Skocz do zawartości

T-34T [Revell i coś-tam] "Piaskowy Dziadek" 1/72


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie znasz - lekko pustawa podstawka, mimo, że tak wygląda w rzeczywistości i brak mocniejszego washa - ale to moje zboczenie. Jednak patrząc na całość na żywo robi niesamowite wrażenie i mogę spokojnie przejść nad mankamentami, które wymieniłem.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją opinię też już znasz Pomysł na "inspekcję" porzuconego wozu jest rewelacyjny. Scenka z humorem i taka jak lubię, czyli mało "bojowa". Kilka detali mocno przyciąga wzrok: na pewno ten less na podstawce i te ciemne skały spod niego wyzierające - świetny kontrast, cały wchlarz kół do teciaków, góra kadłuba z tymi wszystkimi odrapaniami i rozjaśnieniami.

 

Generalnie to gratuluje i życzę powodzenia przy ostatnim z rodzinki - czekam z niecierpliwością!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ochy i achy już wyartykułowałem na żywo

 

Na fotkach troszkę dziwnie wygląda zapiaszczenie gąsienic, patrząc od tyłu lewa jest dużo "czystsza" od prawej.

Tyle, że gołym okiem tego nie widać

 

Też czekam na ostatniego z rodzinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał w 100% z odpadów modelarskich.

 

Udany recycling . I podstawka - na tytuł pracy "Road to nowhere" pasowało by jak ulał. Jej barwy i wykonanie przypominają mi nieco tekstury z Blitzkriega (kampania Rommla), w którego pykam z zamiłowaniem . No i ta skala... daje efekt modelu 3D przeniesionego jakby z gry ...

 

P.S. Rancik niedopracowany w jednym miejscu (brak gleby).

P.S. 2 Kozacki jest zasobnik na bocznym pancerzu - podobują mi się te "ruskie" przetłoczenia.

P.S. 3 Żeby nie było tylko achów - efekt psują gumiaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, podstawka jak z Blitzkriega Ale podoba mi się bardzo, oczywiście model też.

Tylko napisałeś, że ten Teciak został porzucony, więc mogły mu się przez ten czas gąski zintegrować z piaskowym podłożem, a tak to lekko lewituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za liczne słowa uznania jak i krytyki. Odpowiadam więc:

 

lekko pustawa podstawka

Bo to pustynia a w synajskim interiorze jest nawet mocno pustawo. Inspirowane tym razem nie żadnymi fotami a własnymi obserwacjami na miejscu

 

brak mocniejszego washa

Był takowy ale go szybko zmyłem bo ja ultra-jasnym modelu wyglądało to tragicznie.

zapiaszczenie gąsienic, patrząc od tyłu lewa jest dużo "czystsza" od prawej

Teraz to widzę. Dzięki! Pójdzie do poprawy.

 

 

Rancik niedopracowany w jednym miejscu (brak gleby).

Sie poprawi. Dzięki.

efekt psują gumiaki...

Gumiaki??!! Jakie znowu gumiaki?!! Gęsi są rewellowskie - ogniwkowe z lekkimi miejscami zwisami. Fakt, grube jak nieszczęście....

lekko lewituje

Hmmm. Nic tam nie lewituje co prawda ale fakt - należy dopracować ich "wtopienie" w piach

A czemu te wydechy takie w różne strony.

Ten typ tak ma:

zz35800wc5.jpg

A raczej wszystkie egipskie miały dziwaczne, wydłużone wydechy. I troszeczkę "lewituje"

 

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za wyjaśnienie. Ale jak będziesz miał go zamiar przywieść na nasze Lubelskie Spotkania Modelarskie to lepiej z tą fotką bo nie znający się w temacie mogą wszcząć wojnę wydechową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo mi się podoba zarówno całość jak i każdy fragment z osobna.

Wspaniała jest aranżacja podłoża - te piaskowe zawijasy i wystające "skały"

Pojazd - nieprzesadzone brudzenie i dewastacja oraz doskonała kolorystyka

Winetka z jej gustownym minimalizmem nie konkuruje z modelem - stanowi tylko jego uzupełnieie i nadaje kontekstu śladom eksploatacji: jako całość jednym słowem: wyśmienita

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojnę wydechową

O matko... brzmi groźnie.

Miał być albumik z dokumentacją. Niestety nie zdążył się zrobić bo czasu zabrakło.

jednym słowem: rewelacja

Dzięki! OD Ciebie to usłyszeć... to jest coś!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziękuję wszystkim za życzliwe komentarze jak i konstruktywne uwagi odnośnie konecznych poprawek.

Model spodobał się nie tylko na tym forum i w efekcie został wyróżniony publikacją tu:

http://www.yadlashiryon.com/show_item.asp?levelId=63829&itemId=1888&itemType=0

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek się wnerwiłem, jak mogli Ci tak pojechać z tekstem?!!!: "4 במארס 2010: מוטק'ה ציפורי כהשראה לבונה דגמים פולני

בונה דגמים פולני בנה בעבודה פנטסטית דגם זעירשל טנק טי-34, בקנה מידה של 1:72, ולידו

Ale jak przeczytałem od prawej to zrozumiałem, że to zaslużone komplementy i pochwały. No to i ja się przyłaczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.