Skocz do zawartości

[Literatura] Polska Broń Pancerna 1939 (1918-39)


Jarekk

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem Jarku, że w niniejszym temacie chodzi o książki i publikacje związane z polską bronią pancerną?

Czy tak jak kolega Myski79 można wrzucać wszystko na temat kampanii polskiej?

Zresztą na temat samej broni pancernej, to po waszych postach raczej nie mógłbym dodać już nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter książka autorstwa Cezarego Leżyńskiego i Lesława Kukawskiego "O kawalerii polskiej XX wieku" Wydawnictwa Zakład Narodowy imienia Ossolińskich 1991. Bardzo dużo ciekawych zdjęć pamiątkowych, z parad, ćwiczeń. Kawalerzyści w mundurach polowych, wyjściowych, paradnych, trębacze, fanfarzyści, proporce. Nuty dla sygnałów, marszy, trębaczy, przyśpiewek...

Książki dokładnie nie znam bo to nie mój temat ale jak dawali za złotówkę to brałem bo szkoda by na przemiał poszła, a poza tym ja z koniem to jak diabeł z księdzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sobotę jest u nas bazar i zjawia się na nim czasami młody chłopak - chyba jakiś wieczny student, który sprzedaje za grosze różne książki przeznaczone na przemiał. Zazwyczaj ma stare podręczniki do szkoły czy na studia ale zdarzają się także nowe książki znacznie taniej niż w zwykłych księgarniach jak i takie perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nie wiem czy warto. Sporo fotek pojazdów odnowionych, z GR, trochę fotek wnętrz, schematy budowy, raczej mało zdjęć oryginalnych. Na razie na szybko przekartkowałem, jutro zapoznam się z tym czasopismem głębiej i może zakupię to coś więcej napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeden po drugim post, ale po edycji nie będzie widać co nowego się pokazał.

Zatem dziś dokładnie pooglądałem czasopismo.

Sporo zdjęć rekonstrukcji, nic nowego w temacie nie dali.

Nie warto kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj brat mi powiedział tak: "Widziałem fajną książkę, nie pamiętam tytułu i nie pamiętam autora, ale generalnie była o polskich planach modernizacji armii w latach 1935-1942". Coś wiecie na ten temat Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to:

 

Armia marszałka Śmigłego. Idea rozbudowy Wojska Polskiego 1935-1939

Tymoteusz Pawłowski

 

okladka405.jpg

 

Jestem w połowie. Książka świetna. Widziałem, jak na forum dws na nią pluli. Problem w tym, że tam znają autora i nie lubią się z nim Autor parę błędów popełnił, ale ma świetne przemyślenia, dobrze je motywuje i podaje dużo naprawdę ciekawych danych. Przedstawia też kompletnie nowy punkt widzenia na sprawy modernizacji. Udowadnia, w mojej ocenie słusznie, że mając te środki, które były dostępne, Polska podjęła maksymalny wysiłek i niewiele więcej dało się zrobić. Szczególnie polecam genialny opis FON - autor pokazuje, że to nie Fundacja TVN, a wielka maszynka do robienia kasy (np. wybieranie lokat bankowych w formie licytacji!). Od siebie w temacie FON dodam, że mało kto zauważa, że na zdjęciach z uroczystości przekazania sprzętu, wśród nowych ckm wz.30 stoją Maximy na podstawach saneczkowych (przecież ich nie kupowano). Taka niewinna akcja propagandowa Polecam książkę z czystym sumieniem.

 

 

A co do tego specjalnego wydania Automobilisty - polecam kupić tym, których interesują szczegóły. Sporo zdjęć szczegółów odbudowanego TKSa i motocykla Sokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Na rynku pojawiła się ciekawa publikacja dla modelarzy budujących polskie pojazdy wojskowe. Pewnie nie jest to pierwsza publikacja, wzorowana na publikacjach G. Bradforda. Zawiera rysunki z wcześniejszych monografii tego wydawnictwa. Jeśli ktoś nie chce kupować wszystkich monografii, może za ok. 15 zł mieć wszystkie plany naszych czołgów.

 

Clipboard01-31.jpg

 

Publikacja zawiera tylko plany w skali 1/35 (szkoda, że nie przeskalowano również planów do skali 1/72).

- Renault FT-17,

- Renault NC-27,

- Renault NC-29,

- Vickers 6-ton Mark E Type A,

- Vickers 6-ton Mark E Type B,

- 7TP (dwuwieżowy),

- 7TP (jednowieżowy),

- Hotchkiss H-35,

- Renault R-35.

 

Plany nie są doskonałe, ale to pierwsza taka publikacja na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Na rynku pojawiła się kolejna publikacja dla modelarzy budujących polskie pojazdy wojskowe.

 

mar66693_364.jpg

 

Publikacja zawiera tylko plany w skali 1/35

- Peugeot 1918,

- samochód pancerny wz. 28,

- samochód pancerny wz. 29,

- samochód pancerny wz. 34,

- TK-3,

- TK-S

- TK-3/FK wz. 38,

- TK-3?SK wz. 38,

- TK-D, TK-SD,

- ciągnik C7P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.