Skocz do zawartości

ZÜNDAPP KS 750 skala 1:72 - galeria


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie miodzio , chyba nie miałbym tyle cierpliwości. Ja też walczyłem z gotowym motorkiem, choć może nie był tak tragiczny, jak ten opisywany przez Ciebie. Wygląda tak.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model w Twoim wykonaniu rzucający na kolana.

Świetny maluszek, bogato zdetalizowany, szprychy jak pisałem przy poprzednim motocyklu - niesamowicie wykonane.

Chciałbym kiedyś zobaczyć ten model na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek, tworzysz śliczne rzeczy, szkoda tylko że te detale gołym okiem to prawie nie widać - nie zrozum mnie źle, po prostu w tym scratch buildingu jesteś świetny I przekraczasz próg wielkości modelu, po którym gołym okiem nie widać ogromu pracy.

 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudku, ukłony w pas Ci składam, dla mnie to mistrzostwo świata. naprawdę wielki szacunek. motocykl - cud, miód. natomiast moim zdaniem lizak jest do wymiany na lepiej zrobiony a kolor cegieł jest jakiś nieprzekonujący. ale to można poprawić jakby co. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dzień dobry, chciałem wystawić dioramę do konkursu

- Dzień dobry, proszę ją zatem przynieść

- Mam ją przy sobie...

- Proszę pana, ale pan mówi o dioramie, będąc w szortach i koszulce z papierosami i zapalniczką w dłoni, gdzie pan może mieć dioramę?

- W pudełku od papierosów...

 

 

I takie coś wzbudza podziw, małe a jak ogromnie efektowne i ten detal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też walczyłem z gotowym motorkiem

Widziałem Twoje dzieło. Trzeba przyznać, że to całkiem przyzwoity zestaw. Z pewnością wycisnąłeś z niego maximum. Ja też wkrótce zbuduję Harleya w 1/72 (do pomiarów mam motor ITALERI w 1/9 i TAMIYA w 1/35.

lepszy byłby z koszem

No pewnie, że byłby lepszy. Tym razem zamarzyło mi się solo, ale jak tylko podszkolę się w odlewaniu z żywicy, to zrobię go z koszem i we wszystkich wersjach w jakich występował.

Chciałbym kiedyś zobaczyć ten model na żywo...

Nie ma sprawy - jak dopiszą wiatry, to zabiorę swoją kolekcję do Gniezna.

Gdyby nie to, że w temacie jest podana skala to trzeba było by się mocno zastanowić czy przypadkiem nie jest to 1/35

Wielkie dzięki! Taki komplement od gościa który buduje RWD 5 Bis od podstaw - wiele dla mnie znaczy. Zresztą Twój model od oryginału także różni się tylko skalą w temacie.

mimo że taki malutki nie sposób go nie zauważyć

Hmmm, parę dni temu niosłem Cushmana zaparkowanego luzem na kawałku gładkiej płytki. Nawet nie zauważyłem kiedy się z niej zsunął. Myślałem, że dostanę szału bo nigdzie nie mogłem go znaleźć. Po godzinie poszukiwań zobaczyłem, że wisi zahaczony kierownicą o obicie z boku fotela... Poza tym regulamin konkursu LOK zakłada, że model poddany ma być ocenie z odległości 1,5m - hmmm, może sędziowie chociaż podstawkę zobaczą...

przekraczasz próg wielkości modelu, po którym gołym okiem nie widać ogromu pracy.

Eeeeetam, każda skala rządzi się swoimi prawami...

moim zdaniem lizak jest do wymiany na lepiej zrobiony a kolor cegieł jest jakiś nieprzekonujący

Wielkie dzięki Andrzeju za słuszną uwagę. Pokruszone cegły zrobiłem z zabarwionego farbką gipsu. na początku kolor był OK, ale jak gips porządnie wysechł to wszystkie cegły "wyblakły'. Już to poprawiłem - podmalowałem każdy okruch. A przy sklejaniu lizaka, to mi się chyba ręce trzęsły - to także poprawiłem. Myślę, że teraz jest dużo lepiej.

W pudełku od papierosów...

He, he - chociaż nie palę to jednak byłeś blisko! Każda podstawka ma jeszcze przezroczystą osłonę. Wszystkie 4 motocykle przewiozę do Gniezna w kieszeniach kurtki...

czego te cegly takie rozowe, problemy z ustawieniami aparatu?

O cegłach pisałem wyżej, a zdjęcia robię telefonem. Przydałby się jakiś kurs, bo nie potrafię w pełni dopasować ustawień do oświetlenia itp.

Marudek - A QU QU

Dzięki Rafał! Może kiedyś "dorosnę" do Twojego poziomu w robieniu realistycznych podstawek, obić i obłoceń.

 

Zbyszek, Arek17, krzychu-onisk - wielkie dzięki za Wasz doping!

 

DSC02730.jpg

DSC02732.jpg

DSC02733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie!

 

Mnie również było miło z Wami pogadać. Własnie dlatego żebym był rozpoznawalny zleciłem zrobienie koszulki z moim Avatarem. Najbardziej cieszę się z zawartych znajomości (dostałem parę kontaktów) no i z tego, że moje motorki się podobały.

 

Andrzeju, fotki o które prosiłeś prześlę Ci jutro na mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję z góry jak powiedzieliby bankierzy :-) bardzo jestem ciekaw. a ja zrobiłem dla Ciebie fotki paru motorków w Białymstoku ale trochę potrwa zanim się ogarnę. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.