Skocz do zawartości

Douglas F-4D-1 Skyray 1/72 Tamiya


Alex976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przedstawiam kolejny mój ulepek, czyli Skyraya od Tamki. Model prosty w montażu, bardzo dobrze zdetalowany, ma ładne linie podziału i dobre kalki.

 

Eksperymentowałem przy nim troche zwłaszcza z malunkiem, a dokładnie z preshadingiem. Na początku wyszedł trochę tęczowy, ale szary całkiem nieźle to przykrył. Model miał być w założeniu bardzo mocno wyeksploatowany, zniszczony, miał mieć ubytki farby, oznaczeń i sporo przebarwień. Stąd ten szalony preshading.

 

Zamieszczam kilka fotografii z budowy modelu. Tak, wiem, w kokpicie powinien być szary, to moje niedopatrzenie

 

IMG_0348_1_zpsdd3e5429.jpg

IMG_0383_1_zps40c0bc13.jpg

IMG_0384_1_zpsd7ef667d.jpg

IMG_0385_1_zps75585798.jpg

IMG_0412_zps27d87b14.jpg

IMG_0413_zps027eb643.jpg

IMG_0437_zps176028e9.jpg

 

I teraz właściwa galeria!

 

IMG_0532_zps56f4d8a6.jpg

IMG_0533_zpsf5ce8b8e.jpg

IMG_0534_zps781498f5.jpg

IMG_0535_zps246037e4.jpg

IMG_0537_zpscaf740a1.jpg

IMG_0538_zps86e27b48.jpg

IMG_0539_zps87ea1225.jpg

IMG_0540_zps221b196a.jpg

IMG_0541_zps53822e46.jpg

IMG_0542_zps2d7ff85d.jpg

IMG_0543_zpsaf1a56c1.jpg

IMG_0544_zps409b2cbf.jpg

IMG_0545_zps8be416f6.jpg

IMG_0546_zps5c1319f1.jpg

IMG_0547_zps2539e90f.jpg

IMG_0531_zps38668373.jpg

IMG_0536_zps7f207403.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opad szczeny !! Piękny model, piękny samolot, fantastyczne zdjęcia !! Gratuluje !!

Zaskoczyłeś mnie efektem finalnym !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opad szczeny !! Piękny model, piękny samolot, fantastyczne zdjęcia !! Gratuluje !!

Zaskoczyłeś mnie efektem finalnym !!

Dziękuję bardzo!

No teraz to wygląda, choć czarne tło jakoś tak pochłania ten model.
fantastyczne zdjęcia !!

Sam już nie wiem jak z tymi zdjęciami Od siebie dodam, że mi się podobają.

Szkoda, że nic nie zostało po tej tęczy. Mogło być ciekawie. Trochę imho przesadziłeś z tymi obdrapaniami oznaczeń. No i miejscami kalki się świecą :/ Fajny, ale mogło być lepiej...

Dzięki. Z tęczy trochę zostało, zwłaszcza na spodzie. Na innym forum kazali mi zgasić te kolory, więc zgasiłem. Wcześniej było trochę zbyt jaskrawo, ale mysle, że teraz jest w sam raz. Te obdrapania to kwestia gustu myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny model! ... fajna skala

zdjęcia super - tylko czarne i ciemne elementy giną na czarnym tle...

Planuję jeszcze zdjęcia z białym tłem, więc będzie lepiej

Wcześniej było trochę zbyt jaskrawo

 

Jak dla mnie to nawet za bardzo przytłumiłeś te efekty, lubię takie ekspresyjne malowanki. Ogólnie fajnie wyszło, podoba mi się

Takich ekspresyjnych malowanek będzie jeszcze kilka. Teraz zaczynam projekty, w których dalej będę robiłem malarskie eksperymenty.

 

EDIT: znalazłem jeszcze jedno zdjęcie, które pokazuje model po pierwszej warstwie farby. Kontrast moim zdaniem zbyt duży.

IMG_0399_zps6c9eadad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że zbiorniki są rewelacyjne. W ogóle ślady eksploatacji rewelacyjne. Bardzo zdecydowane i realistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie ci to wyszlo .mam nadzieje ze z czasem I ja ogarne preshading

btw nie martw sie o kolor wnetrza .przez te mala owiewke I tak nic nie widac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że zbiorniki są rewelacyjne. W ogóle ślady eksploatacji rewelacyjne. Bardzo zdecydowane i realistyczne.

Spiton, jeszcze raz dziękuję. Może napiszę parę słów o tym brudzeniu. Na zbiorniki prosty przepis, najpierw psiknięte chrome silver, później biała farba, drapane wykałaczką. Następnie zrobiłem lekki filtr i zacieki z olejnej.

Płatowiec to samo. Kalki zdewastowane na etapie ich kładzenia, obicia również chrome sliver. Na wszystko poszedł sido, a później bardzo gęsty wash z olejnej. Wcierałem go bardzo mocno płaskim pędzlem w powierzchnię modelu i ścierałem niemal od razu ręcznikiem papierowym. Zadziałało to jak filtr, olejna jakby wniknęła w powierzchnię modelu, przez co kolory sie przełamały i wyszły jeszcze fajniejsze.

Swietnie ci to wyszlo .mam nadzieje ze z czasem I ja ogarne preshading

btw nie martw sie o kolor wnetrza .przez te mala owiewke I tak nic nie widac :P

Dzięki.

