Skocz do zawartości

Aviatik D.II U-Berg 1/72 Choroszy


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przedstawiam model (taki jesienny) austro-wegierskiego samolotu myśliwskiego Aviatik D.II. Sam aparat był tylko testowany na froncie,i w sumie był modyfikacją Aviatika D.I. Zestaw Choroszy dość dobrze odwzorowany, jednak trochę było szlifowania żywicy. Z pośród kilku malowań wybrałem takie "jesienne liście", ponieważ wydało mi się najatrakcyjniejsze. Co do samego malowania to chciałem trochę inaczej , a wyszło tak sobie.

Obraz271.jpg

Obraz276.jpg

Obraz275.jpg

Obraz270.jpg

Obraz269.jpg

Obraz264.jpg

Obraz263.jpg

Obraz260.jpg

Obraz259.jpg

Obraz274.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom tradycyjnie wysoki, dla mnie nieosiągalny.

 

To co ja mam powiedzieć? :P

Model genialny, malowanie powala. Zdradź jak je zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż , CK inżynierowie nigdy nie byli zbyt "lotni" w kwestii urody płatowców ...

 

Na szczęście brak urody nadrobiono z nawiązką w Fliegparkach przecudnej urody kamuflażami , a już "Jesienny liść" to mój ulubiony .

 

Jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania - maszyna nie jest tak finezyjna jak Twoje poprzednie prace , ale wyciągnąłeś z niej chyba wszystko co się da .

 

Niniejszym - gratulacje .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie modelarze

Na szczęście brak urody nadrobiono z nawiązką w Fliegparkach przecudnej urody kamuflażami , a już "Jesienny liść" to mój ulubiony .

Widzę, że mamy podobne gusta. Austriackie aparaty to koszmarki, ale ich malowania...ech w tych ich Flikach musiało być sporo "Van Goghów".

 

Będziesz gdzieś wystawiał to cacko?

Jak dopadnie mnie kryzys, to na znanym portalu aukcyjnym

 

Co do kamuflażu, to robiłem go w następujący sposób: najpierw całość pokryłem kolorem płótna, następnie pędzelkiem ciapałem najpierw jednym odcieniem zieleni, potem brąz i na koniec jeszcze innym odcieniem zieleni. Po wyschnięciu całość przeszlifowałem, farb do pędzelkowania nie rozcieńczałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś podobnego robilem

Domyślam się, że to stary Flaschback . Fajnie Ci wyszło to zróżnicowanie płótna płata i sklejki kadłuba

 

ciekaw jestem jak wyjdzie...

No właśnie o to w tym chodzi, ciekawość końcowego efektu

Pozdrawiam

Oczywiście że stary Flaschback Ten model sprzedawany byl w malowaniu w romby (w pudelku byly cale plachty kalki z lozengą .) Ale ja na aby zrobić coś innego postanowilem zmienić malowanko.(taka reczna robota) A i tak za jakiś czas wyszedl model w tych barwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
nie ma to jak aktualne komentarze...

A jest jakaś data ważności tematu? Kto powiedział, że nie można skomentować galerii modelu sprzed kilku miesięcy czy nawet lat? Przecież na forum pojawiają się nowi użytkownicy i kopią w "archiwum" szukając ciekawych dla nich rzeczy. Sam tak robiłem po znalezieniu Modelworka. No i co komu szkodzi, że zostanie przypomniany piękny model powstały dawno temu?

Sianko - wybacz posta nie na temat w galerii, ale nie wytrzymałem widząc tak głupi wpis kolegi powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.