Skocz do zawartości

Volkswagen T3 "Camper" - 1:25 Revell


toled

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Lato kojarzy się nam z wypoczynkiem, wakacjami, wyjazdami. Czemu ciągle jeździć do hoteli, jak można spędzić lato prawie "pod chmurką" i to niewielkim kosztem? Wystarczy mieć tylko Campera. I chyba nic bardziej nie kojarzy się z latem i wyjazdami, jak taki Camper ;-)

 

Inbox:

IMG_02791_zps0cevu4a5.jpg

IMG_02811_zps6avgbwls.jpg

 

Trochę nadlewek jest, plany - waloryzacja silnika i pewne zabawy z wnętrzem np. otwarcie zamkniętych szafek, dodanie kuchenki gazowej i zlewu etc. ;-)

 

Kolor? Żaden inny tylko:

photo-thumb_Kieft-en-Klok_2014-10-23-09-56-48_vintage-volkswagens_t3-camper-westfalia-te-koop-for-sale-a-vendre-te-koop_img1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Miałem kiedyś takiego, aż sie łezka w oku kręci. Mój jeszcze miał specjalnie dorobione okrągłe okno tam gdzie jest tylny rząd (to nie była prawdziwa California a jedynie DIY przeróbka na kampera). Pamietam, że kilka razy pojechaliśmy nim na wakacje - to był piękny czas...

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem ze ten model się tu pojawi , Pytanie do ciebie nie wiem czy wiesz ze ten model revella (wypraski) to pierwsza wersja t3 camper z drewnianymi szafkami itp, a producent mysli to przerobić za pomocą kalkomani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek dnia zleciał nad Camperkiem.

 

Było:

IMG_02981_zpsz2vgnr5d.jpg

 

Jest:

(zrobiono: usunięcie imitacji kabli, wywiercenie otworów pod przewody zapłonowe na kopułce i w obudowie silnika, wycięcie z ramek części dodatkowych, zrobienie końcówek przewodów zapłonowych - te malutkie żółte badziewia ;) )

IMG_03011_zpsradxmwtr.jpg

 

@TomaszDudek:

Moja wersja będzie miała standardowe białe szafki, tak jak tutaj:

4img-1354912530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kabelkologia i przewodologia stosowana. Czyli jak zmarnować popołudnie, bo i tak mało co będzie widać ;-)

 

Plastikowe przewody zamieniłem gumowymi, dorobiłem sprężynę gaźnika i gaźnik.

IMG_0310_zpsoe6ljsu2.jpg

Więcej przewodów... ;-)

IMG_0311_zpszqkmtekt.jpg

 

A tak wygląda obecnie całość:

IMG_0322_zpsnpvegsvl.jpg

 

Oryginał, na którym się wzoruję:

volkswagen-vanagon-engine-1_zpskgo8wels.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odpoczywam od silnika, na warsztat wziąłem wnętrze, a dokładniej szafki. Obecnie walczę z lodówką - wyciąłem drzwiczki, będą otwarte i prezentowane będzie wnętrze lodówki (owoce, warzywa, jakieś puszki i butelki) oraz odciąłem górę, pokrywy kuchenki i zlewu, które oczywiście trzeba będzie dorobić ;-)

 

Usunąłem też imitację drewna. Nie mam pojęcia jak usunąć z szafek, myślę o zalaniu klejem, bo szpachla się nie sprawdza. Po prawej - szafka zalana lekko klejem, po środku szafka oryginalna.

IMG_03241_zpsf5vad0ty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się każdego dnia coś robić, dzisiaj walczyłem dalej z piekielnymi szafkami + fuknąłem parę warstewek "Lemon Yellow" od Gunze. Sympatycznie to wygląda na takim modelu, aż się dziwię, czemu tak rzadko używam żółtego ;-)

IMG_03701_zps9zstftwr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przerwie związanej z wizytą w Koszęcinie wracam do roboty.

 

Głupie rozwiązanie od Revella - felgi razem z dekielkami. No ale nic, dekielki Alclad, obręcze x11 chrome silver.

IMG_04231_zpsqb07j6qp.jpg

 

Będzie polerka lekka, widać skórkę na lakierze, ale nic wielkiego, w końcu te modele nie były robione na super błysk.

IMG_04251_zpsnu95w2mz.jpg

 

Kilka godzin roboty, wszystkie szafki powycinane. Wygląda to jeszcze średnio, ale pilniczek w dłoń i będzie cacy ;-) Potem zostanie robienie drzwiczek ;-)

IMG_04331_zpslyokpyk0.jpg

 

I rozpoczęty proces flokowania - etap pierwszy ;-)

IMG_04281_zpsqpl7onmd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda.

Nie wiem jaki jest stan silnika, ale trochę odbiega od oryginału. Czy będziesz jeszcze dorabiał elementy w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, silnik jeszcze będzie upiększany, musiałem go już zamontować, bo bym potem już z całym okablowaniem tego nie zrobił, tak jest ciasno.

 

Klameczki, uchwyty - wszystko dojdzie z czasem ;-) Mam taki specyficzny tryb sklejania, że nie robię nic po kolei. Trochę tego, potem trochę tamtego, zależnie od inwencji twórczej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku sobie taką wersję roboczą stworzyłem. Dolne środkowe drzwiczki otwierać się mają w drugą stronę. Już mam zarys jak to będzie chociaż wyglądać, teraz tylko poprawki różnego typu ;-)

 

13248504_1024265400942845_8746106871033396355_o_zpsoze13wt4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli sobie dłubię korzystając z wolnego weekendu. Następnym razem muszę już zabrać się za silnik, chociaż nie mam do niego jakoś motywacji, ale w końcu trzeba ;-)

 

Niepełne jeszcze wnętrze:

IMG_04381_zpsb9n2t1qk.jpg

 

Dłubie też fotele, w trakcie tworzenia podłokietniki.

IMG_04431_zps5vwv3ee1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żal dłubać przy takiej pogodzie, więc tylko na sucho złożona góra, nie ma niespodzianek, wygląda to bardzo obiecująco ;-)

 

20160522_182745_zps8hhvwahf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.