maskowanie okazał się gumą, przez co lekko poszarpane krawędzie linii w niektórych miejscach.

No tak więc porażka totalna

Ale robimy dalej, jakoś to będzie, napewno ciekawie na półce będzie wyglądał. I potrzebuje pomocy, teraz rozumiem że:

1. Sido (ja mam do paneli, może byc?) - 1 warstwa

2. Kalki

3. Cieniowanie linii - (czym?)

4. Wash

5. Sido

6. Lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na finiszu powaliłeś model. Ładnie zrobiłeś kabinę a tu taki zonk.

1. Sido minimum 3 warstwy( aero) z pędzla to nie wiem

3. Na cieniowanie lini jest już za pózno, najlepiej zrobic to aero czarną farbą po liniach , na to warstawa farby docelowa.

4. Wash - np. olejna dla plastyków rozcieńczona terpentyną z dodatkiem płynu do naczyń wpuszczona w linie i wycierana patyczkami higienicznymi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób usunąć mało inwazyjnie farbę, za dużo pracy wsadziłem w ten model aby tak to zestawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses coś Ty wymyślił Tyle zdjęć poglądowych miałeś a tu... sam nie wiem co zobaczyłem...

Zrywaj te kolory, bo szkoda inwestycji w blaszki i fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach szkoda gadać :(

Proszę o przepis na usuwanie farby

Bedę baaardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię "na oko" ale przed kąpielą w Krecie spróbuj wując wnętrze kabiny, bo całe malowanie jej tez szlag trafi.

Gdyby udało Ci się je wyjąć, spokojnie zdjąłbyś kolory z całego samolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.