Skocz do zawartości

Aviatik Berg D.I - Flashback 1/48


Avi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając czegoś na płytach CD (nieopisanych - takich jest od cholery u mnie) znalazłem fotki modelu, który zrobiłem 7 lat temu. Tak mnie zdjęło sentymentem do niego, ze postanowiłem go zaprezentować. Nie pokazywałem go zresztą (nie wiem czemu) na żadnym forum, więc nadrabiam zaległości, zważywszy, że model już dawno temu 'poleciał w świat'.

Z perspektywy czasu widzę, ze jest w nim pełno knotów i baboli, pewne rzeczy bym dzisiaj zrobił diametralnie inaczej, ale cóż, nie poprawię ich już z wiadomych względów Tak więc proszę 'nie jechać' po mnie zbyt ostro - model jest stary

Zresztą zestaw sam w sobie fatalny, wymagał wielu poprawek i zmian. Część z nich została zrobiona, inne nie.

Sam samolot to Aviatik Berg D.I seria 284 produkcji WKF (Wiener Karoserie Fabrik). Malowanie Flik 6F z Albanii z lata 1918.

P1090220.jpg

P1090221.jpg

P1090222.jpg

P1090224.jpg

P1090225.jpg

pozdrawiam

Avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaa! Mi się podoba. Ten kamuflarz jest niesamowity. Chyba zapiszę się do Ciebie na lekcje malowania normalnie.

Dawno dawno temu też się zaczynałem brać za szmatopłaty. Mój pierwszy to było gipsy moth (novo 1/72) z pełnym olinowaniem. Niestety tak się życie potoczyło, że następnego w kolejce już nie skończyłem: BLERIOT XI (1.72 Novo)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myśliwiec to jednomiejscowy, jeśli jednomiejscowy myśliwiec to dwupłat, jeśli jednomiejscowy myśliwiec dwupłat to ino z silnikiem rzędowym. A model bardzo milutki, zważając na to, że sprzed 7 lat. W swoim klimacie przypomina mi akwarele lotnicze K. Wielgusa. Czyli w sumie cud, miód, malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że też kiedyś będę robił takie babole ...

 

Model całkowicie piękny - czepiać to się najwyżej może autor JaPo

 

Dawno temu popełniłem Oef.D.III b.253 z Flik. 3J w podobnym kamo - ten to dopiero wyszedł paskudnie

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi, zrobiłeś ten kamuflaż pędzelkiem?

No pewnie. Inaczej nie da rady. Malowany w całości Pactrami (wtedy głównie nimi malowałem). Zresztą do dzisiaj uważam, że te farby 'pod pędzel' są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

powaliłes mnie tym pędzelkowym malowaniem na kolana ( nie mogę się podniesć i isć do pracy).Moim zdaniem, to jeden z Twoich najlepszych szmaciaków jakie widziałem. A co do baboli to nie podobają mi się jedynie opony (wyglądają na czarne i za mało matowe), ale pewnie się czepiam! Czekam na nastepna porcję Twoich modeli!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do baboli to nie podobają mi się jedynie opony (wyglądają na czarne i za mało matowe), ale pewnie się czepiam!

To jest m. in. jeden z baboli. Opony sa wprawdzie brązowe, ciemno brązowe, ale się paskudnie błyszczą...

 

A pamietasz moze z czgo zrobiles linki naciagow? Sa ciankie jak pajeczyna.

Pamiętam - tylko się nie śmiej - rwałem włosy z głowy - dosłownie!!! Stąd są za cienkie - kolejny babol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, model ładniutki. Jednemu się nie mogę nadziwic- jak mogłeś o nim zapomniec po takiej harówce i utracie częsci czupryny

Wiesz, jakbyś zrobił w ciągu kilkunastu lat ładnych kilkaset modeli, to też mógłbyś zapomnieć o którymś, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rwałem włosy z głowy - dosłownie!!! Stąd są za cienkie

 

Trzeba zmienić dietę lub szampon

Malowanie na wysokim poziomie ! Zwłaszcza, że trzeba zachować powtarzalność wzoru - a to do łatwych nie należy. Ok, wstaję z klęczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.