Skocz do zawartości

Co za upał! No dajcie odpocząć !!!! - Bliski Wschód, 1:35


Locker's Workshop

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o modelu Tamiya

 

DIORAMA SCI-FI, ale nie do końca

Miejsce akcji - Bliski wschód

Czas akcji - pełnia słonecznego lata

Historia - załoga Merkavy ERG ( Electromagnetic Rail Gun ) wypoczywa w bezpiecznym miejscu pośród gruzów na nadbrzeżu rzeki. Jedni starają się wylegiwać na słońcu, inni starają się im w tym przeszkodzić a niektórzy są zajęci ładowaniem akumulatorów działa oraz pracami serwisowymi.

Diorama jest oparta o model Tamiyi 35127 MERKAVA, do tego dojdą spore przeróbki na wersję z działem szynowym ( elektromagnetycznym ) kilka figurek załogantów wykonanych od podstaw, oraz całe otoczenie zrujnowanego miasta i kawałek rzeki z nadbrzeżem.

 

MATERIAŁY DODATKOWE:

- HIPS ( lite PCV)

- blaszki fototrawione własnej produkcji

- drut, drobne elementy złomu modelarskiego, kabelki, itp.

- elementy żywiczne własnej produkcji

- masy plastyczne: green stuff, magic sculpt

- gesso, łupki piaskowca, piasek, gips, pcv spienione, drewno

---------------------------------------------------------------------------------------

 

Zatem do roboty ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

INBOX TAMIYA 35127 - MERKAVA

Pudło

VPJoooR.jpg

Wypraski

VYQoyDq.jpg

7pRSFma.jpg

YN9cMNc.jpg

gA9p8iO.jpg

Następnie przydał by się jakiś projekt przeróbki

ippWy6E.jpg

A teraz zaczynam najciekawszy etap, czyli operacja na pacjencie

Pierwsza rzecz, podwozie i niezbyt ciekawe sprężyny:

VMIiHwc.jpg

szybki mix kilku elementów...

df8PkTR.jpg

i mamy nowy amortyzator który to zostanie powielony w żywicy, ale to za jakiś czas

0VIMKKo.jpg

Następna w kolejce jest wieża i zamontowanie działa oraz nadbudówki z akumulatorami i systemem szybkiego przechwytywania pocisków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zastanawiam się czy warto się męczyć, bo zestawowe źle nie wyglądają. W zasadzie jakbyś pomalował to bym nie wiedział które to oryginały a które twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto to robić dla samej nauki i przyjemności modelowania. Wózki zestawowe mają mocne przesunięcie formy i do tego sprężyny są zlane z resztą wózka. Podwozie nie będzie zakryte osłonami więc postanowiłem je jednak dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie element który zostanie najbardziej przekonstruowany, czyli lufa. Jako że nie cierpię kleić tworzywa na metal robię rurkę mosiężną oklejoną hipsem:

- matuję rurkę grubo ziarnistym papierem, oraz roluję pasek cienkiego hipsu na krawędzi linijki:

DJhWxuM.jpg

- pasek/wstążkę z hipsu przyklejam cyjanoakrylanem na początku lufy:

wOVHwyW.jpg

- tak oklejam całą lufę cyjanoakrylanem, jak wszystko dobrze się trzyma szlifuję na gładko drobnym papierem i smaruję całość klejem tamiya aby połączyć ze sobą krawędzie paska.

Tgs42YY.jpg

- na koniec maluję całość surfacerem aby wypełnić nierówności i szlifuję całość papierem. W ten sposób mam bardzo sztywną i wytrzymałą plastikową lufę idealną do dalszych prac.

UeXUvYN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makinen - akurat nadmiaru pracy się nie lękam, raczej brak czasu będzie przeszkodą

Co do specjalistów to raczej się nie napracują u mnie bo oryginalna merkava jest tylko bazą pod lekką fantastykę, więc bezsensem było by porównywanie według dokumentacji rzeczy które w rzeczywistości nie istnieją. Ale za wszelką rzeczową i konstruktywną krytykę będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem obklejania mosiężnej rurki plastikiem. Nie lepiej zakupić plastikową rurkę o odpowiedniej średnicy? Chyba, że kryje się za tym jakaś idea, hmm?

Co do sprężyny już kilka osób pisało, ale dla mnie to zestawowa o wiele lepiej wygląda. tez nie rozumiem tego zabiegu.

Za to podoba mi się przeróbka na wieży. I na takie efekty ja będę czekał w Twoim wątku warsztatowym. Oby ich było więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KILKA SŁÓW WYJAŚNIENIA:

- Modelarstwem zajmuję się bo to kocham i robię od dziecka , dla mnie ważny jest tak samo efekt jak sam proces budowy.

- Od początku zajmuję się budową od podstaw, więc argumenty typu " po co sie męczysz", " dlaczego kombinujesz" do mnie w ogóle nie trafiają

- Często jeśli mam taką możliwość i czas wolę coś sam zrobić niż zamawiać jeden element i czekać kilka dni na przesyłkę

- Modelarstwo to chyba nie dziedzina nauk ścisłych, więc eksperymenty, brak logiki czy radosna twórczość tylko dodają mu uroku i atrakcyjności

 

Tyle ode mnie, i jedziemy dalej. Spodziewajcie się kolejnych pozbawionych sensu pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wizjery zrobione ze szklanych filtrów oraz matryc wymontowanych z aparatów od telefonów komórkowych - próbowałem z folią holograficzną, lakierem i różnymi trickami ale tylko prawdziwa powłoka anty refleksyjna na filtrze z aparatu daje naturalny efekt ;)

gyX2SnZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.