Skocz do zawartości

Ił 2m3 1/72 Plastyk


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam najnowszy w moim dorobku model Ił 2m3 z leciwego zestawu Plastyka. Model zrobiony prosto z pudła w stylu "vintage" ale z błędnym malowaniem pudełkowym . W trakcie budowy było trochę pasowania,szpachlowania i piłowania ale jakoś się udało go skończyć. Taki już jest urok tych starych modeli.

Zaskoczyła mnie dobra jakość kalek które mają już 27 lat, niespodziewanie bardzo dobrze się nakładały.

Oczywiście tradycyjnie przepraszam za jakość zdjęć .

Pozdrawiam Grzesiek

 

CAM00187.jpg

CAM00188.jpg

CAM00191.jpg

CAM00192.jpg

CAM00193.jpg

CAM00195.jpg

bypicasa2html.gifcreated by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie wydaje sie OK choc ciężko to jednoznacznie ocenic bo fotki nie ostre .

Grzesiu połóż arkusz białego brystolu albo kartke z drukarki tak że by sie o cos o pierała i łukiem schodziła na podłoże ,postaw model nie trzymaj w reku bo i reka nie stabilna z modelem i z aparatem co gwarantuje na 100% poruszone zdjęcia /nie wiem czym robisz ale zakładam że tel.kom. ,postaw go na czyms stabilnym ,może byc gruba książka lub co kolwiek ,zdjęcia na pewno bede znacznie lespsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie wydaje sie OK choc ciężko to jednoznacznie ocenic bo fotki nie ostre .

Grzesiu połóż arkusz białego brystolu albo kartke z drukarki tak że by sie o cos o pierała i łukiem schodziła na podłoże ,postaw model nie trzymaj w reku bo i reka nie stabilna z modelem i z aparatem co gwarantuje na 100% poruszone zdjęcia /nie wiem czym robisz ale zakładam że tel.kom. ,postaw go na czyms stabilnym ,może byc gruba książka lub co kolwiek ,zdjęcia na pewno bede znacznie lespsze

 

 

Dzięki Robert , postaram się wrzucić lepsze fotki ale dopiero pewnie jutro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szafa gra. Teraz będą kolejne i kolejne modele - pamiętaj jak kiedykolwiek stwierdzisz że jesteś z siebie zadowolony to będzie Twój modelarski koniec.

 

podoba mi się jako również początkujący modelaż chciałbym skierować słwowa uznania za próby postszajdingu na spodzie, obicia i okopcone lufy; nie wszyscy szarpią się na taką eksploatację w trakcie pierwszego warsztatu. Ja modele stopniowałem najpierw bez kamo poźniej proste kamo (na niemieckich samolotach jest do trój 'kątów'-polecam) później obicia i okopcenia i preszjding bez kamo (np PZL Łoś), równiez słowa uznania za pokazanie modelu malowanego pędzlem(na forum to rzadkość. Ja sobie to odpuściłem pokazałem się dopiero z areo a tez widziałem w tym najwięcej sensu bo można było na gorąco pytać kolegów o szczegóły malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szafa gra. Teraz będą kolejne i kolejne modele - pamiętaj jak kiedykolwiek stwierdzisz że jesteś z siebie zadowolony to będzie Twój modelarski koniec.

 

podoba mi się jako również początkujący modelaż chciałbym skierować słwowa uznania za próby postszajdingu na spodzie, obicia i okopcone lufy; nie wszyscy szarpią się na taką eksploatację w trakcie pierwszego warsztatu. Ja modele stopniowałem najpierw bez kamo poźniej proste kamo (na niemieckich samolotach jest do trój 'kątów'-polecam) później obicia i okopcenia i preszjding bez kamo (np PZL Łoś), równiez słowa uznania za pokazanie modelu malowanego pędzlem(na forum to rzadkość. Ja sobie to odpuściłem pokazałem się dopiero z areo a tez widziałem w tym najwięcej sensu bo można było na gorąco pytać kolegów o szczegóły malowania.

 

Dziękuję Tomek cieszę się że Ci się podoba. Zdaję sobie sprawę z błędów które popełniłem przy budowie tego modelu. Postaram się żeby następne wyglądały lepiej. Na kompresor i aerograf zbieram kaskę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kwestiach merytorycznych było trochę w warsztacie. Ja - jako fan Plastyka - gratuluję ukończenia modelu. Choć myślę, że mogłeś jeszcze trochę z niego wyciągnąć. Piszę tak dlatego, że mam wrażenie, iż pasażery malowałeś jakby staranniej. I tak jak koledzy w następnym warsztacie życzę:

- trochę więcej przygotowania merytorycznego;

- trochę wolniej i delikatniej;

- jak dasz radę to już malowanie z aero;

- poprawa fotek (u mnie wciąż z tym nienajlepiej)

A jaki to temat będzie kolejny..?

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kwestiach merytorycznych było trochę w warsztacie. Ja - jako fan Plastyka - gratuluję ukończenia modelu. Choć myślę, że mogłeś jeszcze trochę z niego wyciągnąć. Piszę tak dlatego, że mam wrażenie, iż pasażery malowałeś jakby staranniej. I tak jak koledzy w następnym warsztacie życzę:

- trochę więcej przygotowania merytorycznego;

- trochę wolniej i delikatniej;

- jak dasz radę to już malowanie z aero;

- poprawa fotek (u mnie wciąż z tym nienajlepiej)

A jaki to temat będzie kolejny..?

Pozdrawiam - Mikołaj

 

 

Dziękuję Mikołaj. Nad następnym modelem właśnie się zastanawiam. Będzie to albo Su 22 1/72 Mastercraft lub An 24 W Amodel 1/144 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Swoje zdanie wyraziłem już w warsztacie. Model bardzo m się podoba.

Sam "orłem" w malowaniu nie jestem i podpatruję to co robią inni, i staram się brać pod uwagę rady bardziej doświadczonych z grona forum.

Reszta patrz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny łos Mam takiego sklejonego, ale z Mastercrafta..

inne malowanie, z trójkątem w którym jest lisek xD

nie pamietam jaki szwadron, bodajże ze Skierniewic..

Ił ładnie wyszedł, moj stoi w częsciach bo kleju zbrakło. :/

Proponuje podstawke-dioramke, bo ładnie wyszedł

pozdrawian Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia - mi ta skala nigdy jakoś nie pasowała (poza samolotami pasażerskimi) ale prawie ich nie sklejam; generalnie nie jestem zwolennikiem hasła 'małe jest piękne'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia - mi ta skala nigdy jakoś nie pasowała (poza samolotami pasażerskimi) ale prawie ich nie sklejam; generalnie nie jestem zwolennikiem hasła 'małe jest piękne'

 

 

Dzięki Tomek. Lubię ostatnio modele samolotów pasażerskich w skali 1/144 głównie konstrukcji radzieckiej. Oczywiście samoloty 1/72 z okresu II wojny i współczesne rury także są w moich planach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Lubię ostatnio modele samolotów pasażerskich w skali 1/144 głównie konstrukcji radzieckiej.... .

 

 

Tu 154M jest nadal hitem - szczerze mówiąc widziałem jeden godny uwagi ale nie pamiętam autora - poszukaj na pewno warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.