Skocz do zawartości

F/A-18F SUPERHORNET Italeri 2691 1:48


p_bladek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na tym etapie będzie cieżko szkoda że kolega sie tu wcześniej nie pojawił, nawet nie wiedziałem że italerka może strzelić takiego babola. Hmm czemu miał służyc tzw. pizzabox?? dziwne bo wersja jednomiejscowa go nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jak zwykle mnie wspomogłeś Halsey

 

Efekt wieczornego dłubania a raczej mazania

 

Nałożona Pactra A42 i czarny mat do harakterystycznego malowania vfa-103

 

PB010001.jpg

 

PB010002.jpg

 

Oczywiście nałożona pierwsza warstwa zabezpieczajaca sido, polerka papierem 2000 i kolejna warstwa sido (po ostatnim swoim modelu aż mi oczy wyszły od chropowatości w niektórych miejscach - a macro w aparacie daje czadu)

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomalowałem golenie i okablowanie na nich.

Model otrzymał sido wash i znowu sido na górnych powierzchniach kadłuba.

Efekty prac poniżej:

Miłego ogladania.

 

1-5.jpg

 

2-4.jpg

 

3-5.jpg

 

4-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie takie sobie. Powoli oswajam się z mysla że będe musiał kupic jakąś pseudo iwatę z dyszą 0,2 Aktualnie troche eksperymentuję z cieniowaniem. Może dokup jakies walorki do tego Tornado i zapodaj jakas relację bo Tornado jeszcze tutaj nie widziałem. Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenie takie sobie. Powoli oswajam się z mysla że będe musiał kupic jakąś pseudo iwatę z dyszą 0,2 Aktualnie troche eksperymentuję z cieniowaniem. Może dokup jakies walorki do tego Tornado i zapodaj jakas relację bo Tornado jeszcze tutaj nie widziałem. Pozdrawiam.

Przemek.

 

A czym obecnie malujesz?

Piwaty nie masz się co obawiać aż tak, koszt nie jest tak duży, za to stosunek ceny do jakości przyzwoity. A co do efektu preshada na F/A-18, to na zdjęciach fajnie to wyszło, widać to takie cieniowanie, fajny efekt i właśnie to chyba jest to

 

Co do Tornada - może w innym wydaniu, teraz jak skończę tego z italeri, dam po prostu galerię i kilka zdjęć z montażu tego co sam robię w nim, ten model to grubo ciosany kawał drewna, szkoda że nie mam pod ręką szlifierki kątowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też mam piwate ale dysza 0,3 a koszt dyszy i iglicy około 60pln - nowy aero z 0,2 119pln więc chyba sie zdecyduje na nowy aero.

Teraz zdięcia z pola walki z pizza boxem. Aktualnie nie jestem zadowolony. Spróbuje go wykonac jeszcze z drugiego materiału ale jak wyjdzie taka sama kaszanka to sobie odpuszczę :( - Macie jakies pomysły?

 

A teraz zdięcia.

 

PB030005.jpg

 

PB030007.jpg

 

PB030008.jpg

 

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizza box z czego robiony? jeśli dobrze obrobić brzegi i boczne krawędzie drugiej wersji to już jest blisko. Pierwsza wersja sprawia wrażenie w tej chwili kawałka tektury zgiętego i przyłożonego do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash na skrzydłach mi się średnio podoba, jakiś taki za mocny jest. Daj zblizenia bo może jest ok. Jakby co to można jeszcze mgiełkę bazowego puścić.

 

Ile ludu tyle gustów, ja powiem że jestem z niego zadowolony, był mocniejszy, tak więc mgiełka już jest.

 

Pizza box zrobiony z polystyrenu. Jest to tak mały element że już go bardziej nie wyszlifuję, a wyglada tak :

 

1-6.jpg

 

Model otrzymał kalki, generalnie został jeszcze spód do oklejenia i wyglada tak:

 

2-5.jpg

 

i stateczniki pionowe:

 

3-6.jpg

 

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są kaleczki. Jak tam Tornado?

 

To kaleczki ładnie ułożyły się. Ja jestem zawsze sceptycznie nastawiony do kalek w takich miejscach i zawsze staram się dać farbą, bo miałem kilka wesołych przygód. Dlatego doceniam to, że u ciebie to poszło tak dobrze.

 

Taka mała aluzja do Pizza box - producent oszpecił trochę ten samolot takim kanciatym wypustem, nie sądzisz?

 

Co do Tornada... podaj maila na PW, prześlę ci zdjęcia które robię z budowy, bo prowadzę relację, ale taką prywatną dla naszego kolegi z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki był ładny Amerykański

Nie załamuj się troche kleju, szpachli, farby i cierpliwości a pacjent będzie żył.

P. S. przygladam sie uważnie bo mam zaczętego super szerszenia od Revella i z każdą twoją aktualka ciągnie mnie do niego:)

Pozdrawiam i życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Udało mi sie go jakoś poskładać do kupy. Kadłub podkleiłem od wewnątrz prawie nie widać, nie naruszyła sie także warstwa farby więc jest nieźle. Jedynie widać delikatnie minimalne przejście , co wynika z tego że kadłub był wcześniej naciagany od środka i klejony - teraz w zwartej bryle juz tego nie zrobię. Połatanie kokpitu to już była łatwizna. Ogólnie żyje, myślałem że będzie gorzej.

 

Następna aktualizacja. Wykończyłem golenie podwozia i wygladają obecnie tak --

 

10-5.jpg

 

20-1.jpg

 

30.jpg

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wsparcie, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.