Skocz do zawartości

[G] M3 Halftruck z Normandii/ Academy 1:72


ozzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Pierwszy mój pojazd półgąsienicowy M3 Half Truck .

Oczywiście to nie koniec. Do modelu wykonam podstawkę z Normandii.

Ciągnik ma oznaczenia 1Dyw. panc.,którą dowodził słynny Gen. Maczek. Kalki zapożyczyłem z modelu Dragona.

Jego przeznaczeniem były funkcje logistyczne, co uwiarygodnię późniejszym wyładowaniem zapasami powierzchni ładunkowej. Kierowca w modelu składa się z dwóch części różnych figur, korpus to Airfix, a główka Italeri.

Trzeba było starannie wyszlifować części,a w niektórych miejscach musiała pójść szpachla, którą też starannie wyszlifowałem żeby wszystko ładnie i równo wyglądało. Ponieważ odlew firmowy zębów gąsienic był bardzo niedokładny postanowiłem go nieco poprawić, to samo dotyczyło strony wierzchniej. Musiałem na nowo wyszlifować pilnikiem bieżnik.

Na model na początku poszedł podkład, później drugi, a po tym zielona farba, którą musiałem cieniować. Detale modelu były malowane pędzlem, a czeka je jeszcze poprawka.

Zacieki robiłem farbami olejnymi dla plastyków , a obicia sposobem gąbki i pędzla.

ResizeofDSCF5361.jpg

Nauczyłem się nakładać kalki dwoma specjalnymi płynami. Model w obecnym stanie czeka na pigmentowanie.

ResizeofDSCF5392.jpg

ResizeofDSCF5394.jpg

ResizeofDSCF5395.jpg

ResizeofDSCF5396.jpg

ResizeofDSCF5398.jpg

ResizeofDSCF5399.jpg

ResizeofDSCF5401.jpg

 

Model Academy dla najmłodszych.

- wypraski:

średnio odlany model, ponieważ ma sporo dziur po wypychaczach. Nawet dobrze się go składało.

Oczywiście moim zdaniem nie należy się sugerować, ponieważ moje doświadczenie z klejeniem jest małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merytorycznie klapa wersja 5 i 9 miały zaokrąklony tył kadłuba. a oznaczenia z czołgu dowodzenia artylerią to pomyłka całkowita. Kłania się dokumentacja albo zaznacz z góry , żę to S-F . Czysto sklejony i dobrze pomalowany. Pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycisnąłeś wiele z tego modelu, bardzo ładny odcień farby, miło schodzi ciemny i wyraźniejszy ton w miarę przesuwania się w dół powierzchni. Całość jest bardzo spójna, delikatny wash i nielicznie zaznaczone obciekanie brudu są bardzo umiarkowane, i mi się strasznie podobają. Ryski i obicia też subtelne, co jest dużym plusem. Rozumiem że gwiazdy zostały naniesione aerkiem? Jeśli nie, zdradź w większych szczegółach jak udało Ci się uzyskać ten efekt.

Koła i układ jezdny czyste, tutaj jestem ciekaw czemu tak zrobiłeś.

Jeśli bym miał strzelać kto ten model zrobił, to obstawiałbym Rafała Jankowskiego, jak dla mnie, twój styl malowania jest bardzo podobny.

Właśnie spojrzałem do dioram, i teraz jestem pewien że Rafał miał na to spory wpływ.

 

Świetne malowanie, zdjęcia bardzo dobre. Poproszę o kilka zbliżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli ktoś powie że ten model jest "kiepsko zrobiony" to na mój razum nie ma pojęcia o modelarstwie. Abstra:bip:ac od dokumentacji modelarskiej (może kalki nie paszą ) ale jak na pierwszy model zrobiony w tej skali jest na prawdę godny pochwalenia .Gościu ktory go wykonał nie raz bedzie w stanie nas jeszcze swoimi pracami zadziwić pozostaje tylko dać wykonawcy trochę czasu :-) No i nadal czekamy na "knif" w jakiem zostały wykonane gwiazdy ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Wpierw chciałbym podziękować za pochwały.Po ich odczytaniu od razu przychodzi ochota na robienie modeli.

Rozumiem że gwiazdy zostały naniesione aerkiem?

Tak, do gwiazd używałem aerografu i szabloników zapożyczonych od skali 1:35.

Przykleiłem do modelu na taki silikonowaty klej, zabezpieczyłem mokrym papierem brzegi i psiknąłem lekko z aerografu.

 

 

W modelu poprawiłem narzędzia, wykonałem płachtę pod którą są skrzynki itd.Płachta jest z chusteczki higienicznej.

Naniosłem pigmenty pędzlem ,zaznaczyłem wycieki olejów i paliwa.

Wykonałem dwie figurki(dokładnie to pięć, ale to szczegół) a także makietę terenów Normandii.

Nauczyłem się wykorzystywać ziemię, bez pigmentów ale za to użyłem płukanek by zróżnicować teren.

 

 

Teraz model wygląda tak:

ResizeofDSCF5635.jpg

ResizeofDSCF5639.jpg

ResizeofDSCF5640.jpg

ResizeofDSCF5643.jpg

ResizeofDSCF5645.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem, całkiem.

Mogłes dać płaskowniki na tylnych półkach.

Mogleś taż pochylic KM (lepiej sie prezentuje wg. mnie)

Figurki troche nie graja, mogles chociaż te pancerne okna uchylić.

Dwoch panów biegnie-stoi w jakis takich taneczno-wystraszonych pozach.

Pytanie:

Z czego zrobiona jest ziemia - ładnie sie prezentuje

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Z czego zrobiona jest ziemia - ładnie sie prezentuje Smile
Nauczyłem się wykorzystywać ziemię, bez pigmentów ale za to użyłem płukanek by zróżnicować teren.

 

A tyle się napisałem w postach powyżej

 

dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Te figórki to chyba italeri American infantry

Model super wygląda, dioramka również, ale ja i tak bym go wzioł do jakiejs gry bitewnej.

Kochany kolego ORTOGRAFIA ci się kłania. Z angielskiego piątka a z polskiego pała. Jak najszybciej to zmień, póki admin tego nie zobaczył, masz taką opcję To tyle co do oceny pisania kolegi apsik41. A co do modelu dla mnie klasa. Nie chce mi się wierzyć, że to pierwszy model. Ja takie efekty mam dopiero po kilkunastu latach klejenia, ale może są samorodne talenty również w modelarstwie, czego ci życzę przy następnych modelach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angielskiego piątka a z polskiego pała

W rzeczywistości jest taj jakby, na odwrót. (szczególnie jeśli chodzi o angola).

 

To tyle co do oceny pisania kolegi apsik41

Tak, nie czepiajcie się więcej (PROSZĘ).

 

 

PS

Przepraszam za błędy.

 

PPS

Te poprzednie i w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Powiedz mi jak zrobiles ze te kalkomanie

 

Rozumiem że gwiazdy zostały naniesione aerkiem?

 

Tak, do gwiazd używałem aerografu i szabloników zapożyczonych od skali 1:35.

Przykleiłem do modelu na taki silikonowaty klej, zabezpieczyłem mokrym papierem brzegi i psiknąłem lekko z aerografu.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.