Skocz do zawartości

YAK-40, PLL LOT, 1:144


Michał G.

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny. Lubię takie proste i bezpretensjonalne modele. Sam zestaw nie jest chyba zbyt fajny, ale efekt końcowy wydaje się satysfakcjonujący. Ja nienawidzę AZModel. Za inne kwiatki wypuszczene pospiesznie na rynek, dlatego nie będę nigdy miał tego Jaczka. Poczekam na Zvezdę Może 20lat?

 

Zdjęciom brakuje głębi ostrości. Czym je robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - znów uznanie za temat i wybór schematu malowania . Zastrzeżenia miałbym do metalicznych krawędzi natarcia skrzydeł i sterów, sprawiają wrażenie malowanych od ręki.

Poza tym podoba się, a obserwując kolejne prace wnioskuję o zwiększenie zakresu detalowania, bo raz, że te zestawy się o to proszą, dwa - spokojnie wykonasz jakieś klapy, otwarte drzwi itp.

To co teraz? Pisałeś o Ił-18 - cywil będzie czy wojskowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mikołajem. Model ładny. Mam go ale mam obiecany też model w 1/72 to zobaczę jeszcze, który trafi na warsztat. Pewnie 72 bedzie z 36 SPLT a 1/144 może bedzie właśnie PLL LOT - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przyjemnosc z patrzenia. Bardzo ladny model.

 

Mam go ale mam obiecany też model w 1/72 (...)

 

Mozna wiedziec, kto wydal "jaka" w 1:72?

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna wiedziec, kto wydal "jaka" w 1:72?

W 1/72 widziałem tylko JL. To vaku, całkiem przyzwoitej jakości. Poza silnikami, które są do wymiany. Ale na szczęście dostępne są żywiczne zamienniki produkowane przez Chińczyków i Amerykanów.

Słyszałem jeszcze o Jak-40 żywicznym, jakiś czeski produkt, ale osobiście go nie widziałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. To jest ta czeska żywica o której wspominałem. Zasięgnąłem 'języka' i z opinii (nie)szczęśliwych posiadaczy dowiedziałem się, że bardziej adekwatna nazwa to 'model ży(g)wiczny' ;).

A w 1/144 bezapelacyjnie najlepszy jest rosyjski Jak-40 produkcji PAS Model. Po prostu bajka . Robią dwie wersje - wczesną i późną serię produkcyjną. Tyle, że ciężko dostępny u nas. No i nie jest specjalnie tani. Kiedyś usiłowałem go kupić bezpośrednio od producenta, ale nie wyszło. Teraz już podobno jest lepiej.

A co do samego modelu tytułowego - bardzo fajny. Ładnie wygląda w barwach LOTu. A kalka to czyj produkt? Własny? Czy tez brazylijski? Bo widziałem też taki zestawik z Pointerdog Decals ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.