Skocz do zawartości

Merkava Mk. IV Academy 1:35


Rafał Kobiela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, że t-34 jest już praktycznie gotowy ruszam z nowym projektem a mianowicie

Academy_13213.jpg

 

Ten czołg będzie najprawdopodobniej pierwszym z serii "Izrael" Ponieważ zamierzam zrobić wszystkie wersje tego pięknego na swój sposób czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No więc pierwsze efekty prac nad tym wspaniałym pojazdem. Modelik składa sie narazie dobrze, jednak jest sporo śladów po wypychaczach. Najgorsze jest to, że są na każdym ogniwku

DSC06284.jpg

DSC06287.jpg

 

Oczywwiście nie mogłem się powstrzymać od sklejenia wierzy

DSC06281.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są z Mk. I i Mk. II ale na Mk. IV wygląda tak samo.

Siman I i II ma ciut delikatniejszą (za wyjątkiem Hybryd - tam jest bardzo wyraźna), stąd czasem mogą się pojawiać domysły o braku faktury anti-slipped na wcześniejszych, niemniej była zawsze. Na III i IV jest wyraźna i bardzo dobrze widoczna.

 

PS: do autora wątku: Nawiercisz koła napinające, czy model będzie "upudlony" do maksa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, dzięki za przestrogę. Już zabieram się do poprawy. Chodzi ci o ten zestaw

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf1178-merkava-turrethull-basket-p-17192.html

 

A tymczasem:

 

No więc pierwsza próba poczyniona, a z efektu jestem zadowolony. Powierzchnie antypoślizgową zrobiłem z sady oczyszczonej przyklejonej na bezbarwny lakier humbrola. Później całość pokryłem surfacerem 1000.

 

DSC06297.jpg

DSC06303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio ta powierzchnia wygląda Sposób ze sprayem antypoślzgowym lepiej się sprawdza.

 

 

Zapewniam cię Łukaszu, że w rzeczywistości to lepiej wygląda. Co do spray'u, może efekt jest świetny, on sam jest dość drogi (50zł). Później poeksperymentuję jeszcze z innymi posypkami.

 

P.S.

 

Ha. odpisałeś mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób ze sprayem antypoślzgowym lepiej się sprawdza.

 

A właśnie, że nie ;) Sposób ze sprayem ma te wadę, że powierzchnia jest po prostu za mało wyraźna, ta wykonana przez Rafała jest jednak bliższa oryginałowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że nie ;)

Kwestia gustu Wszystko zależy od odległości oraz ilości warstw jakie zostały nałożone na model. Ja na swoją nakładałem 3 razy z odległości 30 cm. Zdjęcia też nie oddają rzeczywistego wyglądu.

Pozwoliłem sobie na małe porównanie:

dscn4115q.jpg

img6204166.jpg

Niech każdy sobie wybierze technologie wg. uznania

 

Karol, dzięki za przestrogę. Już zabieram się do poprawy. Chodzi ci o ten zestaw

http://www.jadarhobby.pl/legend-lf1178-merkava-turrethull-basket-p-17192.html

Tak to ten zestaw. Polecam wybranie sie do nich w pierwszy piatek miesiąca

Same kuleczki można dostać w sklepach z biżuterią, ale koszt bedzie niewiele niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu Mr. Green Wszystko zależy od odległości oraz ilości warstw jakie zostały nałożone na model. Ja na swoją nakładałem 3 razy z odległości 30 cm. Zdjęcia też nie oddają rzeczywistego wyglądu.

 

No, powierzchnia wyszła na Twojej Merkawie bardzo przyzwoicie, wygląda tak jak powinna, chyba tez wypróbuje ten sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No, powierzchnia wyszła na Twojej Merkawie bardzo przyzwoicie, wygląda tak jak powinna, chyba tez wypróbuje ten sposób

 

Ha dałeś się przekonać u mnie też tak wyszło jak u Karola, tylko jakoś aparat nie chciał tego pokazać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za słaba, że za mało widoczna czy, że kiepsko wygląda. Bo ja jestem zadowolony z niej. Może nie uchwyciłem tego na zdjęciach ale w rzeczywistości wygląda dobrze. Później spróbuję zrobić lepsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.