Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV ausf. B - Tristar 1:35


Boozy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Gotowy model pz.kpfw IV ausf. B z firmy Tristar.

Model wzorowany na modelu z 21 Dywizji Pancernej, Normandia 44'.

Skleja się całkiem fajnie, spasowanie bez zarzutu. Najgorsze są gąsienice, w których przed sklejeniem trzeba obrobić każde ogniwo. Oczywiście doświadczeni modelarze mogą wymienić wiele rzeczy na blachy.

Mój model nie jest wolny od błędów, których część zauważyłem podczas warsztatu. Ogólnie jest pare rzeczy, które w moim odczuciu się mi udały, ale są też takie które mi się nie podobają.

 

58.jpg

61.jpg

60.jpg

64.jpg

57.jpg

63.jpg

59.jpg

62.jpg

68.jpg

65.jpg

66.jpg

67.jpg

Fotka grupowa:

56.jpg

Miłego oglądania.

 

PS. Zdjęcia są jedne lepsze jedne gorsze ze względu na szybko zmieniające się warunki atmosferyczne. ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Mam pytanko ! Czy nie miałeś wrażenia, że tristarowy plastik jest jakiś taki "mydlany" i sprawia wrażenie strzępiącego się podczas obróbki ? Miałem takie wrażenie podczas dłubania przy PzKpfw 38(t) tejże firmy (...zresztą nadal niedokończonym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dorzuć wersję H i rządzisz

A sam czołguś bardzo mi się podoba, ciekawe malowanie

 

pzdr.

Oczywiście dorzuce. Jakby to powiedzieć jest na etapie kompletowania. Dzięki za komentarz

 

Ciekawe malowanie, ładnie Ci ta IV wyszła

Spawy były fabrycznie?

No i ja wciąż czekam na pustynną IV

Dzięki. Tak spawy fabryczne.

Mówisz i masz bo właśnie się do pustynnej przymierzam (ausf.D).

 

Bardzo ładny model, ubrudzony i obity przez przesadyzmów. Trochę cieniowania by się przydało, ale to kwestia gustu.

Ogólnie piwo się należy

Cieniowania itp. to się jeszcze musze nauczyć. Dzięki.

 

Ładnie Mam pytanko ! Czy nie miałeś wrażenia, że tristarowy plastik jest jakiś taki "mydlany" i sprawia wrażenie strzępiącego się podczas obróbki ? Miałem takie wrażenie podczas dłubania przy PzKpfw 38(t) tejże firmy (...zresztą nadal niedokończonym )

Dzięki. Raczej plastik tristara jest dobrej jakości. Nie napotkałem przeszkód. O ile mnie pamięć nie myli to jeden element mi się uszczerbił, reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieję, że zrobisz warsztat na forum

Tak ale na razie jeszcze nie tu (związanie konkursem).

 

No, no kolejna ładna czwóreczka i do tego to ciekawe kamo.

Dzięki.

Jak dla mnie, to Twój najlepszy model! Śliczne tłumiki Bardzo mi się podoba całokształt! Gratulacje!

 

Aha! Fajne fotki

Dzięki Radku. Czekam na Twojego pz IV. Fotki od niedawna wyostrzam w programie i dlatego są troszke lepsze.

 

Kolejna czwórka i kolejny bardzo dobry model.

Bardzo dobry to jeszcze nie jest ale staram się.

Są błędy aleee..... kamo fajne

Najlepiej napisz mi te najbardziej rażące bo przy kolejnym postaram się je wyeliminować. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna "czwóreczka", wybór malowania to strzał w 10.

Dzięki Seb. Starm się jakoś od teraz wybierać upatrzone wersje bo poprzednio wszystko w panzergrey i tak za bardzo bez jakiegoś konkretnego upatrzonego egzemplarza.

PS. Czekam na Twojego Tigera.

 

spoko,bardzo dobry model.fajnie wyszly metaliczne przetarcia na kolach

Dzięki. Przetarcia podpatrzyłem u kilku modelarzy i spróbowałem.

 

Piękny. U mnie ten sam egzemplarz w 1/72 czeka na moje zmiłowanie

Dzięki. To do dzieła z nim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To do dzieła z nim! Smile

 

Łatwo się mówi Mirage walnął takie partolstwo, że bez blach ani rusz (w wypraskach włazy na wieży i na osłonach przekładni są niedolane).

Ale dzięki Tobie mam inspirację i dostałem motywacyjnego kopa - teraz trzeba zbierać fundusze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się mówi Mirage walnął takie partolstwo, że bez blach ani rusz (w wypraskach włazy na wieży i na osłonach przekładni są niedolane).

Ale dzięki Tobie mam inspirację i dostałem motywacyjnego kopa - teraz trzeba zbierać fundusze

Zbieraj i walcz...

 

wydech po prostu zniewala, jak dla mnie cudo. A i malowanie inne, nigdzie nie widzialem takiego... Swietny model.

Dzięki. Malowanie patrz pierwszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.