Skocz do zawartości

Stanowisko nr 4 Baterii Cyplowej, skala 1:35, od podstaw


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miło nam bardzo

Raport miał być co prawda wczoraj, ale jak zaczęliśmy koło 17tej, a skończyliśmy przed północą i po prostu padłem na pysk

Ale sporo podgoniliśmy prace ziemne:

070.jpg

Najpierw pomalowaliśmy górkę farbami w spayu - zieloną, piaskową, brązową i czarną

071.jpg

Potem na wikol naklejaliśmy pył dla szynszyli,

072.jpg

073.jpg

Następnie zajęliśmy się produkcją krzaków,

074.jpg

075.jpg

Sadzenie trawy i krzewów to następny etap prac, na nim wczoraj skończyliśmy. Dziś podobny maraton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... potworny kawał gruntu ! Szacunek i podziw.

He A macie już na to pułeczkę?

 

Macie

 

W bunkrze baterii Schleswig-Holstein, czyli obecnie w Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. Na wystawię stałej poświęconej komandorowi Przybyszewskiemu.

 

Także zapraszam latem na Cypel Helski i do muzeum

 

A teraz uwaga do Marcina i Artura (bo chwilowo jestem w Słupsku i we wczorajszych pracach nie uczestniczyłem) - może z prawej strony, na płaskim terenie posadzimy trochę drzew? Jak co to zajmę się tym w poniedziałek

 

Na 100% w 1939 roku okolice stanowiska tak wyglądały?

 

Niestety materiału faktograficznego z września dużo nie ma - z tego co nam i pracownikom muzeum wiadomo na pewno nie było drzew w bezpośrednim otoczeniu armaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była raczej jedynie niskopienna roślinność rosnąca na wydmach. Taka staraliśmy się dziś wraz z Szu odtworzyć:

080.jpg

 

081.jpg

 

082.jpg

 

083.jpg

 

085.jpg

 

086.jpg

 

087.jpg

 

088.jpg

 

090.jpg

Teren praktycznie mamy gotowy, został tylko tył stanowiska, ale to już działka Sokola. Ja jutro biorę się za dopieszczanie armaty, Szu za figurkę wartownika. Z uwagi na szczupłość miejsca zmuszeni byliśmy odpuścić torowisko i km. plot. Finał w poniedziałek, jak dobrze pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku jaki ja przystojny wychodzę na Twoich fotkach ...

 

A na serio - kępka po kępce, myślę że w miarę sensownie, odtworzyliśmy wydmę na Cyplu Sokół wróci z weekendu i nie pozna rejonu ;)

 

Wartownikowi trzeba pagony zmienić na te wzoru MW. Jutro mam nadzieję, że poprawię to i główkę, która odpadła na jednej z wystaw - w pierwotnym położeniu wartownik wydawał się bardziej zamyślony... Może coś przeczuwał?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokół wrócił i robi schody

 

Choć jest trochę postrzelany, to nie wiadomo co z tego wyjdzie. Ale Marcinie jutro stawiam się w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, ja dziś podziałałem trochę temacie siatki maskującej. Kawałek gazy pomalowany w kamo aerkim, nasączony sidoluksem i posypany sproszkowanym koperkiem. Po wysuszeniu można ładnie formować i przycinać:

 

094.jpg

 

091.jpg

 

092.jpg

 

093.jpg

 

Na parasolu kilka sztucznych drzewek. Zgodnie z ustaleniami z Dyrekcją MOW siatka jest tylko na części parasola - założona na całości utrudniałaby oglądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siatka wyszła elegancko - aż się nie mogę doczekać jak jutro to zobaczę na żywo.

 

Jutro zamawiam sobie Marcin u Ciebie garaż i kończę schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to schody nie były takie strome...

Te na zdjęciu są tylko przymierzone ale ostatecznie będą pod podobnym kątem Wiemy bo byliśmy nie raz ;) jak znajdę chwilę to wrzucę fotki/ę - chyba, że Wojtek lub Marcin będą wolniejsi i szybsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle patrzyłeś - przy stanowisku nr 1 są szyny

 

Przynajmniej był jeszcze w październiku 2009.

 

Schody są tylko przystawione - tak jak napisał Artur. Powinny być pod kątem ok. 45 stopni, może nawet bardziej stromo:

 

PICT0093.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piasek był usypany do takiej wysokości jak na makiecie?

 

Na tym zdjęciu widać, że znacznie wyżej.

 

hel8.jpg

 

Podobna wysokość obsypania jest widoczna na zdjęciu armaty z przodu zamieszczonym w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, świetnie Wam to wychodzi. Co za zgranie zespołu !

Miło że Wasza praca znajdzie takie ciekawe miejsce na "półeczce". Będąc w tej okolicy nie omieszkam zobaczyć tego własnoocznie.

 

Czy planujecie ufigurkowić nieco dioramkę ?

Zestaw 2 figurkowy Adalbertusa "Westerplatte" myślę żeby się idealnie wpasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć przedstawiające konkretne stanowisko jest mało - także trochę wzorujemy się na tym co jest teraz, a trochę to jest robione pod kątem makiety dla muzeum - tak aby zwiedzający trochę więcej zobaczyli.

 

Kosmonauta - mam fotki, ale zdaję się na kompie w pracy - wrzucę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy planujecie ufigurkowić nieco dioramkę ?

Zestaw 2 figurkowy Adalbertusa "Westerplatte" myślę żeby się idealnie wpasował.

Na chwilę obecną będzie 1 wartownik - pozostałe dojadą. Niestety doba ma tylko 24h a różne obowiązki nie pozwalają na szybszy postęp w tej materii (na hobby trzeba zapracować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka to zasługa Marcina

 

A ja skończyłem schody i jutro będzie ich montaż...

 

 

Natomiast poniżej są obiecane fragmenty torów, które znajdują się przy dawnym stanowisku nr1 (tym, które zostało zniszczone tajemniczym wybuchem jesienią 1946)

 

tory1.JPG

 

tory2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.