Skocz do zawartości

Stanowisko nr 4 Baterii Cyplowej, skala 1:35, od podstaw


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystkie poloniki są dla mnie nadchnieniem. Bardzo dobrze Ci idzie. Jak znajdę wolne moce przerobowe zrobię dioramkę z monitorem Gdańskim, taka przeróbka kartonówki w 1:100 do 1:72 (moja ulubiona ). Pozdrawiam polonofili z warsztatu. PF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem ten rysunek, bardzo fajny, mam takie jednak małe ale - artylerzyści, pomimo że to Marynarka Wojenna nosili mundury wojsk lądowych, marynarskie były tylko obszycia - tak będą wyglądać figurki na naszej dioramie.

Dzięki wszystkim za doping, otrzymałem trochę zdjęć Boforsa z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, będę musiał poprawić parę rzeczy, zdjęcia niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na stanowisku znajduje się armata B-130 powojennej ruskiej produkcji. Boforsy można oglądać w Gdyni i w Warszawie, ale dzięki.

Ostatnie zdjęcia:

kopia%20pict2148.jpg

kopia%20pict2149.jpg

podstawa armaty,

kopia%20pict2150.jpg

kopia%20pict2151.jpg

zespół lufy i zamka wraz z osłoną

kopia%20pict2146.jpg

kopia%20pict2147.jpg

Tak dobrnąłem do końca budowania bryły, teraz czas na detale. Zdjęcia niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda post pod postem, ale powód ważny bo dziś zakończyłem detalowanie armaty wraz z jarzmem. Wykorzystałem praktycznie tylko złom modelarski. Oto efekty:

kopia%20pict2154.jpg

kopia%20pict2155.jpg

kopia%20pict2156.jpg

kopia%20pict2159.jpg

kopia%20pict2160.jpg

kopia%20pict2161.jpg

Można obijać pałą za cienka lufkę

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Jędrass nigdy nie wywalam tego co zostanie po sklejonych modelach, nigdy nie wiadomo do czego się coś możne przydać. Na przykład czopy to odpowiednio przerobione koła od ... Bf-109 w 1/72, celownik to oklejony detalami...karabin z Albatrosa z I Zimowego Konkursu

Dziś detalowałem podstawę:

kopia%20pict2162.jpg

kopia%20pict2164.jpg

kopia%20pict2165.jpg

Jeszcze tylko cokół, maska dział i można malować, wbrew pozorom sporo dłubania.

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No proszę, myślałem że Ty specjalista od aeroplanów , a tu taki skok w bok (pancerka rzecz jasna) niemniej ciekaw jestem jak tę pukawkę pokolorujesz . Trzymam kciuki , i następnym razem lotnictwo w konkursie albo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pukawka będzie cała szara, tak wynika ze zdjęć z epoki. Są znane zdjęcia Boforsów w ładnym kamo, i to dział przeznaczonych dla Polski, ale na Hel miały dotrzeć dopiero na początku 1940 roku.

Co do aeroplanów sprawa otwarta, mam Fokkera D-VII z Rodena, co prawda bez silnika, ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Mam nowe zdjęcia, tym razem detale maski działa:

kopia%20pict2236.jpg

kopia%20pict2237.jpg

Na zewnątrz doszły tylko rzędy haków po bokach, brakuje łbów śrub, czekam na trawionkę z Abera.

kopia%20pict2238.jpg

kopia%20pict2239.jpg

Więcej działo się w środku, sam nie przypuszczałem, ze może tam być tyle detali.

kopia%20pict2240.jpg

Kolejna przymiarka całości.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.