Skocz do zawartości

Tiger I - Hybryda, Cyber Hobby 1:35


Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Dragon zapakował w pudło części chyba od wszystkich wersji Tygrysa

Zapewne tak było. Co do spasowania to jest różnie, mój Tiger /with zimmerit składał się miło i bez problemów, ale rozmawiałem z kilkoma osobami, co sklejało Tigera Kurzmaula i mieli kłopot ze spasowaniem kadłuba i góry - zatem chyba zależy od poszczególnego egzemplarza, podobnie jak ze zwichrowanymi częściami, najczęściej kadłubami. Tak czy tak jest fajnie, podoba mi się Twoja wizja odłupionego zimmeritu. Lufkę widzę ze zakładasz zestawową, w sumie ten hamulec plastikowy jest całkiem ok. A i jedna sprawa, te Tigery z Gruppe Fehrmann miały zawsze na wieży, jeden mały właz na łuski po lewej stronie i jeden duży (popularny) właz z prawej?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lufkę widzę ze zakładasz zestawową, w sumie ten hamulec plastikowy jest całkiem ok.

Kupiłem lufę RB, ale jednak stwierdziłem, że założę zestawową bo chciałem zrobić ten bajer z cofającą się lufą

A i jedna sprawa, te Tigery z Gruppe Fehrmann miały zawsze na wieży, jeden mały właz na łuski po lewej stronie i jeden duży (popularny) właz z prawej?

Tego chyba nie wie nikt, druga strona nie została sfotografowana, ale myślę, że powinien być z prawej strony duży właz, bo mocowania zapasowych ogniw wskazują na późniejszy typ wieży.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża prawie skończona, Surfacer uwydatnił kilka niedoróbek.

 

DSC00529-2.jpg

DSC00530-1.jpg

 

W końcu uporałem się z kadłubem:

 

DSC00531-1.jpg

DSC00533.jpg

 

Jak pisałem wcześniej, spasowanie górnej płyty z kadłubem to makabra.

Za krótka, za wysoka z tyłu, mocowania wyciorów w złym miejscu (dorobiłem nowe) itp. Na dodatek musiałem zrezygnować z pokryw chłodnic, górna płyta nie chciała się zamknąć, zdziwiło mnie to, bo w poprzednim Tygrysie Dragona wszystko było ok. No i oczywiście jak zwykle tylne pokrywy były za wysokie.

Listwa do mocowania zapasowych ogniw pochodzi z zestawu Tamiya, ta Dragonowska to jakieś nieporozumienie.

Musiałem dorobić pierwsze mocowanie osłon bocznych bo DML uznał chyba że nie musi go być.

Ech, już tęsknię za Tamiyą

Pzdr

Ps. Oczywiście druciki imitujące przewody do lamp dołączone do zestawu też były dogięte jakby nie do tego modelu, poszły do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać kamo. Tylko Seb taka maleńka rada ode mnie: daj mocniejsze kolory jak będziesz robił wielobarwne kamo nie takie jak w strolchu a jak je wyostrzyć to sam juz pewnie wiesz . Ekstra ubytki w zimmericie.

 

pokryw chłodnic, górna płyta nie chciała się zamknąć, zdziwiło mnie to, bo w poprzednim Tygrysie Dragona wszystko było ok.

No i oczywiście jak zwykle tylne pokrywy były za wysokie. Ech, już tęsknię za Tamiyą

Też to trochę znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Seb taka maleńka rada ode mnie: daj mocniejsze kolory jak będziesz robił wielobarwne kamo nie takie jak w strolchu a jak je wyostrzyć to sam juz pewnie wiesz .

Niestety obawiam się, że z kamo nici. Wg wszystkich znaków na niebie "F13"

po złożeniu był maźnięty na jednolity kolor.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Nie używam Surfacera z aerografu ! Gunze wymyśliło ten specyfik z spray-u. Może jest to mało ekonomiczne, ale za to wygodne i kładzie się idealnie.

Ritter, na malowanie ma taki pomysł:

Na zimmericie 3 kolorowe kamo, tam gdzie brak zimm-a panzer gray, na to wszystko słabo położona jakaś zieleń.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ritter, ale jedna chyba będzie "F13".

Wyczytałem gdzieś, że Tygrysy "GF" miały takie nr: F01, F11, F12, F13, F14, F15.

Znalazłem ciekawe zdjęcie wczesnego Tygrysa z zimmeritem, zwróćcie uwagę na typ zimma na dolnej płycie:

waffle2vergleich.jpg

Fotke znalazłem gdzieś na forum niemieckim.

Pzdr

 

Z tego zdjęcia też widać, że zimmerit nie zawsze był "cieniutki" jak niektórzy modelarze próbują rozwałkować na grubość papierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz czekamy na malowanie

Na razie Tygrys dostał podkład, cały czas zastanawiam się jak go pomalować. Zastanawia mnie na jakiej podstawie we wszystkich publikacjach, łącznie z instrukcją Dragona malowanie przedstawiane jest jako trzy barwne kamo prześwitujące spod zielonej farby. Na pewno to nie wynika ze zdjęć.

Podoba mi się model "F13" Frederiksena i chyba będę się na nim wzorował:

 

F132.jpg

F13-2.jpg

 

Pzdr

Ps. Ostro już pracuję nad "Initialem", wiele rzeźby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobra to już za sobą... A można wiedzieć jak to zrobiłeś/czym ? Bo próbowałem chyba wszystkimi możliwi rzeczami - nożyczkami, nożykiem i jakoś miernie mi to wychodzi... Może masz jakiś złoty środek na wycięcie ich ?

 

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.