Skocz do zawartości

Sherman M4A1(76)W Dragon+Aber 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz z jakiego okresu ten Sherman. Jeżeli z Normandii to powinien mieć wczesny wariant wieży bez wentylatora z tyłu i bez deflektora spalin to patenty dopiero po Normandii wprowadzili. a ogólnie to bardzo ładny modelik pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ogólnie to bardzo ładny modelik

Dzięki , fajnie że się podoba

 

Napisz z jakiego okresu ten Sherman. Jeżeli z Normandii to powinien mieć wczesny wariant wieży bez wentylatora z tyłu i bez deflektora spalin to patenty dopiero po Normandii wprowadzili.

 

Ja to się tam za bardzo nie znam ale w pracy p.S.Zalogi pt."US Tank Battles in France 1944-45" wyd.Concord str.19 stoi taka fotka:

th_File0096.jpg

a pod spodem podpis głosi co następuje cit.:

"A M4A1(76mm) of Co.D, 66th Armoured Regiment, 2nd Armored Division carriers an infantry team into action during Operation Cobra."

 

Przyjąłem ze gościu ma jakieś pojęcie o temacie i tym się sugerowałem , nie jestem biegły w zakresie szermanologii i być może strzeliłem jakieś babole ale cóż na korekty już za późno... .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temirku - jako fan Twoich zabaw w "zróbmy sobie czołg" stwierdzam, że nawet z Amerykańca potrafisz śliczności wycisnąć. Rażą tylko te grubaśne gąski (gumiaki?) i podstawa 50-tki na wieży. Fajne stonowane kolorki, pomysł z anteną inetresujący. Ocena: bdb - .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jako fan Twoich zabaw w "zróbmy sobie czołg"

 

Bardzo mi z tego tytułu miło

 

Rażą tylko te grubaśne gąski (gumiaki?) i podstawa 50-tki na wieży.

 

Tak to gumiaki ale za to elegancko się je nakładało (fe świntuchy to nie oto chodzi co macie na myśli ).

Przylądając tak fotkom orginałów tak sobie wydumałem że akurat ten typ gąsienic był dosyć masywny, może żółci bracia nieco przesasadzili ale chyba nie za bardzo , natomiast podstwę km. ratowałaby w tym przypadku blacha a tej w zestawie ni ma .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem fanem twoich modeli i to następne dzieło, które bardzo mi się podoba, zbliżam się do popełnienia jakiegoś Szermana (w moim języku oznacza to natępną pięciolatkę) więc spoglądałem z tym wiekszą ciekawością. jak zawsze trzymasz klasę robiąc sobie czołg. niestety, nie jestem fanem twoich zdjęć.... zrób coś z tym Temirku, please!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

niestety, nie jestem fanem twoich zdjęć....

 

Cóż by tu rzec - chyba tylko tyle że niestety nie można mieć wszystkiego ( )...

 

zrób coś z tym Temirku, please!!!!!!!!!!!!!!

 

Tu jest problem : wszystko to bowiem przekracza moje możliwości sprzętowo/warsztatowo/intelektualne...

- sprzęt: mój aparat to już muzealne egzemplum

- warsztat: więcej niż skromny

- w moim przypadku trzeci podpunkt zadaje kłam twierdzeniu że wszystko jest dla ludzi...

 

takie brzydactwo, a jednak może zachwycać w Twoim wykonaniu.

 

czę się zalukrowany

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mogłem sobie pooglądać fotki. Bardzo ładny. Nic dodać....

Co do gąsienic uważam że są OK. Grubość nie razi. Świetnie na dodatek pobrudzone. Jednym słowem: GRATULACJE!

 

A jeśli już miałbym marudzić to: przydałąby się podstawka i ci piechociarze z tyłu jak na zdjęciu. Ale i bez tego jest świetnie

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest problem : wszystko to bowiem przekracza moje możliwości sprzętowo/warsztatowo/intelektualne...

- sprzęt: mój aparat to już muzealne egzemplum Mr. Green

- warsztat: więcej niż skromny

- w moim przypadku trzeci podpunkt zadaje kłam twierdzeniu że wszystko jest dla ludzi...

 

Aparat nie ma nic do rzeczy w sumie. Widzę, że filtrowanie opanowałeś już bo w nazwie pliku pojawia się magiczne słowo "filtered"

 

Jakiego programu używasz do obróbki zdjęć. Jeżeli masz fotoszopa to z miłą chęcią zrobię Ci szybki tutorial z kilku tips&tricks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Aparat nie ma nic do rzeczy w sumie.

 

Eee...Chyba jednak jakieś różnice chyba są między modelami (aparatów oczywście) ...

 

Widzę, że filtrowanie opanowałeś

 

Za dużo powiedziane - powiedzmy "wstępnie załapałem"

 

Jakiego programu używasz do obróbki zdjęć

 

Adobe Photoshop Elements 2.0.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee...Chyba jednak jakieś różnice chyba są między modelami (aparatów oczywście) ...

 

Jasne, że są. W większości dotyczą zupełnie zbędnych rzeczy

Zdjęcia robisz bardzo dobre: chodzi mi o kadr, oświetlenie modelu (szczerze mówiąc mnie by się nie chciało fotek warsztatowych odstawiać tak jak Ty robisz te swoje ), głębie ostrości. Kwestia tylko obróbki.

 

Elementsów nie używałem nigdy. Od razu pełna wersja fotoszopa ale powinno być wiele podobnych suwaczków w obu programach. Jakbyś miał pełnego PS'a nawet starą wersję 7.0 to by było miodzio. A masz wersję angielską, czy polską? Możemy się kiedyś umówić na GG i zrobić tutorial live

 

 

Za dużo powiedziane Mr. Green - powiedzmy "wstępnie załapałem"

 

Więcej nie musisz patrząc po rezultatach

 

A wracając do modelu to powiem tylko, że jest wypaśny. Szczegóły, które mi się najbardziej podobają: antena, naturalny "zwis" Mr. Brown'a, bambetlen (paski szczególnie), syf na pancerzu (ten na układzie jezdnym troszkę mniej - wygląda na taki jakby zbetoniały). Generalnie kolejna piękna robota!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakbyś miał pełnego PS'a nawet starą wersję 7.0 to by było miodzio.

 

Mam, ale niezainstalowany ale można to zmienić

 

masz wersję angielską, czy polską?

 

Polską.

 

Możemy się kiedyś umówić na GG

 

Niestety nie posiadam .

 

syf na pancerzu (ten na układzie jezdnym troszkę mniej - wygląda na taki jakby zbetoniały

 

Jak już wspomniałem to wina mojej profanacji zdjęć i efekty bledną

Przyjmijmy tymczasem że to zaskorupiałe błoto

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temir 2 Kolejny bardzo piękny model. Może czas na dioramke?

Bardzo się ciesze, że siedzisz w 72 bo ta skala Ci się należy (nie umniejszająć innym siedzącym w 72).

Jak zwykle precyzyjna robota, której nie powstydziłby się najlepszy zegarmistrz.

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.