Skocz do zawartości

Żywica 1/ 72, Polskie samoloty 39,


mmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

miałem okazję zrobić kilka modeli żywicznych , z firmy manufaktura - modelarska i umieszczę tu kilka fotek

na początek model nikola , sklejony bez specjalnego waloryzowania , brak materiałów , dla doswiadczonego modelarza model prosty do sklejenia

, dsc07070jo.jpg

p1160121.jpg

p1160120.jpg

 

a to P-11a , surowy i " złożony " z próbnego odlewu, tak mniej więcej będzie wyglądał

p1160072.jpg

p1160068j.jpg

 

następny to konwersja do modelu lublina , kadłub, stateczniki , osłona silnika i kabiny pozwalająca na zrobienie lublina XIII F aerol

p1160114i.jpg

p1160116m.jpg

p1160117.jpg

jestem jeszcze w trakcie klejenia "zwykłej " konwersji Lublina "F" zdjęcia dodam po ukończeniu

następny model to Lublin XVI , model niedługo ma sie ukazać w sprzedaży , ja go kleiłem jeszcze bez instrukcji

naklejki są z firmy Weikert i muszę przyznać że całkiem przyzwoite , można wykonać dwie wersje , moja to samolot zdobyty przez niemców a wcześniej przewieziono nim rannego por. Dzwonka z Widzewa do Warszawy.

model posiada wnętrze więc go zwaloryzowałem dodatkowo w swoim zakresie

p1160093l.jpg

p1160094k.jpg

p1160100.jpg

p1160102.jpg

p1160110w.jpg

 

to na razie tyle , w miarę postępów prac umieszczę nowe zdjęcia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

modele są robione w małych seriach co do ceny to na pewne powyżej 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P.11 nieprawidłowo też wygląda usterzenie poziome - jego kształt odpowiada raczej temu z prototypu P.11/IV - najprawdopodobniej autor matki modelu użył usterzenia z zestawu Hellera.

 

Nikola posiadam - zasadnicze elementy płatowca i oszklenie wyglądają przyzwoicie, detale troszkę mniej.

 

Czekam na R.XVI - bardzo lubię takie pokraki .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

modele ma w dystrybucji sklep "toy story" , chyba nie pomyliłem nazwy , właśnie na allegro.

p - 11 a jest jeszcze robiony to pewnie niektóre elementy będą zmienione, zobaczymy.

skleiłem konwersje Lublina f , tym razem zwykłą wersje , bez kabiny

na skrzydle lakier bezbarwny zrobił mi troche psikusa , muszę pomysleć nad poprawieniem tego , nie chciał bym go na nowo malować , na trochę mam doscć " lublinów"

parę fotek

p1160135f.jpg

p1160131.jpg

p1160130.jpg

p1160129car.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przerabiałem już malowanie do lublinka , i w zasadzie do każdego z sześciu samolotów trzeba podchodzić indywidualnie

wybierając malowanie swojego modelu kierowałem się jego historią ,tym że przewiózł on rannego por. Dzwonka z pod przywidza do warszawy , choć bardziej podobało mi sie malowanie z literami PCK , które na tym samolocie zostały zamalowane jak widać na fotce

6831rxvi.jpg

lublin3344.jpg

inne ciekawe malowanie to z numerem 35 , namalowanym chyba już w czasie wojny, wydaje mi się że miał on chyba szachownicę ale od spodu , to tylko przypuszczenie

lublinrxvi.jpg

2lublinrxvi.jpg

a jeżeli nie to na pewno jeden lublinek latał z szachownicami

lublinxvi2.jpg

co do koloru skrzydeł to wydaje mi się że były tylko lakierowane

jyjjj.jpg

 

to tle moich dociekań

ciekawy samolot , raptem zrobiono sześc szt . i tyle możliwości malowań

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.