Skocz do zawartości

M-18 Hellcat


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Kolejny zabytkowy model z mojej kolekcji. Jest to M-18 Academy zrobione z pudła. Malowane całkowicie Humbrolami. Wykonany około 2000 roku (+- 1 rok). Strzeliłem kilka baboli, o kilku rzeczach zapomniałem . Nie bedzie przemalowań, poprawek. Taki ma być i juz

Zapraszam do oglądania i oceny>>>>>pozdrawiam>>>>marioba>>>>

 

 

c9fe66870d283109m.jpg

1fa0a45ed4d88b59m.jpg

a37da142d1cbd09cm.jpg

f4ae563d975a2320m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne wykonanie, czysto schludnie, niemniej coś "styrałbym" go, ale oczywiście to subiektywna uwaga. Generalnie miły dla oka pojazd w barwach Białej Gwiazdy, prosiłbym Cię o lepsze fotki, bo zastanawiam się nad Hellcatem, tyle że od AFV Clubu. Niemniej chętnie podpatrzę troszkę szczegółów w Twojej miniaturze.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba, chociaż fotki trochę nieostre jakieś takieś.

Nie mam nic przeciwko czyściochom . A zdjęcie wnętrza wieży da się zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00cb1cdb59aa3eafm.jpg

 

Dokładam fotografie wnętrza wieży. Zdjęcia takie nie ostre, bo to z negatywu i troche takie dziwne są.

 

 

Pozdrawiam>>>>>>marioba>>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wnętrze czym malowałeś, tzn. jakim kolorem? Jestem na etapie malowania wieży i wnętrza, wszystko białym, a u Ciebie widzę piękne wariacje na temat. Masz może jeszcze inne fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety!

Zabytkowy model został odświeżony. Dziękuje że kogoś jeszcze on zainteresował.

 

 

Jestem na etapie malowania wieży i wnętrza, wszystko białym

Z tym malowaniem wieży od środka na biało to bym uważał. Wieże od środka, w odkrytych wozach typu M18, M10, M36, M.....itd. były malowane olive drab. Podłogi wież i podłogi wanny również. Na biało malowane były zazwyczaj tylko te elementy których nie widać było z góry.W moim M18 jest błąd w malowaniu pokryw włazów kierowcy i pomocnika. Pomalowane są na biało. Powinny być olive drab. Ale że model jest dawno zlepiony i pomalowany to nic nie będę w nim zmieniał

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, teraz mycie wnętrza mnie czeka... Skąd takie dane co do malowania? Logika to jedno, ale czy mieliście jakieś ogólne instrukcje pochodzące z tamtych czasów, tzn. wytyczne US Army?

 

Marioba, podeślij proszę fotki wnętrza wieży, jeśli dasz rade je zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Silnik jest lotniczy, gwiazdowy a rury nie są wyprowadzone poza kadłub.

Zostały ukryte pod ażurową osłoną silnika.

Jeśli nie zasłonisz tych podłużnych szczelin nie będzie kłopotu co można wywnioskować ( bez nadmiernego wysiłku.. ) patrząc na film.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję za odgrzebanie mojego starego wątku.

zadyma po odpaleniu silnika jest taka, że niczego nie widać

 

Zadyma wynika z budowy silnika gwiazdowego, który to jako taki ma większe zużycie oleju niż rzędowy. Ale nie w tym problem.

Z dolnej części karteru, w spoczynku, olej ścieka do dolnego cylindra (lub cylindrów) Problemem jest olej przedostający się do komory spalania w dolnych cylindrach - po dłuższym postoju. Dlatego właśnie przed rozruchem ręcznie obracano taki silnik - chodziło m.in. o unikniecie możliwości awarii, bo olej jest nieściśliwy - mógł uszkodzić głowice lub układ tłokowo korbowy. Stąd ta potężna zadyma ( palony olej razem z paliwem ), która to po rozgrzaniu silnika (oleju) zanikała. Dodatkowo Amerykanie profilaktycznie dodawali oleju do benzyny, co miało zapobiegać zacieraniu się silników, jednak powodowało to szybkie zużycie świec zapłonowych.

 

I tyle......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, to silnik gwiadowy był też chyba w M24 Chaffe. Marioba, dzięki tobie wielu z nas inaczej spojży na zwykłą korbę rozruchową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

dzięki tobie wielu z nas inaczej spojży na zwykłą korbę rozruchową

Jak również inaczej popatrzymy na facetów obracających śmigła przed rozruchem w samolotach z gwiazdowymi silnikami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.