Skocz do zawartości

Stanowisko nr 4 Baterii Cyplowej, skala 1:35, od podstaw


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Po urlopowych przerwach trzeba się ostro wsiąść do roboty.

 

Podstawa bunkra sklejona i schnie - po wyschnięciu zaaplikuje do wnętrza piankę montażową.

 

bunkier5.JPG

 

bunkier6.JPG

 

W międzyczasie w Corelu powstają rysunki parapetu i schodów.

 

Dla pokazania wielkości bunkra, na pierwszym zdjęciu jest UAZ w skali 1:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że mogłem pomóc.

Mam jeszcze zdjęcie wnęki amunicyjnej:

 

hel4.jpg

 

i to, ... ze względu na zakończenie lufy nie jestem pewien czy to Bofors, chociaż zdjęcie pochodzi z tego samego albumu:

 

hel8.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Budowa trwa powoli, ale prace przyspieszają - trwają pracę nad parapetem betonowym, otaczającym stanowisko działa.

 

Parapet powstaje z płytek polistyrenu:

 

parapet1.JPG

 

Ze względu na wielkość podzieliłem parapet na cztery części. Na wykonaną konstrukcje nałożona została szpachlówka i na mokrą szpachlówkę jeszcze surfacer.

 

parapet2.JPG

 

parapet3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace trwają dalej...

Dziś najbardziej wstrząsająca część relacji...

Sokol wykonuje dach bunkra w wersji Clear Edition przy pomocy bardzo profesjonalnego sprzętu:

002.jpg

Widać nowy model stołu montażowego firmy Tamiya

003.jpg

oraz najnowszą wersje precyzyjnej piłki Trumpetera

004.jpg

Skupienie na twarzy.... pot zrasza czoło....

006.jpg

Wreszcie jest!!! Skończone!!! Operator aparatu tak się wzruszył, że zdjęcie spaprał

007.jpg

001.jpg

Wstępna przymiarka. Ponieważ od wtorku planujemy złożyć wszystko razem, takich W.S.T.R.Z.Ą.S.A.J.Ą.C.Y.C.H. relacji może pojawić się więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest dach, to można już coś ustawiać.

 

Parapet poprawiony, czeka jeszcze tylko na drzwi i inne elementy metalowe podajników amunicyjnych.

 

bunkier7.JPG

 

bunkier8.JPG

 

bunkier9.JPG

 

bunkier10.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek walczy z bunkrem i robi fakultet z murarki , a ja zabrałem się za podstawę dioramy:

011.jpg

Skleiłem ja klejem polimerowych z dwóch płyt 150 x 50 cm. Teraz schnie. Oczywiście to co widzicie na zdjęciu to jej spód.

010.jpg

Zacząłem również dłubać parasol maskujący - użyłem miedzianego drutu w izolacji, jest bardzo miękki i łatwo się formuje. Skleiłem go punktowo super glutem i wzmocniłem spoinę distalem.

Ciąg dalszy niebawem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminy biegną, więc trzeba się sprężać. blok podstawy pokryty został szpachlówką akrylową do drewna.

 

bunkier18.jpg

 

bunkier19.jpg

 

Po wyschnięciu pomalowany na szaro, a na górę trafił parapet. W tym stanie trafi do Marcina na podstawę i będą prowadzone dalsze prace wykończeniowe i ziemne.

 

bunkier20.jpg

 

bunkier21.jpg

 

bunkier22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac ciąg dalszy:

050.jpg

Bunkier przyklejony do podstawy, nie mogliśmy się powstrzymać przed postawieniem armaty

051.jpg

052.jpg

Nasypywanie ziemi - pianka montażowa i kawałki styropianu w roli wypełniacza,

053.jpg

Kiedy Sokol wykonywał prace ziemne, ja zająłem się parasolem maskującym,

054.jpg

Wstępna przymiarka całości. Prawie jak Fort Drum na Atolu Wake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z dzisiejszych prac:

060.jpg

Bunkier został poszpachlowany i wyszlifowany, skończyłem męczyć parasol i udało mi się osadzić go na armacie.

061.jpg

W tym czasie Sokol z Szu modelowali ziemię wokół stanowiska. Pianka została wyrównana, na nie znalazła się warstwa gazety nasączonej rzadkim gipsem i dwie warstwy papieru do podcieru nasączonego rzadkim Wikolem.

062.jpg

w miedzy czasie Sokol zajął się produkcją tylnej ściany bunkra. Na razie powstały schodki.

063.jpg

Ciekawe ilu ludzi zwiedzając MOW powie: "O patrzcie, Działą Navarony!"

Ciąg dalszy nastąpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.