Skocz do zawartości

Su-27 1/48 malowanie Angola


jarex15

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, ze zrobiles swoj model z otwarta kabina i hamulcem aerodynamicznym. Nie wiem czy taka konfiguracja wystepuje w rzeczywistosci, jeszcze klapy tylne wypuszczone... ale jest efektowna. Nastepny duzy plus to wash na dolnych powierzchniach, ktory szczegolnie przypadl mi do gustu. Z minusow podam dwa. Przy masie startowej tego samolotu ok.20 ton mogles pokusic sie o zrobienie efektu ugietych opon. Wystarczylo lekko pociagnac pilnikiem kola. A drugi to nieco zabawkowo wygladajace rakiety. Szkoda, ze nie zapusciles im linii podzialu. Pozostale zonki pewnie wytkna Ci inni.

Generalnie jak moi koledzy z Angoli, z ktorymi obecnie pracuje zobaczyli Twoje dzielo to zrobili tak i niech to bedzie najlepszym komentarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taka konfiguracja wystepuje w rzeczywistosci, jeszcze klapy tylne wypuszczone...
Czesto na wszelakich ekspozycjach statycznych, podczas imprez lotniczych, otwieraja/wychylaja co sie da, zeby sie "obiekt" efektowniej sie przezentowal. Cos w rodzaju stroszenia piorek. Mozna przyjac, ze to egzemplarz wystawowy.

 

Bardzo fajny model. Czy napisy eksploatacyjne sa w angolskich samolotach po angielskiemu?

 

Ps.

Koniecznie zrob cos z tymi oponami, bo teraz wyglada to nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Pięknie zrobiony model. Tylko, jak wspomniał jeden z moich przedmówców.... te rakiety. I już nie chodzi nawet o to, że nie mają 'łosza', ale sa po prostu nieładne. Może pokusisz się o ich mały 'apgrejd'? Przede wszystkim zetnij im te paskudnie grube skrzydełka i dodaj zrobione z blaszki, kawałka cienkiego plastiku lub (polecam) z papieru (najlepiej do kolorowych drukarek laserowych - bardzo dobry i w miarę sztywny, za to idealnie gładki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napisy eksploatacyjne sa w angolskich samolotach po angielskiemu?

A nie jest tak, że tradycja wspierania Angoli i jej ludu w walce z kolonializmem przetrwała upadek ZSRS i nadal szkoli się pilotów i techników w Kraju [Nowych] Rad? Chyba cyrylicę opanowali.... Korci mnie , by Harriera Gr3 w tych barwach zrobić - takie "łot if ?" , także pytanie jarex15 - to kalki HDL, czy też insze wynalazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , dawno mnie nie było bo miałem dużo na głowie ale postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania

Mam pytanie, jak i czy malowałeś silniki, żeby uzyskać taki fajny efekt?

Alclady według tego przepisu( tak mnie więcej), i duzo sido przed malowaniem olejnymi.

http://www.naritafamily.com/howto/Su27/photo_frame.htm

w "zakładce" engine

 

ten model to czyjej produkcji??

Academy skala 1/48

 

pytanie jarex15 - to kalki HDL, czy też insze wynalazki?

Tak to jest HDL i są super dużo opcji malowania np. etiopia, eritrea, ja polecam kaleczki.

Dzięki wszystkim za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.