Skocz do zawartości

Stanowisko nr 4 Baterii Cyplowej, skala 1:35, od podstaw


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim za miłe słowa. Do końca klejenia zostało tylko trochę detali, nie wiem jednak czy dam radę coś pokazać do 10-go stycznia, potem mam nadzieję, że Szanowni Koledzy ruszą z kopyta ze swoją częścią projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początek sorry, że tak post pod postem walę, ale dziś zamiast mordować karpia pokleiłem trochę:

kopia%20pict2241.jpg

Podstawa dzialiska, również z mojego złomu, tylko małe nakrętki kupiłem w sklepie z narzędziami.

kopia%20pict2243.jpg

Podstawa wraz z podłogą i samą armatą.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Jendrass - armata będzie malowana tak jak to co stoi w Gdyni - jasnoszara, podłoga, podstawa i reling czarne. W kamo była druga partia Boforsów, które miały dotrzeć do Polski w 1940r. Miała z nich powstać druga bateria od strony pełnego morza, o ile dobrze pamiętam na wysokości Jastarni, ale mogę się mylić.

 

Wojtek -

 

Złośliwiec - wiesz co by było gdybym miał w domu w wannie żywą rybę? Miała by nadane imię, zapewne Albert lub coś w tym stylu, a moje Córki na pewno nie dałyby jej zabić

 

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass - armata będzie malowana tak jak to co stoi w Gdyni - jasnoszara, podłoga, podstawa i reling czarne. W kamo była druga partia Boforsów, które miały dotrzeć do Polski w 1940r. Miała z nich powstać druga bateria od strony pełnego morza, o ile dobrze pamiętam na wysokości Jastarni, ale mogę się mylić.

 

Marwaw why ?

Poważnie tak były malowane we wrześniu czy Ty robisz wersję muzealną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak były malowane, na zdjęciach które mam, a było ich niewiele z uwagi na tajemnice wojskową, widać tylko kawałek maski działa i jest on w jednym kolorze - najprawdopodobniej szarym jak cały sprzęt MW. Jeżeli masz jakieś zdjęcia co pokazują, ze armaty były w kamo to dawaj śmiało, będziemy wdzięczni. Armata w kamuflażu na pewno lepiej się będzie prezentować niż szara, nie ma nawet o czym mówić. Na jednym z rysunków A. Wróbla widziałem nawet stanowisko w kamo, nie powiem wyglądało super, ale jak się to miało do rzeczywistości? Kwestia zatem otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam w Nowym Roku 2010. Melduje, ze dziś praktycznie zakończyłem detalowanie działa. Zostało jeszcze trochę fototrawionych śrubek, które mam nadzieję, że czekają na mnie w sklepie.

Zatem do rzeczy:

kopia%20pict2290.jpg

Ostatnie detale przy jarzmie armaty i siedzisko

kopia%20pict2291.jpg

reling

kopia%20pict2292.jpg

kopia%20pict2293.jpg

kopia%20pict2294.jpg

Całość złożona do kupy. Malowanie zbliża się wielkimi krokami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki,

tym razem relacja z malowania potwora:

kopia%20pict2324.jpg

kopia%20pict2325.jpg

kopia%20pict2326.jpg

Zasadnicze zespoły działa pomalowane kolorami podstawowymi (Vallejo Model Air).

kopia%20pict2327.jpg

kopia%20pict2329.jpg

Armata no podstawie, sklejona w całość, detale pomalowane.

kopia%20pict2330.jpg

Maska działa.

kopia%20pict2331.jpg

kopia%20pict2334.jpg

kopia%20pict2335.jpg

Wszystko razem już jako jedna całość.Jako ostatnie przykleiłem podpory maski działa, ledwie widoczne dwa czarne pręty. Zrobiłem tez drobne cieniowanie maski, co by taka nowa nie była, przypadkiem nieźle wyszło.

Można obijać pałą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ponieważ Marcin się niepokoi, że Bofors nie ma na czym stać, przystąpiłem do konstruowania bunkra.

 

Na pierwszy rzut idzie to co w zasadzie jest pod ziemią - główna konstrukcja bunkra. Po jej wykonaniu dojdzie betonowy cokół, wraz z windami amunicyjnymi oraz schody.

 

Poniżej prezentuje rysunek, na podstawie którego zostanie wykonany strop, podstawa bunkra, ściany i szkielet wewnętrzny. Rysunek jest już wykonany w skali 1:35, na zdjęciu umieściłem dla porównania haubicę M-30 122 mm.

 

bunkier.jpg

 

Ściany, strop i podstawa zostaną wykonane ze plastikowych płytek, w środku (dla wzmocnienia) umieszczony zostanie szkielet z kartonu (tak jak wręgi w kartonowych modelach okrętów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokol ścianki bunkra możesz zrobić z płyt karton-gipsu. Są świetnym budulcem łatwo ulegającym obróbce, mają różną grubość np: 6mm, 9,5mm, 12,5mm i są w miarę tanie między 15~45zł w zależności od jej rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliśmy nad karton gipsem, ale ten bunkier będzie dość duży - stwierdziliśmy że może być jednak za ciężki jeśli wykonana się go z takiego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Niestety zapomniałem, że co innego jest budować bunkier w skali 1:35 a co innego w 1:72. Nie te wymiary i nie ta masa wagowa

Warto jeszcze porozmawiać z alex_welt z czego i jak on budował swoje kaponiery i DOTy, bo oglądając jego prace można wiele ciekawych rzeczy podejrzeć.

 

Trzymam kciuki i śledzę dalej postęp prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, Wojtek lejesz mniód na me serce Szkielet możesz zrobić z takiej tektury jak opakowania po sprzęcie RTV/AGD, z niej robiłem szkielet Podhalanina. Potem trzeba się będzie spotkać w celu spasowania jednego z drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.