Preshading trudny nie jest, ważne, żeby mieć pewną rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny model i do tego w mojej ulubionej skali. Ślady eksploatacji robią ogromne wrażenie, dotyczy to szczególnie zbiorników paliwa. Dodatkowo jest to model rzadki na forach, co jeszcze bardziej podnosi jego wartość. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobał preszejding. Bo nie akcentował mechanicznie linii podziałów, tylko modulował jasno szarą powierzchnie. W efekcie uzyskałeś bardzo dobry efekt. Dużo bardziej realistyczny, niż kiedy podkreśla się preszejdingiem każdą linie podziału. Tak że duży plus za odważny i nowatorski preszejding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshading jest tutaj w pytę i nie ukrywam, że w następnym modelu planuję go skopiować: dużo kontrastowych pól malowanych kilkoma kolorami: rozjaśnianie i przyciemnianie powierzchni.

Bardzo fajny eksperyment który dobrze tu wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny model i do tego w mojej ulubionej skali. Ślady eksploatacji robią ogromne wrażenie, dotyczy to szczególnie zbiorników paliwa. Dodatkowo jest to model rzadki na forach, co jeszcze bardziej podnosi jego wartość. Gratulacje!

Wielkie dzięki, chyba przesadzacie z tymi pochwałami

Kalki zdewastowane na etapie ich kładzenia,D

 

Zdewastowałeś je celowo, czy był jakiś problem z kalkami?

Zdewastowane celowo, nie ma z nimi żadnego problemu.

Bardzo mi się podobał preszejding. Bo nie akcentował mechanicznie linii podziałów, tylko modulował jasno szarą powierzchnie. W efekcie uzyskałeś bardzo dobry efekt. Dużo bardziej realistyczny, niż kiedy podkreśla się preszejdingiem każdą linie podziału. Tak że duży plus za odważny i nowatorski preszejding.

Spiton, właśnie takie było założenie tego preshadingu. Chciałem zrobic coś oryginalnego, nietypowego, co w końcowej fazie da dobry efekt. I, nie będę ukrywał, chyba mi to wyszło.

Preshading jest tutaj w pytę i nie ukrywam, że w następnym modelu planuję go skopiować: dużo kontrastowych pól malowanych kilkoma kolorami: rozjaśnianie i przyciemnianie powierzchni.

Bardzo fajny eksperyment który dobrze tu wyszedł.

A prawa autorskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshading jest tutaj w pytę i nie ukrywam, że w następnym modelu planuję go skopiować: dużo kontrastowych pól malowanych kilkoma kolorami: rozjaśnianie i przyciemnianie powierzchni.

Bardzo fajny eksperyment który dobrze tu wyszedł.

A prawa autorskie?

 

Właśnie, co z tymi prawami autorskimi? Rozumiem, że miłe komentarze łechcą ego każdego modelarza, ale jeżeli się nie mylę "kolorowy preshading" zapoczątkował na polskich forach KFS i przypisywanie sobie pewnych "innowacji" w technikach malarskich jest tutaj trochę nie na miejscu,a rzekłbym wręcz obraźliwe dla Kamila

Jeden z wielu przykładów jego prac z wykorzystaniem pstrokatego szejdingu

 

ll4g.jpg

 

Ps. Może się jeszcze pochwalisz jakąś nowinką techniczną kolego, której nie znamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę, nie wyczułeś idei preszejdingi na tym skyrayu. Preszejdingi KSF są bardzo schematyczne. A tu nie ma schematu. Nie ma pojechania po wszystkich liniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshading jest tutaj w pytę i nie ukrywam, że w następnym modelu planuję go skopiować: dużo kontrastowych pól malowanych kilkoma kolorami: rozjaśnianie i przyciemnianie powierzchni.

Bardzo fajny eksperyment który dobrze tu wyszedł.

A prawa autorskie?

 

Właśnie, co z tymi prawami autorskimi? Rozumiem, że miłe komentarze łechcą ego każdego modelarza, ale jeżeli się nie mylę "kolorowy preshading" zapoczątkował na polskich forach KFS i przypisywanie sobie pewnych "innowacji" w technikach malarskich jest tutaj trochę nie na miejscu,a rzekłbym wręcz obraźliwe dla Kamila

Jeden z wielu przykładów jego prac z wykorzystaniem pstrokatego szejdingu

 

Ps. Może się jeszcze pochwalisz jakąś nowinką techniczną kolego, której nie znamy?

Chyba "kolego" nie zrozumiałeś żartu w mojej wypowiedzi. Proponuję ci jeszcze napisać, że obrazą jest używanie aerografu, bo przecież ktoś go użył wcześniej ode mnie! To straszne!

Jak chcesz robić zadymę to w swoich wątkach. Nie wzorowałem się na pracach KFS, jak widzisz (a raczej nie widzisz) mój preshading jest zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki zdewastowane na etapie ich kładzenia,D

:

 

Nie widziałem zdjęcia samolotu US Navy w czasie służby liniowej, z choćby lekko zdewastowanymi znakami. Ty pewnie też nie?

Jeśli psucie kalek miało podnieść realizm, to spowodowało niestety efekt odwrotny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki zdewastowane na etapie ich kładzenia,D

 

 

Nie widziałem zdjęcia samolotu US Navy w czasie służby liniowej, z choćby lekko zdewastowanymi znakami. Ty pewnie też nie?

Jeśli psucie kalek miało podnieść realizm, to spowodowało niestety efekt odwrotny...

Ja również nie widziałem takiego samolotu. Tylko że on jest już po służbie i jest pozostawiony gdzieś na lądzie, poddany siłom natury i niszczącej potęgi ludzi. Wtedy znaki mogły sie podrapać. Kiedyś model dorobi się podstawki, więc to będzie miało sens bez potrzeby tłumaczenia co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.