Skocz do zawartości

Dassault Rafale C Hobby Boss 1/72


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie ukończony Rafale w mojej ulubionej skali.

Dla mnie sylwetka tego myśliwca jest wyjątkowa, inżynierowie wspaniale połączyli kadlub w układzie litery T oraz wloty powietrza tworząc piękną bryłę płatowca.

 

Model Hobby Bossa jest przeskalowny w dół z skali 1/48, części pasują, nie wymaga szpachlowania jedynie należy zwrócić uwagę na dokładność sklejenia i kontrolę spoin.

 

Sam model ma kilka baboli w pudełku (chodzi o najnowszą wesję F3), należy z dokumentacją zdjęciową dokonać sprawdzenia konkretnego egzemplarza, musiałem wykonać kalkomanię z godłem na stateczniku w własnym zakresie gdyż HB zrobił babola jak ma w zwyczaju.

 

Malowanie samolotu wykonałem kolorem Fs 36270, dedykowany FS 36320 jest zdecydowanie zbyt niebieskawy, dlatego kolor dobrałem na podstawie zdjęć i wylądu na żywo. Osłona kabiny oraz wiatrochron został pryśnięty mieszanką Tamoya Smoke oraz Clear Orange. Na koniec wykonałem trochę zacieków i okopceń, linie przyciemniono szarym waszem oraz pod farba bazową przebija delikatne cieniowanie. Są to stosukowo nowe samoloty więc trzeba uważać z brudem.

 

Model przedstawia samolot o numerze seryjnym 104, kod 7-HH w wersji F3 z jednostki EC 1/7 "Provence" z Saint-Dizier. Maszyna wykonywała turę bojową w Afganistanie w 2007 roku. Wykonałem wersję czysto myśliwską uzbrojoną w pociski Mica EM oraz IR.

 

 

DSC02408.jpg

DSC02407.jpg

DSC02406.jpg

DSC02404.jpg

DSC02403.jpg

DSC02401.jpg

DSC02400.jpg

DSC02398.jpg

DSC02391.jpg

DSC02393.jpg

DSC02388.jpg

DSC02385.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zaiste Rafale pięknym samolotem jest

 

Twój model ładnie go reprezentuje. Wykonany jest schludnie, bez zbędnych przerysowań eksploatacyjnych.Powierzchnia lakiernicza wygląda bardzo fajnie.Gdyby tylko oszklenie leżało trochę lepiej byłoby naprawdę super.

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystko napisali przedmówcy, ale muszę się przyłączyć do ochów i achów. Ze smakiem wykonany model. Zresztą wybrałeś sobie jeden z najpiękniejszych współczesnych śmigaczy moim zdaniem. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.