Skocz do zawartości

Opel Blitz 4x2 mit Flak 38 - MAC/Roden 1/72


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem pewny że to Ci wysłałem - cała budowa jest bardzo ładnie pokazana.

Cieszę się że się przyda, no i lepiej późno niż wcale

 

A tak BTW niedługo flak 30 pokaże się w ofercie ACE. Gdyby cena była jakaś przystępna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem pewny że to Ci wysłałem - cała budowa jest bardzo ładnie pokazana.

 

Kurczę... Może przegapiłem? W każdym razie dzięki i tak I na pewno nie późno tylko akurat na czas w sam raz

 

A tak BTW niedługo flak 30 pokaże się w ofercie ACE. Gdyby cena była jakaś przystępna...

 

To zależy co do niego upakują, ale chyba pójdę Twoim tropem i jeżeli chodzi o takie drobiazgi to będę szukał modeli "combo", z których można szabrować coś i wkładać gdzie indziej, przekładać, przerabiać itp. jak na przykład ten SWS z Flakiem 37mm.

 

Co z Twoimi projektami? Czekam i czekam na Wirbelwinda, zakończenie Panzer III i pustynnego ośmiokołowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki linkowi od mnowogro lepię sobie sanki. I tak oto paka i zawartość zrobiła się trój-modułowa Sanki oczywiście jeszcze nie są skończone. Generalnie z paką jeszcze poszaleję - magazynki, zapinki i inne duperelki.

 

IMG_4294.jpg

 

IMG_4296.jpg

 

IMG_4286.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ale wiecie... sklejanie to jest pikuś. Trzeba tylko trochę cierpliwości i uporu. Dla mnie prawdziwa trudność zaczyna się po położeniu podkładu i tu dalej noga jestem... ech.

Już nie przesadzaj. Dobrze jest!

 

Piękny modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolejna odsłona warsztatu:

 

1. Model Rodena jest wspaniały!!! Polecam wszystkim modelarzom zajmującym się skalą 1:72. Silnik, zawieszenie, wał... Nawet koła są dobrze wykonane, co w naszej skali jest największą bolączką.

 

2. Nie kupujcie kół żywicznych CMK do Opla Blitza!!! Szajs i tyle. Jakość odwzorowania poniżej oryginału Rodena, a jakość wykonania odlewów woła o pomstę do nieba (jak można odlać taki element jak koło i je przy tym zwichrować???). Ja wykorzystałem jedno jako zapas, tylko dlatego, bo żal mi było zmarnować koło z Rodena, które sobie wykorzystam gdzie indziej.

 

P1010011v.jpg

 

P1010009.jpg

 

P1010008v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ wiem już na 100%, że nie wyrobię się w terminie konkursu, bardzo proszę administrację o przesunięcie tematu do działu "Pojazdy wojskowe - warsztat".

 

Niestety działają siły nieczyste wyższej instancji... :/ Projekt będzie kontynuowany, ale na pewno wolniej niż planowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na warsztacie leży u mnie muł Rodena z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to co prezentujesz jest fizycznie nie do wykonania dla zwykłej istoty ludzkiej. Musisz posiłkować się:

a) siłami nieczystymi

b) krasnoludkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co...

jak to jest u Ciebie "wolniej" to ja mam chyba tempo "ujemne"

 

No ja wypatruję egipskiego smoka z niecierpliwością Jak pokazałeś przed Bytomiem tempo potrafisz narzucić, więc do dzieła!!!

 

 

ako, że na warsztacie leży u mnie muł Rodena z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to co prezentujesz jest fizycznie nie do wykonania dla zwykłej istoty ludzkiej. Musisz posiłkować się:

a) siłami nieczystymi

b) krasnoludkami

 

Nie przesadzajmy Na pochyłe drzewo każda koza. Roden przy tych modelach odwalił kawał wspaniałej roboty nie mogę się już doczekać Opla Allrad. Poza tym to nic innego tylko dłubanina w plastiku. Dla mnie to żaden problem. Problem zaczyna się jak trzeba farbki wziąć do ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zmęczył mnie, ale wreszcie skończony. Oczywiście delikatne drobiazgi jak lusterko, wycieraczki i znaczniki skrajni dojdą po malowaniu bo się boję, że mi je aero zdmuchnie. Oczywiście wszystko zmontowane na suchość. Lewe drzwi i lewa maska mocnym luzem, bo docelowo będą oczywiście otwarte na "rozścież". Wnętrze szoferki i podmaszcze już pomalowane, ale tak się rozpędziłem z klejeniem, że zapomniałem zdjęć zrobić. Żałuję bo mi się podoba... :-/

 

No to zapraszam:

IMG_7888.jpg

IMG_7889.jpg

IMG_7891.jpg

IMG_7886.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajecznie wygląda. no to pędzel w dłoń i dajesz do przodu.

 

Andrzejku nie jesteś na bierząco Radek ma już psikawkę!

 

Model wygląda bardzo zacnie. Bardzo, bardzo, bardzo zacnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.