Skocz do zawartości

MiG-3 HobbyBoss 1/72


dark2

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem mały i prosty model od HobbyBoss'a

Zawsze lubiłem czerwony kolor

Samolot z założenia miał być używany, ale czysty jak do jakiejś inspekcji, dlatego brak wielkich okopceń, za to widać odpryski czerwonego ze skrzydeł (chociaż nie bardzo jestem przekonany - może jeszcze siknę te skrzydła raz)

Najbardziej jestem zadowolony z rur wydechowych

Zapraszam do komentowania.

 

P1120291.jpg

 

P1120292.jpg

 

P1120293.jpg

 

P1120295.jpg

 

P1120287.jpg

 

P1120296.jpg

 

P1120299.jpg

 

P1120301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a czy aby malowanie zimowe nie było nakładane na letnie zielone? wtedy pod odpryskami widać byłoby zieleń...

No i śmigło jakieś chropowate się wydaje ... a poza tym MiG-3 to i tak najładniejszy ruski samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a czy aby malowanie zimowe nie było nakładane na letnie zielone? wtedy pod odpryskami widać byłoby zieleń...

No i śmigło jakieś chropowate się wydaje ... a poza tym MiG-3 to i tak najładniejszy ruski samolot

98 % było tak ale nie w tym kamuflażu miałem gdzieś

podręcznik z ruskimi malowaniami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E normalnie fajowy jest. Ładnie pomalowany, czysto sklejony.

HB to chyba jednak najlepszy Mig 3 w skali 1/72.

Troszkę szkoda, że pierwszym zdjęciem pozbawiłeś mnie ulubionej możliwości zadania klasycznego pytania.

Gratuluje udanego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde - a co się nadmuchałem, żeby pstryknąć w odpowiednim momencie

We wszystkich moich modelach kręcą się śmigła, tu wg instrukcji powinno być chyba wklejone, ale wystarczy lekko zmienić kolejność montażu i działa.

 

Faktycznie - na fotce wygląda śmigło chropowato - po części to kwestia powiększenia, ale poprawie troszkę.

 

Co do kolorystyki to część samolotów produkowana zimą była chyba fabrycznie malowana na biało. Widziałem też w necie analizę koloru skrzydeł takiego MiGa i niby powinny być zielone. Więc zgadzam się - malowanie należy raczej do kategorii prawdopodobnych, ale jakieś podstawy ma. Ogólnie patrząc na nieliczne foty z tamtego okresu była wielka dowolność i różnorodność malowań.

 

Cieszę się że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie odwzorowany ten MiG-3, ostatnio ulepiłem coś podobnego z Revella, ale tam jest tak skopana bryła że aż wstyd galerie zakładać ( http://student.agh.edu.pl/~rkocot/FOTO%20MODELI/Mi-3%20-%20gotowy/ ) po głębszej analizie zestawów można śmiało powiedzieć że HB to jest najlepszy model MiGa-3 w 1/72. Co do odprysków to faktycznie powalcz z nimi jeszcze, a te malowania to były fabryczne -półki obrony Moskwy miały samoloty fabrycznie pomalowane na biało choć oczywiście większość frontowych MiGów-3 jak i innych sowietów miała kamuflaż zimowy tymczasowy, czyli białe na zielone. Model b. ładnie wykonany choć dla mnie stanowi kapitalne przedstawienie jak wygląda zestaw HB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letalin - a wiesz - nawierciłem pod osłoną te pierwsze rury, tyle że faktycznie są za krótkie i nie widać,

jachud3 - dokładnie to ten zestaw,

Ceslaus - w sklepie z zabawkami za 27 zł (to przepłaciłem )

wuwumaster - dokładnie inspiracją u mnie były TBiU i zdjęcia z netu

 

Skrzydła poprawie przy pierwszej okazji, gdy będę coś pryskał na czerwono.

 

Na półce mam jeszcze łaga, ił, jaka i któryś z nich na pewno będzie zimowy - ale taki malowany wapnem na froncie, gdzie większość już się zmyła, powiedzmy zimowy na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znam modelik sam go "popełniłem", tyle tylko, że w malowaniu Poryszkina

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=7951&p=88752#p88752

 

Bardzo fajnie czy wyszedł ten Mig'uś

 

pzdr.

Hubert

 

Warsztat:

Spitfire Mk.Vb - 50%

Fiat G.55S - 5%

Zdjęcia moich modeli i nie tylko: http://community.webshots.com/user/dewertus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.