Skocz do zawartości

Mirage 3c 1/48 Eduard(weekend edition)


jarex15

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich zmaganiach z materią a właściwie z brakiem czasu udłubałem takiego oto Mirage'a.

Model fajnie się składało choć tak naprawdę nie wiele było do składania, najwięcej problemów nastręczyły mi skrzydła i ich dopasowanie do kadłuba, dodałem też "wydech" z firmy AML(czy jakoś tak). Ogólnie model fajny chyba najlepsze to kalkomanie (choć jedna się lekko zniszczyła ale dopiero na zdjęciach to wyłapałem)

Miłego oglądania

IMG_9909.jpg

 

IMG_9922.jpg

 

IMG_9931.jpg

 

IMG_9924.jpg

 

IMG_9935.jpg

 

IMG_9926.jpg

 

IMG_9918.jpg

 

Żałuję trochę , że nie zrobiłem washa na zbiornikach paliwa przez co są takie jednolite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc, że nie do tej wersji? W Mirage IIIc trafiały się takie dysze wylotowe.

 

Edit:

Sprawdzam, w tym konkretnym egzemplarzu faktycznie była inna dysza.

 

Twoja maszyna:

1369680.jpg

 

I taką dyszę powinieneś mieć:

1827176.jpg

 

Tutaj maszyna z taką dyszą, jaką zastosowałeś:

57307_1281611836.jpg

 

Poza tym model świetny - bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty miał być, bo jakoś mocno "upaćkane" samoloty mi nie leżą ostatnio(może to kwstia tego że człowiek się starzeje), a co do dyszy to tak wiem, że jest nie od tej konkretnej wersji ale jak prezent od małżonki to i instalacja musiała być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie i schludnie wykonany Mirage, choć rzeczywiście delikatne ślady eksploatacji dodałyby mu więcej życia. Nie chodzi o totalne ufajdanie, ale chociażby o delikatne przebarwienia powierzchni.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy on faktycznie miał być od góry szary?

Pytam się, bo na zdjęciu oryginału wygląda na metalowego, w całości.

Możliwe, że został przemalowany

według mnie i instrukcji powinien być szary.

 

Może rzeczywiście powinienem trochę go wybrudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika i dyszy wylotowej. Mirage IIIC były na początku produkowane z silnikiem atar 9b z dyszą w postaci 2 segmentów. W trakcie produkcji zmieniono silnik na atar 9C (z dyszą okrągłą, wielosegmentową). Na wyprodukowanych maszynach przy okazji remontów wymieniano silniki na atar 9c co skutkowało przebudową tylnej części kadłuba jak i zmianą dyszy. Na modelu wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za...biste pekaesy ma ten pilot! A model naprawdę fajny. Mi się jego czystość podoba i to bardzo

Bo jakoś z żoną o filmie "Grease" rozmawialiśmy i jakoś mi te pks wpadły do głowy.

 

Co do silnika i dyszy wylotowej. Mirage IIIC były na początku produkowane z silnikiem atar 9b z dyszą w postaci 2 segmentów. W trakcie produkcji zmieniono silnik na atar 9C (z dyszą okrągłą, wielosegmentową). Na wyprodukowanych maszynach przy okazji remontów wymieniano silniki na atar 9c co skutkowało przebudową tylnej części kadłuba jak i zmianą dyszy. Na modelu wszystko jest OK.

 

Żebym ja choć trochę miał takiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, schludny, ale bije po oczach ten czarny wash (przypominaja mi sie moje modele gdzie waliłem czarny jak popadło). Spróbuj nastepnym razem z odcieniami szarości ;). Rzeczywiscie brakuje mu delikatnych śladów eksploatacji.

Co do pilota, tylko mi nasuwaja sie skojarzenia ze Spookiem ze Startreka

Całosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.