Skocz do zawartości

Su-122 UM 1/72


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

E, zmusiłem się, żeby go skończyć. Nie podoba mi się, jakoś wash olejny mi nie przypasił do końca. Następny model już będzie z washem akrylowym, zaklinam się.

Sam model nie jest zły, trochę kiepskie detale gdzie niegdzie, no i te paskudne gumowe bandaże. Malowany pędzlem, farbami humbrol, bród-pastele i pigmenty.

 

Przepraszam za wściekłe tło, ale gdzieś biały brystol się zapodział, muszę kupić.

 

DSC06552.jpg

 

DSC06549.jpg

 

DSC06541.jpg

 

DSC06547.jpg

 

DSC06546.jpg

 

DSC06540.jpg

 

Edit:

 

Coś wygrzebałem z szafy, chyba nieco lepsze...

 

foto2.jpg

 

foto1.jpg

 

foto3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Model super , miły dla oka . Jakimi pigmentami wykonywałeś te zakurzenia ?? ;) A czemu jest takie uprzedzenie do washa akrylowego?? ja właśnie chcę po eksperymentować specjalną mieszanką od vallejo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, zmusiłem się, żeby go skończyć. Nie podoba mi się, jakoś wash olejny mi nie przypasił do końca. Następny model już będzie z washem akrylowym, zaklinam się.

Błądzisz, błądzisz

Oleje są fajne,pobaw się jeszcze kiedyś z nimi, warto :-)

Model fajny jest, może niektóre zacieki za duże, ale tak to mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcieniami robiłeś okurzenia i zacieki

 

Jakimi pigmentami wykonywałeś te zakurzenia ?? ;)

 

Pigment CMK - light earth, oraz jasno żółta sucha pastel.

 

Ja bym został przy olejnym washu ale:

 

te sido błyszczące mnie wnerwia, przy akrylowym washu mogłem dać półmatową cienką warstwę, i było git, nie musiałem się bawić w jakieś matowienie, no a tu 2 warstw sido zmatowić nie umiem-jakieś takie przebłyski są miejscami, a lakier matowy odpada, właśnie ze względu, na to, że maluję pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te sido

A po co ci sido to washa z olei? Szkoda się męczyć z lakierami. Jak malujesz akrylowymi farbami to na 99% nic Ci się nie stanie(na pewno farby olejne i rozcieńczalniki do nich nie ruszają Pactr i zazwyczaj też akrylowych MM, nie wiem jak Vallejo i innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że się zmusiłeś, bo wyszedł bardzo zgrabnie. Trochę sobie poszalałeś pigmentami, ale dzięki temu pojazd nie jest monotonny. Mi się podoba.

A po co ci sido to washa z olei? Szkoda się męczyć z lakierami. Jak malujesz akrylowymi farbami to na 99% nic Ci się nie stanie(na pewno farby olejne i rozcieńczalniki do nich nie ruszają Pactr i zazwyczaj też akrylowych MM, nie wiem jak Vallejo i innych)

Problem w tym, że Pafica malował olejnym Humbrolem. W takim przypadku chyba najlepszym wyjście będzie robienie washa akrylowego, chociaż osobiście spróbowałbym pomalować pojazd jakąś satyną czy nawet matem akrylowym, co by zabezpieczyć farbę i pobawiłbym się dalej olejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Pafica malował olejnym Humbrolem. W takim przypadku chyba najlepszym wyjście będzie robienie washa akrylowego, chociaż osobiście spróbowałbym pomalować pojazd jakąś satyną czy nawet matem akrylowym, co by zabezpieczyć farbę i pobawiłbym się dalej olejami.

 

Jeszcze inna możliwość to olejny wash punktowy, ścierany bez rozpuszczalnika (w moim przypadku to w ogóle prawie nie ścierany, tylko jak gdzieś przesadzę z ilością) ładowany bezpośrednio na humrolkę.

Minusy - mniej "spektakularne" efekty (zwłaszcza wszelkich zacieków, trzeba później podrasowywać np "biedroną) i bardziej czasożerny.

Plus - nie trzeba się bawić w sido, maty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny model ale wpuść jeszcze trochę ciemnego koloru w otwór lufy bo jest taki nieprzekonujący. braudzenie bardzo mi się podoba, widać że pojazd się najeździł. fajnie by było jeszcze walnąć jakąś zrolowaną plandekę czy co, to by model ożywiło. i naprawdę szkoda, że tak bez żadnego napisu, to mogłoby ciekawie zagospodarować płyty przedziału bojowego. ale to takie marudzenie którym się nie przejmuj. efekt jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.